Karadeniz Pet

Hasta Sanki

Resul OZYAMAN

Emektar Üye
Erkek muhabbet kuşum 2-3 gündür uykusu geliyor bugün fark ettim ellemeyince kabarık duruyor ve ayakları normalde sıcakken bu gün buz gibi bugün üşütmüş olamaz ama dün veya ondan önceki ün üşütmüş olabilir bura hava soğuk ne yapmalıyım ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:51 -->-> Daha önceki mesaj 20:30 --

Foto yükledim Bu arada kuş hep uyuklamaya çalışıyor her sabah ses çıkaran kuş bu sabah uyuklamaya çalışıyor.

ynaDR7.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:18 -->-> Daha önceki mesaj 20:51 --

Kuşu ufo yardımı ile ısıttım şimdi gayet canlı ve yem yiyor :D ve kabarık da değil elime aldım ayakları düzelmiş biraz ısınmış diyebilirim eskisine göre sıcak değil yani :D kuşu ben duvara koyuyorum duvardan soğuk vurmuş olabilir mi ?

duvardan olsa dıger kuşda üşürdü sankı bence üşüme ile alakalı bır sey degıl ama gecti dıyorsunuz o yuzden gecmış olsun :)

abi geçti gibi :D ayağı normalde çok sıcak oluyordu şimdi soğuk ufo ile sıcakladı kabarması geçti iyileşti gibi ne olur ne olmaz diye duvara havlu bantladım :D kafesin üstüne de sıcak tutacak kıyafet koydum içi yün gibi baya sıcak tutuyor birde led taktım ama normalden baya düşük yanıyor kafese 20 cm taktım çok az yanıyor karanlık odada 10-20 cm ilesine işlemiyor yani sabaha kadar dursa kuşlar rahatsız eder mi ?

Son düzenleme:
Nasıl Abi :) Neyi kaldırım :) Sadece 1 günlük sürekli olmayacak ki abi 1 gün sabah düzeltcem kuş daha iyi olsun diye :)

Geçiyo gibi olması güzel. Yine de tedbir için sera bronchipu kullanabilirsiniz. İalç değildir yem katkısı gib bişey. Enerji verir kuşa

Ben diazyme 256 ve bira mayası kullanıyorum 2-3 gündür kullanmaktayım ve kuşların dışkısı çok değişti nedense dişininki özellikle daha 2 gün önce geldi erkek de bişi yok aynı dışkısı bu dışkısı normal mi poposuna da yapışmıyor birde gagasının yanında tüylerin arkasında mantar başlangıcı yakaladım önce verdiğim mama yapışmış sandım ama kahve rengi kabuk gibi bir şey ne sürim ? fotosunu çekemedim izin vermiyor :) ısıramadığı halde :D
SIVI OLMASININ NEDENİ TABANA SU DÖKÜLDÜ DÜN ONDAN OLABİLİR.
KUYRUĞUNUDA AŞA YUKARI SALLIYOR HİÇ BÖYLE YAPMAZDI 2 GÜNDÜR BÖYLE.
ynaX0n.jpg

66V0Jl.jpg

G1Al9b.jpg

Son düzenleme:
Çok fazla verme bira mayasini ve diazyme yi haftada 1 yeter diski normal değil resmen kahve rengi yapıyor

diazyme ve bira mayasını 2 gün verdim birinde sadece diazyme sonraki gün diazyme+bira mayası onuda bir çay kaşığının 3/4 kadar attım Şimdi görüyom da dişi yeni aldığım kuşun o kahve rengi dışkı 2 gün oldu geleli ve hemen eş oldular dişi şimdi erkeğin kafasın kaşıyor :)

Son düzenleme:
Yeni aldığınız kuşu karantinada tutmadan erkeğin yanına koymanız çok yanlış. Ayrıca ishal gibi. Pirinç unu ve keçiboynuzu tozy kullanın. Geçmezse avidiare kullanın. Erekğin yanından da ayırın.

öncelikle kafesim başkasındaydı 2.si koymak zorunda kladım ve kuşu petshop dan felan almadım hasta oladığını bildiğim için sıkıntı olmaz diye koydum ve yeni geldiği için ishal oldu saten suyuna az miktar prinç unu ve keçi boynuzu ve vitamin koydum :) saolun

Geri