petshop

Hastalığı Ve IRKI

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Özgür+ tarafından 10 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Özgür+

Özgür+ Guest

arkadaşlar kuşu alalı 3 gün oluyor daha kendine gelemedi . kambur şekilde kanatları inik duruyor. poposuna kakası yapışıyor ve zorla yaptığını seziyorum . genelde hareketsiz başını yana eğip duruyor . bazende kanatlarının arasına sıkıştırıyor.

dün hapşururken ağzından yem fırladı 2 3 tane

birkaç fotoğraf atıcam sizce ne yapmalıyım ?

---------------- bu günkü resimleri

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:29 -->-> Daha önceki mesaj 12:02 --

lütfen yardım

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    12
    Yer:
    BALIKESİR/ERDEK -ŞUANLIK KÜTAHYA :)
    kakanın popoya yapışması iyiye alamet değil diye bliyorum kuş üşütmüş olabilirmi acaba ? dışkısı ıslak haldemi dışkının fotosu varmı ?

3. Özgür+

Özgür+ Guest

kuş ilk geldiği gün dışkısı poposuna yapışmıştı aynı bu şekilde duruyordu elime aldım kuşu dışkıları elimle aldım . tüyüne yapışmıştı alırken zorlanmıştım .

bildiğime göre kabız olunca yapışıyordu ancak şimdi kabız değil ishale yakın .

şu anki durum bu

#3 Özgür+, 10 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 10 Eylül 2014
  4. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    1
    Yer:
    İSTANBUL 4 LEVENT
    iç parazit kaynaklı mikrobik ishal olsa gerek fotograflardan gördüğüm kadarıyla. tedavi edilmez ise hayata devam etmesi çok zor. tedavi için baycox kullanabilirsin 5 gün üst üstte. nerden bulacagım dersen PET SHOP- AKVARYUM MALZEMELER www.mybestpetshop.com - dan online olarak alabilirsin.

5. Özgür+

Özgür+ Guest

ishal ilacı kullansak ? divitsol var bende ? üstünde parazit giderici yazıyo

Yardım lütfen Ölmesin ....

#5 Özgür+, 11 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 11 Eylül 2014
  6. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    baycox kaliteli bir ilaç ama hem pahalı (en küçük boyu 100-120TL civarıydı galiba) hem de muhabbet kuşuna ağır gelir, size tavsiyem öncelikle biyotekniğin avidare adlı ilacını kullanmanız. Bununla geçmezse coxidin deneyin.

7. Özgür+

Özgür+ Guest

teşekürler ancak coxidin tavuk güvercin türü hayvanlar için formulü var muhabbet e zararı olur mu ? siz kullandınız mı ? hangi ölçekte kullanılır ?

8. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    coxidin ve baycox her ikisini de kullandım, baycox çok ağır geliyor kuşa, 200cc suluğa 1 damla yeterli geliyor, coxidin ise yarım suluğa 3 damla damlatabilirsiniz ama önce avidare kullanın.

9. Özgür+

Özgür+ Guest

sizce hangisi daha etkili ?

10. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    Bursa
    avidiare kullan kardeşim benim kuşumda böyleydi 6 gün boyunca suyuna damlat zaten yazar kutusunda iyi gelir büyük ihtimal gelmezse daha etkilisini alırsın ama bence geçirir avidiare ben memnunum bu ilaçtan

11. Özgür+

Özgür+ Guest

evet de divitsol de nerdeyse aynı işi yapıyor onunla 2 gündür kullanıyorum bi fark olmadı hatta daha da kötüleşti yarın gidip aspur la yulaf alıcam iyi geliyor diyorlar yemlerine epeyli bi karıştırıcam bakim sonuç ne olucak .

coxidin bulursam alıcam nerden bulabilirim ?

12. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    Bursa
    2 günde belli olmaz ki ya
    3 4 günde belli olur ama sen bilirsin kuşunu en iyi sen tanırsın

13. Özgür+

Özgür+ Guest

:( birazdan veteriner i arayıp sorayım