Karadeniz Pet

Hasta olabilir mi?

hayvansever1

Meraklı Üye
Öncelikle iyi günler. Daha 3 gün öncesinde aldığım minik yavru nefes alıp verirken sıkıntı yaşıyor gibi birde ses geliyor nefes alırken, hapşururken de sıvı akıyor burnundan. Az öncede biraz uçtu sonra bi baktımki ağzını sürekli açıp kapatıyor sanki burnu tıkalı gibi. Daha çok küçük 35-40 günlük olduğunu dile getirdi burdaki arkadaşlar. Gelirken hava değişimi olmuş olupta bi sorun olur mu biraz bekleyim de sonra mı ilaç kullanayım. Lütfen yardım edin. Teşekkür ederim şimdiden.

Yavru kuş hemen ilaca yüklenmeyin lütfen. ortamı sıcak olsun ve kanarya yemi verin bi yemlikte

Bende istemiyorum ilaç vermek, ortamda sıcak yeterince. İnşallah bi sorun çıkmadan atlatır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:35 -->-> Daha önceki mesaj 13:33 --

Kuşun burnundan ses geliyor nefes alırken kuyruğuda sallanmakta sürekli fakat büyük bi sıkıntısı olsa başını arkaya koyupta uyuyabilir mi nefes almasını daha da zorlayabilir diye düşündüğüm için merak ettim. Teşekkürler.

Hasta mi bilmiyorum kusunuz ama onlem amacli buhar banyosu deneyebilirsiniz. Bazilari iyi sonuc almis. Yarari olmasa bile zarari da olmaz sonucta. Sicak suyun icine azicik vicks ya da okaliptus yagi falan koyun. Kus kafesteyken suyuda yanina ya da kafesin icine koyun kusu yakmayacak sekilde. Ustunu ortun kafesin. Biraz takilsin orda ferah ferah. Zeytin yapragi cayi iyi geliyomus solunum sikintilarina. Aktardan falan alip onu da demleyip deneyebilirsiniz.

Nefes alıp verirken ağzını sürekli açıp kapatmaya başladı eğer daha farklı bi önlem almazsam kötü olacak gibi neler yapabilirim, ilaç mecbur vermek zorunda değil miyim bu durumda?

Bu durumda ilaç verilebilir ama hangi ilaç bilemiyorum çünkü ben hiç ilaç kullanmam

Geri