petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

hastalığı nedir ben çözemedim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Selahattin GÖKTAŞ tarafından 6 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. muhabbet kuşum daha düne kadar iyiydi yada ben farketmedim ama bugün sürekli su ve sindirilmemiş yem kusuyor dışkısı urates yani beyaz alçımsı kısımdan oluşuyor tüyler kabarık yardımcı olabilecek var mı? fotoğraf koyma imkanım şu anda yok daha sonra koyacağım inşallah.

2. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Fotograf gormeden bisey diyemeyiz

3. #3 Selahattin GÖKTAŞ, 6 Ekim 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 6 Ekim 2013
  4. oem
    Gizli

oem Guest

ilk olarak yem mekan vb değişimler oldu mu?gözleri açık mı hareketli mi kuş?bunlarda değişim yoksa vitaformla 3 gün bir başlangıç yap derim..
    kuş kumu kullanıyorsun değil mi?
    Hasta Kuşlarda:

Urates(beyaz bölüm)
    Yeşil: karaciğer rahatsızlığı iştahsızlık
    Sarı:karaciğer rahatsızlığı iştahsızlık
    Kahverengi: kurşun zehirlenmesi
    Kırmızı: iç kanama veya böbrek hastalığı
    Beyazlığın artması: dehidrasyon(sıvı kaybı) veya böbrek hastalığı

Urine (saydam sıvı)
    Sarı:karaciğer rahatsızlığı
    Yeşil: karaciğer rahatsızlığı
    Kırmızı: iç kanama veya böbrek hasta ligi
    Fazlalaşması:çok su içme sulu gıdalar yeme bakteriyel enfeksiyon

Feces (kati uzun bölüm)
    Siyah zift gibi:iç kanama
    Bezelye yeşili: karaciğer hastalığı
    Beyaz yada hamur renginde: pankreas yada sindirim bozukluğu
    Dışkıda topaklı yiyecek yada sindirilmemiş yiyecek: tamamlanmamış sindirim,yetersiz bağırsak hareketi,Giardia(protozoon türü paraziter hastalık),kum veya grit alınmaması.

#4 oem, 6 Ekim 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 6 Ekim 2013
  5. anlaşıldı yardımcı olacak kimse yok bu sitede....

6. armand0
    Gizli

armand0 Guest

Siz kafesi ne kadar sararsanız sarın kuş hasta tedavi edilmesi lazım ayrıca 1 foto var diğerini düzeltirseniz iyi olur soguk algınlıgı gibi geldi bana ishalde vardır bu halde

7. fotoğrafların ikiside görünüyor. ve teşekkürler ilgilendiğin için.. antibiyotik başladım düzeliyor.

8. oem
    Gizli

oem Guest

geçmiş olsun vitaform mu kullanıyorsunuz?

9. teşekkürler. hayır veterinerden aldığım şırınga içinde turuncu bi antibiyotik.

10. oem
    Gizli

oem Guest

bana adını yazarsanız ben de öğrenip ilerde depomda tutmak isterim ..

11. bilmiyorum bi dahaki gittiğimde sorarım ismini burdan yazarım size.

12. veterinerden antibiyotik ve sindirim düzenleyici ilaç aldım kuşum artık kusmuyor dışkısıda düzeldi ama istemsiz kafa oynatıyor geçen bi konuda görmüştüm acaba ilaçtan dolayı olabilir mi ? ben o sindirim düzenleyici diye verdiği ilaçtan olduğunu düşünüyorum...umarım bu defa yardım edenler olur...

13. :)) anlaşıldı kimsenin yorum yapacağı yok eyvallah...

Sayfayı Paylaş