Karadeniz Pet

Hastalandımı ??

Emir Hakan SU

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşlarımı akşama doğru balkona koymuştum dışarı çıkınca orda unutmuşum sabah bi uyandımki ikisinde kendilerini şişirmiş öylece duruyo zaten tüye girmişlerdi bide böyle olunca ne yapacağımı bilemedim lütfen bi yol gösterin arkadaşlar

Gecmis olsun sabaha kadar disarida mi kaldilar kac dereceydi sicaklik ishal var mi tuydeykende durgun halsiz olabilirler insallah gecer

sabaha kadar dışarıdalardı sıcaklık bilindiği uzere güneydoğuda geceleri bayağı soğuk aslında bu kadar durgun değillerdi bugün farkettim

şimdi az önce onun evin içerisine girdiğini gördüm güneşin önüne koymuştum balkona ama kaçmış evin içine girmiş dişi kuşum

ishal konusuna gelince evet bugün dışkıları beyaz ve sıvıydı

Hocam öncelikle kuşları sıcak,nemi uygun,rüzgar almayan sessiz sakin bir odaya koy.Kuş ishal ise aspur ver.Meyve sebze verme.Sularını değiş,ılık vitaminsiz bir su koy.
Biraz bekle.Allahın izniyle netice alırsın.

Hocam öncelikle kuşları sıcak,nemi uygun,rüzgar almayan sessiz sakin bir odaya koy.Kuş ishal ise aspur ver.Meyve sebze verme.Sularını değiş,ılık vitaminsiz bir su koy.
Biraz bekle.Allahın izniyle netice alırsın.

abi çok teşekkürler peki hani kuşun ölme flan allah korusun durmu varmı

abi çok teşekkürler peki hani kuşun ölme flan allah korusun durmu varmı
Soğukta kalma durumu muhabbet kuşları için aşırı tehlike arzediyor.Bu sebepten kuş ölümü gerçekleşebilir.Fakat bir o kadar da kolay tedavisi oluyor,kuşların bir kısmı bu durumdan kolayca kurtuluyor.
Zamana bırakmak gerek.
Eğer kuşlar bunu atlatırsa (ki ben atlatacağına inanıyorum) bir daha rüzgar alan,soğuk yerlerde kuşlarınızı bırakmayın.
Benim kuşlarımın bir çok kez başına gelmişti ama kolayca atlattılar.Hatta yaptığım tek şey sıcak bir odaya koymak oldu.

Soğukta kalma durumu muhabbet kuşları için aşırı tehlike arzediyor.Bu sebepten kuş ölümü gerçekleşebilir.Fakat bir o kadar da kolay tedavisi oluyor,kuşların bir kısmı bu durumdan kolayca kurtuluyor.
Zamana bırakmak gerek.
Eğer kuşlar bunu atlatırsa (ki ben atlatacağına inanıyorum) bir daha rüzgar alan,soğuk yerlerde kuşlarınızı bırakmayın.
Benim kuşlarımın bir çok kez başına gelmişti ama kolayca atlattılar.Hatta yaptığım tek şey sıcak bir odaya koymak oldu.

bazı arkadaşlar kanarya yemi flan dedi onları vermek iyi gelirmi kuşlara

Geri