petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hastalık mı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Fırat Öztürk tarafından 14 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Fırat Öztürk

Fırat Öztürk New Member

Beğenileri:
    0
    Dün Akşam saat 8 de evimden kuşlarımla beraber 7 km ötedeki babamın evine bir kaç günlüğüne kalmaya geldim. 5-6 saat sonra kuşlarıma baktığımda 2 tanesi kaşınıyordu. Pire dezenfekte ilacını kafeslerine ve kendilerine daha 2 gün evvel sıktım. Kuşlarım kaşınırken kabarıyordu.
    Bugün daha dikkatli izliyorum kuşlarımı. Beyaz olan kuşum kabarık duruyor uyukluyor. Dışkılarında bir farklılık göremiyorum. 4 gün evvel başka bir kuşumun ishal olup ölmesi sebebiyle aviastım oral çözelti veriyorum kuşlarıma. Ayrıca Yeminide sade Aspur olarak vermeye başladım 4 gündür.

Sizce kuşum hastamıdır? hastalığı nedir? Daha yavrular ama tahminim 2-2.5 ay olsa gerek.

#1 Fırat Öztürk, 14 Haziran 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 14 Haziran 2015
  2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    sürekli kabarık duruyorsa bunun parazitle alakası olacagını sanmıyorum belki iç parazit olabilir , fakat ishallik bir durum söz konusu değil diyorsunuz , dışkılarını tekrar kontrol edin bence böyle bir durumda sulphamezathine kullanın , hava çarpmışta olabilir eğer böyle bir durum varsa antibiyotik kullanın bytril önerirriim :)

3. Fırat Öztürk

Fırat Öztürk New Member

Beğenileri:
    0
    Antibakteriyel Aviastım var elimde.bytril yok, nereden edinebilirfim? Dışkılarını kontrol ettim farklılık yok Sürekli uyukluyr ve kaşınıyorlar şu anda da...

#3 Fırat Öztürk, 14 Haziran 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 14 Haziran 2015

Sayfayı Paylaş