Karadeniz Pet

Hastalık Belirtisi mi ? (Jumbo kuş)

Aysu GÖKTÜRK

Meraklı Üye
Mrhaba arkadaşlar..60 günlük jumbo bir yavruya sahibim.Kuşum biraz kendisini kaşıdıktan sonra bile nefes nefese kalıyor..Ağzını açıp kapatıyor sürekli..Uçtuktan sonra da aynı oluyor maalesef.Göğsünden gelen nefes sesini duyabiliorum.Sizce kuş jumbo olduğundan mı böyle ? Çünkü eski kuşuma göre çok iri ve çok tüylü..Yoksa bir sağlık sorunu mu vardır ? :(

uçtugu için yoruluyordur ve malum havalarda sıcak bizler bile bitarafımızdan nefes alır olduk.

Haklısınız :) Şu an laptopun üstünde duruo ve normal nefes alıo (klima açık ama 30 derece :D )..Ama bakıorum bazen kendini kaşıdıktan sonra da nefes nefese kalıo,o beni endişelendirmişti ama bunu yaparken de baya bir efor sarfedio..Ondan sanırım..Aman bişeyi olmasın da

hava çok sıcak ve kuşunuz henüz bebek. çok çabuk yorulurlar. bu sıcaklarda fazla uçurmamaya özen gösterin. oda 30 derece ise günün en sıcak saatleri olan 13-15 arası bnyo yaptırabilirsiniz her gün. ama hava akımında kalmamalı

hava çok sıcak ve kuşunuz henüz bebek. çok çabuk yorulurlar. bu sıcaklarda fazla uçurmamaya özen gösterin. oda 30 derece ise günün en sıcak saatleri olan 13-15 arası bnyo yaptırabilirsiniz her gün. ama hava akımında kalmamalı
Sağ olun :) Evet salonda dururken banyo veriorum her gün ya da 2 günde bir..Bazen yanıma odama alıyorum..O zaman da klimayı en soğuk değil aksine soğuğun en sıcağı yapıorum ve kapağını da yukarı kaldırıorum ki çarpmasın.Bu şekilde bişi olmaz sanırım.Teşekkürler yorumunuz için

Sağ olun :) Evet salonda dururken banyo veriorum her gün ya da 2 günde bir..Bazen yanıma odama alıyorum..O zaman da klimayı en soğuk değil aksine soğuğun en sıcağı yapıorum ve kapağını da yukarı kaldırıorum ki çarpmasın.Bu şekilde bişi olmaz sanırım.Teşekkürler yorumunuz için
klimanın rüzgarının direk çarpması söz konusu olmadı sürece sorun olmaz. Kuşlarda maalesef ter atması için bizdeki gibi imkan yok terlerini atamıyorlar vicutları hararet yapıyor. Bu havalarda fazla yormamak lazım mümkün oldu kadar serinleme imkanı sunmak düşer bize sadece

klimanın rüzgarının direk çarpması söz konusu olmadı sürece sorun olmaz. Kuşlarda maalesef ter atması için bizdeki gibi imkan yok terlerini atamıyorlar vicutları hararet yapıyor. Bu havalarda fazla yormamak lazım mümkün oldu kadar serinleme imkanı sunmak düşer bize sadece
Teşekkür ederim..Kuşların terleyemediklerini bilmiyodum :( Yeni bişi öğrenmiş oldum ,sağ olun.Yazın baya bi dikkat etmek gerekir demek ki..Kıyamam yaaa,o kadar tüyle zor olsa gerek

Teşekkür ederim..Kuşların terleyemediklerini bilmiyodum :( Yeni bişi öğrenmiş oldum ,sağ olun.Yazın baya bi dikkat etmek gerekir demek ki..Kıyamam yaaa,o kadar tüyle zor olsa gerek
evet özellikle bu tür iri kuşlarda günlük banyo şart :( banyo suyuna gazı kaçmış soda ve organik elma sirkesi karıştırmanızı tavsiye ederim. Tüyleri parlak olur yaz aylarındada dış parazit e karşı tedbir almış olursunuz. Sağlıcakla @Aysu GÖKTÜRK hanım

Geri