petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hastalık belirtisimi ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve evdem tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. evdem
    Gizli

evdem Guest

Merhaba. Kuşum bugün biraz tuhaf davranıyor. Uykusu varmış gibi bir tüneğin üzerinde öylece duruyo ve gözlerini ara sıra kapatıyor ve kuyruğu titriyor. bugün hiç ötmedi ve benim gözlemlerime göre 3-4 gündür hiç su içmedi yani suluğa koyduğum su hep aynı hizada. acaba hastamı

2. evdem
    Gizli

evdem Guest

bugün 5. günü

3. Mehmet ŞEKER
    Gizli

üşütmüş olabilir. foto koyarsanız yardımcı olabilirim

4. Yeni aldıgınız için alışma problemide olabilir.İshal se suluguna yarım çay kaşıgı türk kahvesi koyun.12 saat sonra suyunu değiştirin.

5. evdem
    Gizli

evdem Guest

birazdan eklemeye çalışırım.

6. evdem
    Gizli

evdem Guest

Resimde görüldüğü gibi uykusu var gibi duruyo fakat sabahtan beri hiç yorulmadı yani biraz tuhaf.
    Dışkısıda 1-2 dakika önce çekildi.

7. İshal olmuş dediğimi yapmanızı öneririm.Yukarki mesajlarda yazıyor.

8. evdem
    Gizli

evdem Guest

dediğini yapsam bile bi işe yaramıycak çünkü su içmiyor :(

9. Elbet içicek sen görmuyorsundur.Su içmesse ölür.

10. evdem
    Gizli

evdem Guest

Peki denerim. yardım için teşekkürler.

11. Mehmet ŞEKER
    Gizli

1 hafta sadece kanarya yemi yedirin.

12. Önemli değil.Ayriyetten yerse haşlanmış patatesde verebilirsiniz.

13. evdem
    Gizli

evdem Guest

ilk zamanlarda petshopta alışveriş yapmıştım ballı çubuk yemlerden almıştım sever diye ama hiç yemedi. ayna koydum kafese onunlada ilgilenmedi. biraz sakin çıktı bu kuş.

14. evdem
    Gizli

evdem Guest

Dediğinizi yaptım.

15. Tamam.Ballı kraker koymayın.O krakerleri yapıştırmak için bal değil kimyasal madde kullanıyorlar tavsiye etmiyorum.Eğer kendinize alıştırmak istiyorsanız ayna koymayın.

16. Gökhan YILDIZ
    Gizli

arkadaşlar kuşun poposunu sormadan lütfen ishal olmuş demeyin sayın evdem kuşun poposunda dışkı lekesi kalıyormu eğer kalıyorsa ishaldir kalmıyorsa ishal değildir, bu kuşlar dışkısını yaparken aynı zamanda işer onun için kuşun dışkısı sulu olması normaldir.

17. evdem
    Gizli

evdem Guest

Poposuna bakmadım ama işediği zaman bariz bir şekilde dışkısından ayırt edilebiliyor.

18. Sevtap DERİN
    Gizli

Kuş hasta gibi görünüyor. İshal ise avidiare ilacı kullanabilirsiniz. Ya da diastop adlı ilacı alıp kullanabilirsiniz. Kafesinden haşlanmış patatesi eksik etmeyin. İshali geçtiğinde vitamin takviyesi yapabilirsiniz. Tabii ishal olup olmadığını anladıktan sonra. Dışkısını ve popo kısmını inceleyiniz.

19. evdem
    Gizli

evdem Guest

Poposunda dışkı kalıntısı yok ve şuanda dışkısı düzeldi diyebilirim fakat bugün çok tuhahtı, sanki bi iş yapmışta yorulmuş gibi hep uyudu. Elimi kafesin içine sokup parmağıma aldığımda biraz hareketleniyor ama daha sonra tekrar bırakınca 5-6 dk sonra aynı şekilde uyuyomuş gibi yapıyo.

Sayfayı Paylaş