Karadeniz Pet

havalar soğudu doğrumu YAPTIM ?

Mehmet Nuri Alkayış

Emektar Üye
arkadaşlar ustalar havalar soğudu 3 çift kuşum var ama havalar soğuk bu yüzden yuvalıkları çıkartttım yumurta yapmamaları için kuşların kaldıkları yer çok aşırı soğuk değil ama biraz dinlenmeleri için çıkarttım doğrumu yaptım acaba yoka geri takayımmı bir sorum daha var buda odam da kendime alıştırdıgım 5 aylık kendi yavrum olan çırkinimle ilgili bana çok düşgün ben kuşuma oyuncakları nasıl alıştırırım sürekli benle oynuyor aile bireyleriylede oynuyor ama tek kaldıgı zamanlarda oyuncaklarıyla oynamasını istiyorum ama o oyuncaklara dokunmuyor bile ne yapmalıyım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:17 -->-> Daha önceki mesaj 20:53 --

yardıım eden yokmu

Sıcaklık 10 derece altına düşmüyorsa yuvalık takın, yaza göre verim daha çok olacaktır.

Kafese çıngıraklı top şeklinde oyuncaklar takarsın oynamaya alışır.

Levent bey teşekkür ederim cevap için okadar soğuk olmuyor ama dişilerin aşırı yorulmalarında korkuyorum aralıksız kuluçka yaptılar bir hafta kadar bekleseler iyi olmazmı acaba odamdaki kuşumun kafesinde söylediğiniz oyuncaktan var başka oyuncaklarda var yalnızca ayna yok onuda takmak istemiyorum açıkcası

Sıcaklık 10 derece altına düşmüyorsa yuvalık takın, yaza göre verim daha çok olacaktır.

Levent bey bu sıcaklık konusu son günlerde aklıma çok takılıyor iki çiftim var kuluçkada olan ev sobalı olduğundan dolayı odanın sıcaklığı genel olarak 15 ila 25 derece arası da değişiyor salonda soba yandığında kuşlarımın odası ortalama yarım saat içinde 15 derecelerden 25 derecelere çıkıyor gündüz ise evde kimse olmadığından 15 derece civarlarına düşüyor sizce bu durum kuşlarım için bir sorun yaratırmı ?

Ben de dün konu açtım sizden bi cevap gelmedi yakalamışken bende sorıyım 9-10 derece arası 0 rüzgar alan eski bakkal dükkanımızda bakıcam kuşlarına hatta yuvalık sıcak olsun diye dış cephede kullanılan köpükten yapistirdim . çiftleşme yumurtlama olur mu bu durumda ? Cevap lütfen

Hiç problem yok. Yalıtım levhası koymakla iyi yapmışsın.
Havalandırma da olması gerek..

Kafes şu şekilde tünekler tahta ve çok sağlam yuvalık yeni yaptım bugün marangozda stajyerimde bu resimdeki değil yuvalık , ve şuan bursa değil bakkal dükkanında . yuvalığın ortası delik olmasa olur mu ? Forumda birçok kişi olması zorunlu diyo ama bizim iş yerinde bir abi var 50 tane yavru falan almış kuşlarından yuvalıkta hiç birşey yok düz tahta var diyo , talaş falanda koymuyo ? Ne diyorsunuz buna ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri