Karadeniz Pet

hasta mı? küçük mü? kanatları mı çekilmiş?yardım

• Konbuyu başlatan emrekbra
  • Başlangıç tarihi
E

emrekbra

Guest
merhabalar geçen hafta mavişim i kayıp ettim gittim kuş aldım...adam bana 1 2 aylık yeni erkek olduğunu söyledi.sorunum şunlar arkadaşlar?
kuş hep uyuyor?yem yiyebiliyor ama kanatları yok çok garip;?uçmaya çalışıyor ama korkuyor zaten uçamıyor?lütfen yardım işte resimler
vzBQ2v.jpg

Ry5bzR.jpg

MYMP3g.jpg

nPq5qV.jpg

ydOAOk.jpg

MYMPj1.jpg

başka fikri olan arkadaşımız yokmu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
küçük olduğu için.küçük kuşlar fazla uyur

Kuşunuz kanat tüyleri çekilmiş sanırım uçamama sebebi bu

Ancak sağlıklı görünüyor uyuması yavru olduğundandır

peki yavru kuşun kanatları neden çekilir ki? bir hastalık varmış french diye galiba çıkmama ihtimali varmıdır?

Fransız tüy dökümü diye bir hastalık var ama o hastalıkta kendisi dökülüyor tüyler yani insan müdahalesi olmuyor en iyisi aldığınız yere gidip sormanız

Ayrıca satan kişinin pek iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum satarken tüyleri hakkında bilgi vermesi gerekirdi çünkü.

Fransız tüy dökümü diye bir hastalık var ama o hastalıkta kendisi dökülüyor tüyler yani insan müdahalesi olmuyor en iyisi aldığınız yere gidip sormanız

Ayrıca satan kişinin pek iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum satarken tüyleri hakkında bilgi vermesi gerekirdi çünkü.

peki tahminen kaç aylık

2 aylık tahminimce

Bu arada inş. tüy çekimidir çünkü tekrar uzuyor tüyler sonradan ama fransız tüy dökümü ise uzamaz uzasa dahi normali gibi olmaz ve kuş bir ömür uçamaz

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence bu kuş french molt yani fransız tüy hastası değil . Kuşcuya sorun aldığınız yere bilgi versin. Tüyleri kuyruk tüyleri olsun çok sağlıklı duruyor. Olmazsa değiştirin.

Son düzenleme:
Geri