Karadeniz Pet

Hastalığı Ve IRKI

• Konbuyu başlatan Özgür+
  • Başlangıç tarihi
Ö

Özgür+

Guest
arkadaşlar kuşu alalı 3 gün oluyor daha kendine gelemedi . kambur şekilde kanatları inik duruyor. poposuna kakası yapışıyor ve zorla yaptığını seziyorum . genelde hareketsiz başını yana eğip duruyor . bazende kanatlarının arasına sıkıştırıyor.

dün hapşururken ağzından yem fırladı 2 3 tane

birkaç fotoğraf atıcam sizce ne yapmalıyım ?

bQOnAm.jpg

X2na75.jpg

5pAZr5.jpg

0bPYjY.jpg

---------------- bu günkü resimleri

Jd50r5.jpg

OJWG2n.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:29 -->-> Daha önceki mesaj 12:02 --

lütfen yardım

kuş ilk geldiği gün dışkısı poposuna yapışmıştı aynı bu şekilde duruyordu elime aldım kuşu dışkıları elimle aldım . tüyüne yapışmıştı alırken zorlanmıştım .

bildiğime göre kabız olunca yapışıyordu ancak şimdi kabız değil ishale yakın .

Lo7p0o.jpg

78EoZY.jpg

PE45z5.jpg

kakanın popoya yapışması iyiye alamet değil diye bliyorum kuş üşütmüş olabilirmi acaba ? dışkısı ıslak haldemi dışkının fotosu varmı ?

şu anki durum bu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Moderatör tarafında düzenlendi:
baycox kaliteli bir ilaç ama hem pahalı (en küçük boyu 100-120TL civarıydı galiba) hem de muhabbet kuşuna ağır gelir, size tavsiyem öncelikle biyotekniğin avidare adlı ilacını kullanmanız. Bununla geçmezse coxidin deneyin.

baycox kaliteli bir ilaç ama hem pahalı (en küçük boyu 100-120TL civarıydı galiba) hem de muhabbet kuşuna ağır gelir, size tavsiyem öncelikle biyotekniğin avidare adlı ilacını kullanmanız. Bununla geçmezse coxidin deneyin.

teşekürler ancak coxidin tavuk güvercin türü hayvanlar için formulü var muhabbet e zararı olur mu ? siz kullandınız mı ? hangi ölçekte kullanılır ?

coxidin ve baycox her ikisini de kullandım, baycox çok ağır geliyor kuşa, 200cc suluğa 1 damla yeterli geliyor, coxidin ise yarım suluğa 3 damla damlatabilirsiniz ama önce avidare kullanın.

avidiare kullan kardeşim benim kuşumda böyleydi 6 gün boyunca suyuna damlat zaten yazar kutusunda iyi gelir büyük ihtimal gelmezse daha etkilisini alırsın ama bence geçirir avidiare ben memnunum bu ilaçtan

avidiare kullan kardeşim benim kuşumda böyleydi 6 gün boyunca suyuna damlat zaten yazar kutusunda iyi gelir büyük ihtimal gelmezse daha etkilisini alırsın ama bence geçirir avidiare ben memnunum bu ilaçtan

evet de divitsol de nerdeyse aynı işi yapıyor onunla 2 gündür kullanıyorum bi fark olmadı hatta daha da kötüleşti yarın gidip aspur la yulaf alıcam iyi geliyor diyorlar yemlerine epeyli bi karıştırıcam bakim sonuç ne olucak .

coxidin bulursam alıcam nerden bulabilirim ?

2 günde belli olmaz ki ya
3 4 günde belli olur ama sen bilirsin kuşunu en iyi sen tanırsın

Geri