Karadeniz Pet

Hasta mı anlayamadım?

Osman Anıl

Yeni Üye
Kuşu ilk aldığım zamanlarda gagasında beyazlık vardı ve önünden azıcık kırılmıştı. Onu gagası kırıldığı için beyaz kaldı sanmıştım. Şimdi ise mantar olabileceğini düşündüm ve mantar ilacı almadan önce bilen birilerine başvurmayı düşündüm. Bu Gagasından bir resim. (kafesten net çekemedim hiç yerinde durmadı. Kameraya yabancı.)

Bo0NAp.jpg

Bu da diğer sorum, başındaki beyaz tüyler. Bunlar yenileri çıkacağına mı işaret anlamadım?

0bkgm9.jpg

Bana da mantar gibi geldi. Tricopom krem kullanabilirsiniz.

Peki başındakiler ne olabilir?

kuşunuz tüye girmiş, tüylerini döküyor, yeni tüyler cıkacak kafasında. mantar icin acele edin, ayaklarını da kontrol edin, mantar ayağa bulaşmışsa ilerlemiştir.

Ayakları normal gözüküyor. Birde ceresini kontrol etmelisiniz. Resimlere bakarak net olmasa da ceresinde yok. Ayakları için de yine de önlem olarak avipom sürebilirsiniz.

Bulamazsanız internetten alın.

Tabi olabilir. Fazla sıkmadan avuçlayarak yapın olmadı. Bi anlık huzursuzluğu sağlığından daha önemli değil.

Tabi olabilir. Fazla sıkmadan avuçlayarak yapın olmadı. Bi anlık huzursuzluğu sağlığından daha önemli değil.

Bir şey daha sormam lazım. Demin kafasını yukarı kaldırıp ağzını açıyor ve ileri doğru götürüyor, kapatıyor. Bunu sürekli yapmaya başladı. İlaç ağzına değdiği için boğazı filan mı yandı anlayamadım.

Bir şey daha sormam lazım. Demin kafasını yukarı kaldırıp ağzını açıyor ve ileri doğru götürüyor, kapatıyor. Bunu sürekli yapmaya başladı. İlaç ağzına değdiği için boğazı filan mı yandı anlayamadım.

Dediğinizde olabilir. Solunum yolu rahatsızlığı da olabilir.

Geri