Karadeniz Pet

haşlanmış patates

• Konbuyu başlatan Şerafettin SARI
  • Başlangıç tarihi
Ş

Şerafettin SARI

Guest
merhaba arkadaşlar merak ettiğim bir konu var isal olan kuşlara haşlanmış patates verildiğini biliyorum peki sağlıklı (isal olmayan) kuşlarada arada bir verilebilirmi herhangi bir sakıncası olurmu birde alışkın olmadıkları için yemeyeceklerini düşünerek mamalarına karıştırarak verilirse bir sorun olurmu? şimdiden teşekkürler

ama yani ishal olmadıkları sürece pek vermesende olur yani olmazsa olmaz değil sonuçta :)

Tuzsuz olsun, mamaya karıştırırsan 8 saatten fazla kalmasın birde çok sık vermezsen problem olmaz.
daha önce hiç kuşlara patates vermedim haftada bir koruma amaçlı vermeyi düşünüyorun kuşların kızışmaları için yumurtalı ve havuçlu mama verıyorum buda kuşların dışkılarının daha sıvı olmasına neden oluyor patatesin faydaları ve zararları nelerdir ?

daha önce hiç kuşlara patates vermedim haftada bir koruma amaçlı vermeyi düşünüyorun kuşların kızışmaları için yumurtalı ve havuçlu mama verıyorum buda kuşların dışkılarının daha sıvı olmasına neden oluyor patatesin faydaları ve zararları nelerdir ?

:) Faydaları ve zararlarını ayrıntısıyla bilmiyorum. Tek bildiğim faydası ishalde kullanılması ve kuşların yiyebiliyor olması. Tabiki aşırı yedirmekte zararlı olacaktır.

her şeyin fazlası zarardır az ve yerinde kullanmak gerekli yanıtlarınız için teşekkürler.

arkadaşlar kuslarınızı illa farklı seylerle beslemenıze gerek yok kuş bu adı üstünde çeşitli tohumlarlada kondisyona sokabilirsiniz ishale bire bir çözümde kusunuza yulaf yedirmektir.

Geri