petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hasta mı, yoksa yumurta mı var?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emre TURAN tarafından 20 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Emre TURAN

Merhaba herkese.
    3 gün önce bir üreticiden aldığım çiftin dişisi ilk gün hep yuvadaydı, 2. gün ara sıra çıkmaya başladı, bugün ise yuvaya hiç girmedi. Dişi kuş hasta mı yoksa yumurta mı var anlayamadım. Üretici arkadaşlarım bir yardımcı olabilirse sevinirim. Kuşları çok sevdim, götürüp değiştirmek de istemiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz?
    Link:
    DSCN12861 - YouTube

Not: Videoda da göreceğiniz üzre hayvan çok zor nefes alıp veriyor.

2. Ali KOÇAK

hayırlı olsun sanki pek hastaya benzemiyor yumurta varda yumurtlayamamış gibi duruyor.

3. Celalettin TOPAL

hasta değil yuvalığı takın bekleyın

4. Emre TURAN

Yuvalık takılı şu an.

5. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    yumurta olup olmadığını sizde kontrol edebilirsiniz.dişi kuşu elinize alıp popo kısmına dokunursanız sertlik olması gerek o yumurtadır.ama sertlik yoksa maalesef hayırlı olsun

6. Kandemir KONUK

Kandemir KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Yumurta varda yumurtlamadı ise birsüre sonra budurumu geçicektir, yemliklerinizi üst kapakları ile dıştan taksaymıştınız keşke, erkegin gelip gittikçe yem döktügü görülüyor.

7. Emre TURAN

Valla canımı çok sıktılar sabah, sürekli didişiyorlardı, birbirlerini yoldular resmen. Gittim değiştirdim. Bir çift rainbow aldım. İyi ki de değiştirmişim.
    Dişi yuvada, hiç çıkmıyor maaşallah :)

8. Selahattin GÖKTAŞ

:( keşke değiştirmeseydiniz... hayırlı olsun ne diyelim...

9. Emre TURAN

Ben de istemezdim ama inanın artık çığırlarından çıktılar sabahın köründe. Dişi de zaten bi tuhaftı. Yem yemiyordu vs. Açıkçası vebal altına girmekten de korktum biraz. Sonuçta üreticisi benden daha iyi bilir rahatsızlığını.

10. Selahattin GÖKTAŞ

haklısınız... Hayırlı uğurlu bol yavrulu olsun kuşlarınız :)

11. Emre TURAN

Çok teşekkür ederim.

12. HeReTiC

HeReTiC Guest

yumurta çıkartırken dikey durmuş olabilir,
    dikkat edin bugün 5 adet yumurtlayan kuşum 6'ıncıyı cıkartamadıgı için öldü, aynısı başınıza gelmesini istemem.

13. Mana

Mana Guest

Rainbow kadar tatlı kuş yok :) en iyisini yapmışsınız hem rengarenk insanın gözü gönlü açılıyor hem de biraz daha sakinler

Sayfayı Paylaş