Karadeniz Pet

Hastalık belirtisimi ?

E

evdem

Guest
Merhaba. Kuşum bugün biraz tuhaf davranıyor. Uykusu varmış gibi bir tüneğin üzerinde öylece duruyo ve gözlerini ara sıra kapatıyor ve kuyruğu titriyor. bugün hiç ötmedi ve benim gözlemlerime göre 3-4 gündür hiç su içmedi yani suluğa koyduğum su hep aynı hizada. acaba hastamı

üşütmüş olabilir. foto koyarsanız yardımcı olabilirim

rp03b.jpg

rp06f.jpg

rp074.jpg

Resimde görüldüğü gibi uykusu var gibi duruyo fakat sabahtan beri hiç yorulmadı yani biraz tuhaf.
Dışkısıda 1-2 dakika önce çekildi.

İshal olmuş dediğimi yapmanızı öneririm.Yukarki mesajlarda yazıyor.

dediğini yapsam bile bi işe yaramıycak çünkü su içmiyor :(

Elbet içicek sen görmuyorsundur.Su içmesse ölür.

ilk zamanlarda petshopta alışveriş yapmıştım ballı çubuk yemlerden almıştım sever diye ama hiç yemedi. ayna koydum kafese onunlada ilgilenmedi. biraz sakin çıktı bu kuş.

arkadaşlar kuşun poposunu sormadan lütfen ishal olmuş demeyin sayın evdem kuşun poposunda dışkı lekesi kalıyormu eğer kalıyorsa ishaldir kalmıyorsa ishal değildir, bu kuşlar dışkısını yaparken aynı zamanda işer onun için kuşun dışkısı sulu olması normaldir.

Poposuna bakmadım ama işediği zaman bariz bir şekilde dışkısından ayırt edilebiliyor.

Kuş hasta gibi görünüyor. İshal ise avidiare ilacı kullanabilirsiniz. Ya da diastop adlı ilacı alıp kullanabilirsiniz. Kafesinden haşlanmış patatesi eksik etmeyin. İshali geçtiğinde vitamin takviyesi yapabilirsiniz. Tabii ishal olup olmadığını anladıktan sonra. Dışkısını ve popo kısmını inceleyiniz.

Kuş hasta gibi görünüyor. İshal ise avidiare ilacı kullanabilirsiniz. Ya da diastop adlı ilacı alıp kullanabilirsiniz. Kafesinden haşlanmış patatesi eksik etmeyin. İshali geçtiğinde vitamin takviyesi yapabilirsiniz. Tabii ishal olup olmadığını anladıktan sonra. Dışkısını ve popo kısmını inceleyiniz.

Poposunda dışkı kalıntısı yok ve şuanda dışkısı düzeldi diyebilirim fakat bugün çok tuhahtı, sanki bi iş yapmışta yorulmuş gibi hep uyudu. Elimi kafesin içine sokup parmağıma aldığımda biraz hareketleniyor ama daha sonra tekrar bırakınca 5-6 dk sonra aynı şekilde uyuyomuş gibi yapıyo.

Geri