petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

hasta için tecrübe yardımı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Tahsin ÖZDEN tarafından 24 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Tahsin ÖZDEN

selam arkadaşlar başıma yeni gelen bi hastalıkla karşı karşıyayım sanırım çapkını hatırlarsınız eğitimini ben ve maşuk'un yardımıyla tamamladı ancak şimdilerde bi haftadır süren bi rahatsızlığı varmış 2 gün önce tekrar evime misafir olarak geldi iyi bi bakıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorum ve yanlış bişeyler yapmak istemiyorum özetle sorunumuz dışkının sıvı bölümü fazla ve normalde beyaz olması gereken kısmı çok açık yeşil ve bilindik dışkı şekline sahip değil dağınık bunun için florasan bazlı bağırsak düzenleyici antibiyotik kullanımına başladım ve durum iyiye gidiyor 2. sorun burnu sanırım tıkalı gagasını sürekli açıp ağzından solunum yapıyor aşırı sesli bi şekilde günün 3/1 inde bu şekilde iştahı çok fazla ve yem yedikten hemen sonra tıkanmışçasına ağzını açıyo bi diğer sorunu ise bunlar meydana gelirken günün 6/1inide gagasıyla kafesin teline asılıyo dik konumda duruyo dışarı çıktığında az mesafe uçuyo oyun oynuyo maşuk'la zaman geçirip iyi anlaşıyorlar durum bu şekilde başından bu tarz bi olay geçen arkadaşlar varsa bu nefes olayını nasıl halledebileceğim konusunda bana yardımcı olabilirler mi?

solunumla alakalı video: http://www.youtube.com/watch?v=u1LOqRNJiPk&feature=youtu.be

#1 Tahsin ÖZDEN, 24 Şubat 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 24 Şubat 2014
  2. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    kullandığın antibiyotğin adı ne kardeşim

3. Tahsin ÖZDEN

Divitsol ancak bunu kullanmadan öncede solunumda sıkıntı vardı bende ilk önce dışkı problemini çözmek için tedaviye başladım video yükledim bi 50 saniyelik herşeyi anlatıyor.

çapkın& - YouTube

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:30 -->-> Daha önceki mesaj 01:42 --

konu güncel yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

4. UMUT AYYILDIZ

Beğenileri:
    0
    kullandıgınız antibiyotık yan etkı yapmıs olabılır veya kusunuz yedıklerını ogutemıyodur.
    kus kumu vermenızı tavsıye ederım gecmesse sindirimde bir sıkıntı var demektır bence
    saygılar

5. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    suyuna 3 yada 4 damla lımon damlatın bır gun arayla 10 gun devam edın

6. Tahsin ÖZDEN

arkadaşlar tavsiyeleriniz için sağ olun fakat çapkın dayanamadı

7. Filiz BAYIR

çok üzüldüm..baya da emek harcamıştınız..sahibinin de sizin de başınız sağolsun...

8. Abdurrahman CENGİZ

başınız sağolsun çok geçmiş olsun

9. Emre TURGUT

Beğenileri:
    2
    başınız sağolsun

10. Tahsin ÖZDEN

teşekkür ederim.

11. hidomania

hidomania Guest

Selam özel mesaj atmak istedim ama forum kısıtlaması varmış.benim kuşumda aynı bu şekildeydi ve 1-2 gün dayanabildi.bugünde öldü maalesef.Nedeninin ne olduğunu biliyomusunuz bu rahatsızlığın.yanlış bişey mi yaptımda benmi neden oldum diye içim içimi yiyo cevap verirseniz cok mutlu olurum teşekkürler.

12. nergiz85

nergiz85 Guest

ceyranda bırakmış olabilirsiniz bu soğuk algınlığı oluyor.geçen yıl benim kuşum da böyleydi antibiyotikle iyileştirmiştim.fakat bu yıl cuma günü öldü aynı hastalıktan dayanamadı.

Sayfayı Paylaş