petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hastalık belirtisi mi es mi istiyor yardımcı olur musunuz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Eylulgunesli tarafından 8 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Eylulgunesli

Eylulgunesli Active Member

Beğenileri:
    53

Herkese merhaba. Bendeki mubiste bir haller var yardımcı olursanız sevinirim. Yaklaşık 11 aylık dişi. Günün çoğunu tvde müzik dinleyerek evde yalnız geçiriyor. Tuy dökmeyi yeni bıraktı ve yeni tuyleri geliyor suan. 2 gun once ishal olduğunu farkettim. Sirkeli su verdim ve gecti suan ishal degil ancak diskisi büyüdü ve yapma sıklığı azaldı. Hareketleri normal göze çarpan bir halsizlik ve kendini kabartma yok ama diskidaki değişiklik tedirgin etti beni. Aynasıyla oynuyor yemini de yiyor. Hasta mı İlaçlı tedavi gerekir mi, tuy çıkardığı icin mi böyle yoksa es mi istiyor? Ceresinde değişiklik yok ama birkac kere tunekle ciftlesti galiba. Aynaya da yem kusuyor. tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

2. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Ayrıca kalamar kemiği ve kus kumu kullanmıyor suan. Kaliteli marka bulamadım bulunduğum şehirde. Sadece beyaz bir gaga taşı var

3. Alya Ejder

Alya Ejder Member

Beğenileri:
    1
    sorunla ilgili birşey bilmiyorum üzgünüm ama bence aynayı kaldırmalısın

Eylulgunesli bunu beğendi.
  4. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    aynayı kaldırın kuşunuz yaşına yaklaşmış nerede ise su aralar kızgınlık yumurtası yapabilir dışkısının büyümeside o yüzdendir. Kus kumu olmazsa olmazıdır kuslarımızın sponsor firmalarımızdan gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz kalamar kemiği de aynı şekilde mutlak olması lazım gaga taşı sadece gaga bleylemek içindir kalamar kemiğinin yerini tutmaz... dışkısını kıvam olarak normal hastalık belirtisi yok

5. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Anladım teşekkürler bugun veterinerde de bulamazsam sipariş vericem. Peki 2 gun önceki ishal de bundan mı kaynaklaniyor? Ek herhangi bir besin tavsiye ediyor musunuz? Ayrıca bu durumda yanına es alsam iyi olur mu?

6. volkan1231

volkan1231 Active Member

Beğenileri:
    46
    Alın yaşı gelmiş zaten

Eylulgunesli bunu beğendi.
  7. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Tamam kızıma once kus kumu sonra da koca alicam teşekkürler. Ayrı kafeslerde yan yana koymayı düşünüyorum alışana kadar. Umarım iyi olur

8. volkan1231

volkan1231 Active Member

Beğenileri:
    46
    Birbirini gormesinler tek sesini duysunlar

9. Kahraman KÖROĞLU

Yönetici

Beğenileri:
    738
    koca seçimi yaptırma şansınız varsa bırakın kendisi seçsin onlarda biz insanlar gibi eş seçimi yapıyor her eşi beğenmiyor :) alışma sürecinde 3-4 gün ayrı kafeste bir birlerini görsünler sonra erkeğin kafesine alırsanız çiftleri daha iyi olur

10. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Digerini aldığımda birbirlerini görsünler mi görmesinler mi? :) İşten çıkma saatime gore kuşçuya götürmeye calisicam bizim kızı yarın filan. Bir de ishal gecti gerci ama 2 gun once neden öyle olmus olabilir? Baska rahatsızlığı yoktur dimi

11. volkan1231

volkan1231 Active Member

Beğenileri:
    46
    Olur öyle şeyler kıvırcık falan verdinizmi ?

12. Kahraman KÖROĞLU

Yönetici

Beğenileri:
    738
    olur zaman zaman havalardan yeyip içtiklerinden felan bir çok sebebi var. tamamen geçti ise sorun olmaz kuşlar bir birlerini görecekler ki tanıyacaklar uzaktan. eş tutmamış kuşlar için geçerlidir bir birlerini görmeden ayırma yöntemi

volkan1231 bunu beğendi.
  13. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Bu ara meyve sebze hic vermedim. Ama inanılmaz sıcak hava kirklareli de belki de ondandır. Sirkeli sudan sonra hic ishal gormedim yalnızca büyük yapmaya başladı iste. İnsallah es alana kadar ortalığa yumurtlamaz tahtayı kemirmeye çalıştığını da gördüm dün. Teşekkürler yardımıniza bir değişiklik olursa paylaşırım yine

14. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Bence artık eş alma zamanı geldi ve kuşunuza yeşillik verin meyve verin

15. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Normalde salatalık elma filan veriyorum. Haklısınız evde yalnız zaten bütün gun. En iyisi bir es almak olacak:)

Yusuf Kürşat AKKUŞ bunu beğendi.
  16. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Bugun sindirilmemiş yem gördüm diskida. Sizce kum kullanınca geçer mi ciddi birsey midir bu? İshali yok gecti bu arada. Bir de myyem diye bir marka kalamar kemiği buldum dün sizce Nasıl bir marka? İnternetten quik marka siparişlerim gelene kadar onunla idare etmeyi düşünüyorum.

17. volkan1231

volkan1231 Active Member

Beğenileri:
    46
    Kum kullan çok ciddi değil ara sıra oluyor sanırım benimde başıma my yemden uzak durun yemleri falan baya kalitesiz ama kum kullanınca geçer

18. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Myyem in Kalamar kemiği de kalitesiz mi peki?? Aldığım Kuşçu beni resmen azarladı bütün kemikler aynı markası olmaz onun diye. Yarın ya da sonraki gun elimde olacak ürünler onlar gelene kadar kullanayım dedim. Kum, gaga tası, kalamar kemiği ve mineral blok sipariş ettim. Hepsini takıcam kafese sanirim öyle de yapmam gerekiyor degil mi? Ya aslında atlamam böyle seyleri ama bana geçici diye geldi 2 aydır bende. Artık müdahale edicem dedim bende. Diskisi problem olmaz diyorsunuz yanı sevindim:)

19. volkan1231

volkan1231 Active Member

Beğenileri:
    46
    Hepsine gerek yok aslında ama neyse :) My yem e nedense içim ısınmadı ama alın kullanın ama tabiki öbürlerinin yerini tutmaz gibimi geliyor geçmiş olsun bu arada :)

20. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Olmuşken tam olsun garantiye alayım kuşu:) sağolun teşekkür ederim umarım onları kullanınca geçer

volkan1231 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş