Karadeniz Pet

Hastaligi nedir ?

piuu

Meraklı Üye
url=http://hizliresim.com/NgV3DX]
NgV3DX.jpg
[/url]
Arkadaslar muhabbet kusumun gozunde boyle tüy dökülmesi oldu sebebir nedir tedavisi nedir ??
Ayriyetten erkek kusum cok yiyor yaglandi biraz galiba ne yapabilirim ??

Göz çevresindeki tüy dökülmeleri genelde mantardan kaynaklıdır. Bunun için terramycin göz merhemi kullanılabilir. Yağlanma için en iyi tedavi bol bol uçurmaktır. Bunun yanında suyuna 1-2 damla limon eklenebilir.

Terramycin eczaneden mi alicam veterinerden mi ? Ne kadar kullanicam?

eczanelerde bulabilirsiniz. Birkaç günde etkisini gösterir.

Arkadaslar teramicyn sürdüm 10 gün boyunca son durum bu. Kafa tuyleride degisik ne yapmam gerekir ?

mantar değil kuş 20 gunde sürsenız o kremı sonuc degısmez.tek göz hastalıgı kusunuzdaki.
trosyd
gentagut göz damlası
monodoks antbytık
hepsını eczaneden temın edebılırsınız.genelde 3 gune toparlar.

Dediginiz ilaclari kullanmaya dun basladim berkay bey yalniz bu aksam gozundw boyle bi kizariklik oldu lutfen yardim edin olmesinden korkuyorum

Banada mantar deilmis yokmus gibi geldi ama umarim cok ciddi bir durum yoktur insallah.

Dediginiz ilaclari kullanmaya dun basladim berkay bey yalniz bu aksam gozundw boyle bi kizariklik oldu lutfen yardim edin olmesinden korkuyorum
dediğim ilaçları neye göre ne oranda kullanıyorsunuz.sadece ilaç ismi verdim.resimden kızarıklık belli olmuyor nasıl bişey göremedıgımden tahmın yurutmek yanlış olur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:57 -->-> Daha önceki mesaj 01:54 --

ayrıca alıntı yaparsanız bana cvp verırken bıldirim gelir.bu sekılde tesadufen gördüm bana cvp verdıgınızı

Herkes ayrı bir şey demiş. En güzeli sen bu kuşu veterinere göster @piuu.
Mantarsa Terramycin değil Trosyd kullanılmalı. Mantar değilse Trosyde ne gerek var.. Bana mantar gibi gelmedi.
laf bana gelmiş sanırım :) mantar diyen arkadaşlar terramycin önermişler :) doğal olarakta kafa karışıklıgına yok açıyor:)düzeltiyorum haklısınız.bezen bende karıştırabılıyorum.
trosyd mantar kremidir.
terramycin icerisinde oxytetracycline ve polymixin beta sulfat iceren antibiotikleri barindiran kremdir.@piuu mantar diye terramycin kullanırsan zaten netice alamayacaksın.trosyd kremi yerine terramycine devam.mantar diyen arkadaşlar terramycin önerince haliyle kafam karışıp trosyd krem önerdim.fakat tek başına terramycin bazen yeterli olmadıgından yazdıgım antibiotk ve göz damlasınıda kullanmalısın.

Geri