petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

hasta mı? küçük mü? kanatları mı çekilmiş?yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve emrekbra tarafından 15 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. emrekbra

emrekbra Guest

merhabalar geçen hafta mavişim i kayıp ettim gittim kuş aldım...adam bana 1 2 aylık yeni erkek olduğunu söyledi.sorunum şunlar arkadaşlar?
    kuş hep uyuyor?yem yiyebiliyor ama kanatları yok çok garip;?uçmaya çalışıyor ama korkuyor zaten uçamıyor?lütfen yardım işte resimler[​IMG]
    başka fikri olan arkadaşımız yokmu?

#1 emrekbra, 15 Haziran 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Haziran 2014
  2. umut ercan

umut ercan New Member

Beğenileri:
    0
    küçük olduğu için.küçük kuşlar fazla uyur

3. M.Halik Kara

Kuşunuz kanat tüyleri çekilmiş sanırım uçamama sebebi bu

Ancak sağlıklı görünüyor uyuması yavru olduğundandır

4. emrekbra

emrekbra Guest

peki yavru kuşun kanatları neden çekilir ki? bir hastalık varmış french diye galiba çıkmama ihtimali varmıdır?

5. M.Halik Kara

Fransız tüy dökümü diye bir hastalık var ama o hastalıkta kendisi dökülüyor tüyler yani insan müdahalesi olmuyor en iyisi aldığınız yere gidip sormanız

Ayrıca satan kişinin pek iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum satarken tüyleri hakkında bilgi vermesi gerekirdi çünkü.

6. emrekbra

emrekbra Guest

peki tahminen kaç aylık

7. M.Halik Kara

2 aylık tahminimce

Bu arada inş. tüy çekimidir çünkü tekrar uzuyor tüyler sonradan ama fransız tüy dökümü ise uzamaz uzasa dahi normali gibi olmaz ve kuş bir ömür uçamaz

#7 M.Halik Kara, 15 Haziran 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Haziran 2014
  8. emrekbra

emrekbra Guest

başka yardımcı olacak arkadaşımız yokmu?

9. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    bence bu kuş french molt yani fransız tüy hastası değil . Kuşcuya sorun aldığınız yere bilgi versin. Tüyleri kuyruk tüyleri olsun çok sağlıklı duruyor. Olmazsa değiştirin.

#9 CNK TC, 15 Haziran 2014
    Son düzenleme: 15 Haziran 2014

Sayfayı Paylaş