Karadeniz Pet

Hastalığı doğru mu.

HolyHunter

Yeni Üye
[/COLOR]Arkadaşlar Kuşumun Son hali

Halsizlik ve kendini şişirme devam ediyor. Gagasının yanındaki tüylerde bir sararma var sebebini anlayamadım. Baytril ilacından olmuş olabilir mi diye düşünüyorum. Birde az önce göğsüne baktım mor renk. Mor renk normal midir. Soğuk algınlığı sebebiyle mi mor oluyor?

[/COLOR]Arkadaşlar Kuşumun Son hali

Halsizlik ve kendini şişirme devam ediyor. Gagasının yanındaki tüylerde bir sararma var sebebini anlayamadım. Baytril ilacından olmuş olabilir mi diye düşünüyorum. Birde az önce göğsüne baktım mor renk. Mor renk normal midir. Soğuk algınlığı sebebiyle mi mor oluyor?

Kuşunuzun burun deliklerinin orası yeşilimsi gibi olması bir hastalık belirtisi olabilir.

2 hafta falan olmustur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:33 -->-> Daha önceki mesaj 23:32 --

Bildiğimiz kadarıyla veteriner de soğuk algınlığı dedi. Ama kuş çok halsiz. Elimize alıyoruz hareket bile edemiyor o derece.

Yani tüyün dışında var bir sıkıntı belli daha başka ne diyor veteriner?

Soğuk algınlığından başka birşey demedi. Çevremizde (Pendik, Kurtköy) kanatlı veterineri de yok sanıyorum. Mecburen ona götürdük. Yumurta sarısı koyduk yemiyor, Baytril veriyoruz. 2 gündür. Baytrilden sonra daha kötü oldu sanki. Anlayamadım.

Dışkısı da yemyeşil şimdi gördüm.

Son düzenleme:
Baytrill verildiyse başka birşey yapamayız dedi söylediğiniz yer.

Forumda söylediklerine göre Baytril ağır bir ilaç.İnşallah toparlar.Eğer üşütmüşse ortam sıcaklığı vs konularına dikkat ettin mi yoksa sadece ilaç mı verdin? İki hafta uzun bir süre gibi. Beslenmesi hususunda elle besleme gibi bir yardım önerebilirler belki.Konuyu üst sıralara taşıyım bi.

Kuşumuzu kaybettik. Dün sınavdan sonra geldiğimizde kaybetmiştik. Hepinize teşekkürler yardımlarınız için.

Geri