Karadeniz Pet

Havalar Soğudu, Hesaplı Isınma Yolları

• Konbuyu başlatan Esxi
  • Başlangıç tarihi
E

Esxi

Guest
Merhaba, cümleten hayırlı üretimler.

Havaların soğumasıyla birlikte odanın sıcaklığı 9-10 dereceye kadar düşüyor.

3 Muhabbetim, 3 Hint Bülbülüm ve 1 tanede sultan papağanım var.

Toplamda 4 kafes var.

En hesaplı şekilde kuşlarımızı nasıl soğuktan koruyabiliriz ?

Düşünce ve önerilerinizi muhakkak bekliyorum, yalnızca ben değil çoğu kişinin bu konudan faydalanacağını düşünüyorum.

Tülünü alltan tak üstende bir tül tak ısı yalıtımı sağlar kalorifere veya ısı kaynağına yakın tut küçük odalarda dursunlar Mesela bir elektrikli sobayla kiler varsa oraya ısıtıp koyabilirsn

Tülünü alltan tak üstende bir tül tak ısı yalıtımı sağlar kalorifere veya ısı kaynağına yakın tut küçük odalarda dursunlar Mesela bir elektrikli sobayla kiler varsa oraya ısıtıp koyabilirsn
adam hesaplı bir yoldemiş elektirikli sobayla adamın ocağına incir ağacı dikersin :D

kafeslerin üstüne karton kutu geçir hava delikleri olan yada strafordan bir kutu yap veya polar vb.. bişeyle hava alacak şekilde kafesleri sar biraz faydası olur düşüncesindeyim

Son düzenleme:
Kafeslerin bulunduğu duvara battaniye tarzı birşey as , zaten kuşlar kendi havalarıyla ısıtırlar kafesi . Ekstra dan birşey yapmaya gerek yok.

kafesin etrafını streç film ile sarmanın yararlı oldugunu duymustum ama denemedim

benim ev kaloriferli ama 10 gün öncesine kadar bende aynı dertten müzdariptim geç yaktılar kaloriferleri yaklaşık 2 hafta boyunca: 1 çift hint bülbüllerim ve 1 çift muhabbet kuşlarımın kafeslerini strech filmle kapladım özellikle gidip çarşaf alıp kestim üstünü örttüm, akşamları da tamamen örtüyordum. hava almaları için yeterince açıklık da vardı. muhabbetlerim ilk yumurtasını bugün yaptı, hint bülbüllerim de ikinci kuluçkasına geçen hafta yattı

sitrec filim sara bilirsiniz kafese amam mejbur petek vs yakmanız lazm yoksa olmaz

Geri