Karadeniz Pet

Havuç ne zaman bozulur?

• Konbuyu başlatan Tevfik AKTUNÇ
  • Başlangıç tarihi
T

Tevfik AKTUNÇ

Guest
Merhaba arkadaşlar, havuç ne zaman bozulur acaba? Dolapta duruyor ve ağzı kapalı halde mama ile karıştırmıştım. Şimdi kafama takılan soru şu; 2-3 güne havuç kararmaya başlarsa işte o zaman hapı yutarım ki mamanın yarısını döktüm :)

Acik yerde 1 gunde dolapta streclersen 3-4 gun gider heralde valideye sor:)

Bir kız arkadaşa sordum da buzlukta bekler diyor, normal dolap gözünde bozulur diyor. Buzluğa koyduğumda da çözülmesi problem olur. 3-5 gün sonra bozulsa süper olur beni idare eder o zamana kadar :)

Test ette yaz baskan merak ettim valla

Ben de az önce karıştırdım minimum malzemeyle mama yapıyorum ama yine yarısı artıyor. Öğrenisen bana da söyler misin ziyan oluyor o kadar malzeme her gün

İnşAllah olumlu olurda, 404 not found'a uğramayız.

Bak benimde bugün bu kafama takıldı Tevfik, benden önce davranmışsın. Öğreneceğimiz iyi olacak çünkü bende 8-9 gündür buzdolabında olan havucu koydum bugün mamaya. Sonra içimdeki sesler beni ürküttü ama ne yazık ki her şey olup bitmişti. Yani her şey bir anda oldu. :D

çiğ havuç max 1 ay haşlanmış max 3 gün

Güzel :)

Bak benimde bugün bu kafama takıldı Tevfik, benden önce davranmışsın. Öğreneceğimiz iyi olacak çünkü bende 8-9 gündür buzdolabında olan havucu koydum bugün mamaya. Sonra içimdeki sesler beni ürküttü ama ne yazık ki her şey olup bitmişti. Yani her şey bir anda oldu. :D

Rendelenmiş havuş değil mi? Valla buğün kafama takıla takıla bir hal oldu, bende ayrı bir manyağım. Saklama kabında 3-4 gün gidiyormuş bir aşçıdan öğrendim, tanıdık aşçı vardı tuttum telefon açtım nasıl bir manyağım ben amaaaaannn tanrrııımmmmm :confused:

Güzel :)

Rendelenmiş havuş değil mi? Valla buğün kafama takıla takıla bir hal oldu, bende ayrı bir manyağım. Saklama kabında 3-4 gün gidiyormuş bir aşçıdan öğrendim, tanıdık aşçı vardı tuttum telefon açtım nasıl bir manyağım ben amaaaaannn tanrrııımmmmm :confused:

Yok rendesiz olanından bu. :D Senden de bir Sokrates bir Platon çıkacak hissediyorum. :D Şaka bir yana öğrendiğimiz iyi oldu. İçim rahatladı valla. 1 ay bol bol veririm.

Bence mamayı yapacağın zaman rendele , neden diye sorarsan ne kadar dolaptada muhafaza etsen yeni rendelenmiş gibi sulu ve doğal renginde kalmıyor..Ufak tefek kararmalar oluyor , bence gerek yok ..

Sizin mamanızda yumurta yok mu ?

Kışın koyayım diyorum yumurtayı?

Yok rendesiz olanından bu. :D Senden de bir Sokrates bir Platon çıkacak hissediyorum. :D Şaka bir yana öğrendiğimiz iyi oldu. İçim rahatladı valla. 1 ay bol bol veririm.

Benden neler çıktı da bakma keşfedilemedim :) Bana 5 gün gitse buzdolabında yeterlidir :D

Bence mamayı yapacağın zaman rendele , neden diye sorarsan ne kadar dolaptada muhafaza etsen yeni rendelenmiş gibi sulu ve doğal renginde kalmıyor..Ufak tefek kararmalar oluyor , bence gerek yok ..

Bilgi için teşekkür ediyorum ağabey ;)

Kuslara ne mamasi veriyorsunuz? Banada soylermisiniz? Ben hic mama vermiyorum

Geri