Karadeniz Pet

Hastalandılar mı ?

Poyraz Metekol

Yeni Üye
Arkadaşlar 10 günlük tatile çıkmıştım,kuşlara babam baktı. Dün gece geldiğimde ikisinide hareketsiz ve kabarık gördüm. Babam balkon kapısını açık bırakmış çoğu kez ve üstünü örtmemiş kuşların. Onlar köşedeler hava akımına maruz kalmamışlardır ama yine de bilemiyorum.
-Erkek muhabbet kuşumun kuyruğu sürekli aşağı yukarı oynuyor bu daha önce gözlemlediğim bir durum değildi ve kabarık durup ağzını açıp kapatıyor nefes almak ister de alamaz gibi.
-Dişi muhabbet kuşum anladığım kadarıyla tüye girmiş ama zaten tüyleri yenileniyordu ve o da erkek gibi agızını açıp kapatıyor.
-İkisinde de değişiklikler gördüm lütfen tecrübelerinizi benimle paylaşın,hastalanmışlarsa neler yapabilirim ?

JY8qAB.jpg

j5rXnJ.jpg

g5v2oR.jpg

kk7GEA.jpg

Pek kabarık durmuyorlar aslında.
Varsa vitaform verebilirsin 3-4 gün boyunca.

Erkek kuş sürekli kafasını öne doğru uzatıp gagasını açıp kapatıyor ve ince bir ses çıkıyor. Bunun sebebi ne olabilir?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:51 -->-> Daha önceki mesaj 10:26 --

Arkadaşlar erkek muhabbet kuşumun kuyruğu sürekli bir aşağı bir yukarı oynuyor anormal bir şekilde ayrıca boynunu öne uzatıp nefes alamıyor gibi yapıyor ve hapşırırmış gibi ses çıkarıyor. Normalde çok canlı bir kuştu hareketliydi ama şimdi çok durgun,o şekilde gördükçe içim gidiyor.. Ne yapabilirim lütfen yardım edin. Sizce hastalığı nedir ve ne uygulamam gerekir ?

- Ayrıca anladığım kadarıyla dişi de tüy dökümüne girmiş aslında yeni tamamlamıştı. O da çok durgun ona ne yapabilirim ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:57 -->-> Daha önceki mesaj 23:51 --

Ayrıca forumdan sonradan farkettim nijer tohumu zararlıymış. Ben yemlerinden ayrı yarım yemlik nijer koydum onu da bitirmişler.

Solunum yolu rahatsızlığı çekiyor. Bir veterinere götürün derim ciddi olabilir durum..

D2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri