Karadeniz Pet

hasar görmüş tüyleri nasıl iyileştirebilirim?

Turkuazz

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar,

1.yeni sahiplendiğim kuşumun tüyleri epey hasar görmüş durumda.

kanatlarının uç kısımlarında kesikler var ve kanatlarını kapattığında sanki bazı tüyleri buruşmuş gibi düzensiz bir görüntü oluyor. başında ve sırt kısımında yer yer kellikler var. çektiğim fotolarda çok belli olmuyor çünkü diğer tüyler üzerini kapatıyor.

nasıl tedavi edilir bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. kuşumun bir an önce sağlıklı tüylere kavuşmasını istiyorum.

anlaşılır fotoğraflar çekemediğim için foto yükleyemedim.

2. kuşumun yaşını bilmiyorum foruma fotolarını attığımda 3-4 aylık olduğunu söyledi arkadaşlar. kuşların bebeklik tüylerini değiştirdiği tüy dökümü denen bir evre varmış, kuşum o evreyi çoktan geçirmiş midir?

teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tüy degisince tüyleri güzelleşecektir Güle güle besleyin

2. kuşumun yaşını bilmiyorum foruma fotolarını attığımda 3-4 aylık olduğunu söyledi arkadaşlar. kuşların bebeklik tüylerini değiştirdiği tüy dökümü denen bir evre varmış, kuşum o evreyi çoktan geçirmiş midir?

teşekkürler...

Muhabbetler ilk tüylerini 3-4 aylık iken atarlar daha sonraki tüy değişimi 6-7 aylık ergenlik başlarında olup genel itibariyle kuşun son durumu bu tüyde belli olur.

Muhabbetler ilk tüylerini 3-4 aylık iken atarlar daha sonraki tüy değişimi 6-7 aylık ergenlik başlarında olup genel itibariyle kuşun son durumu bu tüyde belli olur.

merhaba benim bu kuşum için 3-4 aylık dendi ama aklıma bişey takılıyor yardımcı olursanız çok sevinirim.
siyah gagalı ve ceresi hala morumsu , 3-4 aylık kuşların hala gagasının ucu siyah olur mu ve ceresi morumsu kalır mı mavileşmeye başlamaz mı ?

teşekkürler.

Gagadaki siyahlık 2 aydan sonra tamamen kaybolur genelde.
Bazı kuşların ceresi mor olarak kalır.

Geri