petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hastalığı Ve IRKI

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Özgür+ tarafından 10 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Özgür+

Özgür+ Guest

arkadaşlar kuşu alalı 3 gün oluyor daha kendine gelemedi . kambur şekilde kanatları inik duruyor. poposuna kakası yapışıyor ve zorla yaptığını seziyorum . genelde hareketsiz başını yana eğip duruyor . bazende kanatlarının arasına sıkıştırıyor.

dün hapşururken ağzından yem fırladı 2 3 tane

birkaç fotoğraf atıcam sizce ne yapmalıyım ?

---------------- bu günkü resimleri

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:29 -->-> Daha önceki mesaj 12:02 --

lütfen yardım

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    kakanın popoya yapışması iyiye alamet değil diye bliyorum kuş üşütmüş olabilirmi acaba ? dışkısı ıslak haldemi dışkının fotosu varmı ?

3. Özgür+

Özgür+ Guest

kuş ilk geldiği gün dışkısı poposuna yapışmıştı aynı bu şekilde duruyordu elime aldım kuşu dışkıları elimle aldım . tüyüne yapışmıştı alırken zorlanmıştım .

bildiğime göre kabız olunca yapışıyordu ancak şimdi kabız değil ishale yakın .

şu anki durum bu

#3 Özgür+, 10 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 10 Eylül 2014
  4. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    iç parazit kaynaklı mikrobik ishal olsa gerek fotograflardan gördüğüm kadarıyla. tedavi edilmez ise hayata devam etmesi çok zor. tedavi için baycox kullanabilirsin 5 gün üst üstte. nerden bulacagım dersen PET SHOP- AKVARYUM MALZEMELER www.mybestpetshop.com - dan online olarak alabilirsin.

5. Özgür+

Özgür+ Guest

ishal ilacı kullansak ? divitsol var bende ? üstünde parazit giderici yazıyo

Yardım lütfen Ölmesin ....

#5 Özgür+, 11 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 11 Eylül 2014
  6. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    baycox kaliteli bir ilaç ama hem pahalı (en küçük boyu 100-120TL civarıydı galiba) hem de muhabbet kuşuna ağır gelir, size tavsiyem öncelikle biyotekniğin avidare adlı ilacını kullanmanız. Bununla geçmezse coxidin deneyin.

7. Özgür+

Özgür+ Guest

teşekürler ancak coxidin tavuk güvercin türü hayvanlar için formulü var muhabbet e zararı olur mu ? siz kullandınız mı ? hangi ölçekte kullanılır ?

8. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    coxidin ve baycox her ikisini de kullandım, baycox çok ağır geliyor kuşa, 200cc suluğa 1 damla yeterli geliyor, coxidin ise yarım suluğa 3 damla damlatabilirsiniz ama önce avidare kullanın.

9. Özgür+

Özgür+ Guest

sizce hangisi daha etkili ?

10. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    avidiare kullan kardeşim benim kuşumda böyleydi 6 gün boyunca suyuna damlat zaten yazar kutusunda iyi gelir büyük ihtimal gelmezse daha etkilisini alırsın ama bence geçirir avidiare ben memnunum bu ilaçtan

11. Özgür+

Özgür+ Guest

evet de divitsol de nerdeyse aynı işi yapıyor onunla 2 gündür kullanıyorum bi fark olmadı hatta daha da kötüleşti yarın gidip aspur la yulaf alıcam iyi geliyor diyorlar yemlerine epeyli bi karıştırıcam bakim sonuç ne olucak .

coxidin bulursam alıcam nerden bulabilirim ?

12. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    2 günde belli olmaz ki ya
    3 4 günde belli olur ama sen bilirsin kuşunu en iyi sen tanırsın

13. Özgür+

Özgür+ Guest

:( birazdan veteriner i arayıp sorayım

Sayfayı Paylaş