petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Havuç ne zaman bozulur?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tevfik AKTUNÇ tarafından 22 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Tevfik AKTUNÇ

Merhaba arkadaşlar, havuç ne zaman bozulur acaba? Dolapta duruyor ve ağzı kapalı halde mama ile karıştırmıştım. Şimdi kafama takılan soru şu; 2-3 güne havuç kararmaya başlarsa işte o zaman hapı yutarım ki mamanın yarısını döktüm :)

2. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Acik yerde 1 gunde dolapta streclersen 3-4 gun gider heralde valideye sor:)

3. Tevfik AKTUNÇ

Bir kız arkadaşa sordum da buzlukta bekler diyor, normal dolap gözünde bozulur diyor. Buzluğa koyduğumda da çözülmesi problem olur. 3-5 gün sonra bozulsa süper olur beni idare eder o zamana kadar :)

4. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Test ette yaz baskan merak ettim valla

5. Tevfik AKTUNÇ

Bu tür bir konu olmadığından benimde acemiliğime denk geldi açıkcası, sonucu ben bildiririm.

6. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Ben de az önce karıştırdım minimum malzemeyle mama yapıyorum ama yine yarısı artıyor. Öğrenisen bana da söyler misin ziyan oluyor o kadar malzeme her gün

7. Tevfik AKTUNÇ

İnşAllah olumlu olurda, 404 not found'a uğramayız.

8. jackaltr

jackaltr Guest

çiğ havuç max 1 ay haşlanmış max 3 gün

9. Sevtap DERİN

Bak benimde bugün bu kafama takıldı Tevfik, benden önce davranmışsın. Öğreneceğimiz iyi olacak çünkü bende 8-9 gündür buzdolabında olan havucu koydum bugün mamaya. Sonra içimdeki sesler beni ürküttü ama ne yazık ki her şey olup bitmişti. Yani her şey bir anda oldu. :D

10. Tevfik AKTUNÇ

Güzel :)

Rendelenmiş havuş değil mi? Valla buğün kafama takıla takıla bir hal oldu, bende ayrı bir manyağım. Saklama kabında 3-4 gün gidiyormuş bir aşçıdan öğrendim, tanıdık aşçı vardı tuttum telefon açtım nasıl bir manyağım ben amaaaaannn tanrrııımmmmm :confused:

11. Sevtap DERİN

Yok rendesiz olanından bu. :D Senden de bir Sokrates bir Platon çıkacak hissediyorum. :D Şaka bir yana öğrendiğimiz iyi oldu. İçim rahatladı valla. 1 ay bol bol veririm.

12. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Sizin mamanızda yumurta yok mu ?

13. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Bence mamayı yapacağın zaman rendele , neden diye sorarsan ne kadar dolaptada muhafaza etsen yeni rendelenmiş gibi sulu ve doğal renginde kalmıyor..Ufak tefek kararmalar oluyor , bence gerek yok ..

14. Tevfik AKTUNÇ

Kışın koyayım diyorum yumurtayı?

Benden neler çıktı da bakma keşfedilemedim :) Bana 5 gün gitse buzdolabında yeterlidir :D

Bilgi için teşekkür ediyorum ağabey ;)

15. asiyamusali

Kuslara ne mamasi veriyorsunuz? Banada soylermisiniz? Ben hic mama vermiyorum

16. Tevfik AKTUNÇ

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. rendelenmiş havuç kararmaması için

,
  2. havuc haslanlrsa kararma olurmu