Karadeniz Pet

Haşerat İlacı ve Muhabbet Kuşu

Yusuf YALÇINKAYA

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar.. Kaldığım evde haşerat problemim var biraz.. Çeşitli yerlerden çıkıyorlar ve mide bulandırıcı oluyorlar.. Bunların önüne geçebilmek için tarım ilaçları satan bir yerden FASNOX isimli ilacı temin ettik.. Merak ettiğim acaba kuş için herhangi bir zararı olur mu? Kokusuz bir ilaç.. Evin heryerine sıkmam lazım yerlere.. Kuş için herhangi bir sıkıntı oluşturur mu? Teşekkürler Saygılar..

Yusuf benim evde de bayağı bir karınca vardı , bende hem toz hem sıvı olarak ilaçlattım hiçbir sıkıntı olmadı , ama senin bahsettiğin ilacın etkisi olur mu bilmiyorum..

Abi ulustaki tarımcılardan almıs annem sormus ordaki satıcıya evde muhabbet kuşu var bişey olur mu diye herhangi bir sıkıntı olmaz demiş kokusuzmuş.. Valla karınca olsa abi şükredeceğim hamam böceği mi ararsın saççalak mı örümcek mi valla hayvanat bahçesi gibi evin içi.. Sinir etmeye başladı artık.. Aslında önceden bilseydim böyle oldugunu gelmeden ilacı alıp evi ilaçlayacaktım kuş geldiğinde de hiçbirşey kalmamış olurdu ama işte okula başladım eve bir girdim giriş o giriş..

Bence her ihtimale karşı evden 1 günlüğüne çıkartın , ertesi gün ilaçlattıktan sonra tekrar koyarsınız kuşu.Hiç riske atmaya gerek yok bence..

Abi bayramdan sonra annemle beraber gelicem kuşuda beraberimde getiricem.. Nereye koyabilirim ki.. Şöyle yapsam önce salonu ilaçlasam bir gün yatak odasında dursa kuş.. Sonra salona alıp diger yerleri ilaçlasam..

En mantıklısı dediğin gibi olur o zaman ..

Öyle yapıcam o zaman abi.. Senin aldığın ilacın ismi neydi abi?

Bilmiyorum ki kilerde :( Tarım bakanlığından onaylı bişey , kahverengi toz..

Nese sağlık olsun abi :)

Geri