Karadeniz Pet

havuç yok havuçsuz mama yapabilirmiyim

Rassien

Onursal Üye
havuç yok havuçsuz mama yapsam olurmu petibör bisküvi yumurta kabuğu ve sarısı un la falan yapsam sadece olur mu birazcık sulandırsam falan

Olabilir kardeşim de havuç olsa daha iyi olur

mıllete akıl verıyon ama havucsuz mama yapamıyon gel tarıfını verıcem sana :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yumurtayı hasla rendele sonra ıcıne bıskuvı yı un halıne getırene kadar döv sonra ırmık ekle 1 corba kasıgı varsa galete unu onu koy yoksa eger dedıklerımı karıstırdıktan sonra en ustune maydonoz yapragı 2-3 adet bıcakla ınce ınce kes karısıma ekle karıstır ver yumulsun :)

Kabak kullanabilirsin, sebze olanından..

kabak.jpg

Yumurtayı hasla rendele sonra ıcıne bıskuvı yı un halıne getırene kadar döv sonra ırmık ekle 1 corba kasıgı varsa galete unu onu koy yoksa eger dedıklerımı karıstırdıktan sonra en ustune maydonoz yapragı 2-3 adet bıcakla ınce ınce kes karısıma ekle karıstır ver yumulsun :)

tamam yapıcağım bu dediğinizi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:09 -->-> Daha önceki mesaj 12:09 --

Kabak kullanabilirsin, sebze olanından..

kabak.jpg

teşekür ederim kabak da eklerim mamaya:)

Son düzenleme:
Lütfen hitaplarda dikkatli olalım forumda yazarken.

havucu şiddetle tavsiye ederim sadece havuç veriyorum yedikten sonra öyle bir yaramaz oluyolarki kafesten kafese sıçrıyolar :)

Lütfen hitaplarda dikkatli olalım forumda yazarken.

kusra bakmayın niz yazcaktım ama böle yazmışım kusruma bakmayın artık düzelttim şimdi hemen
-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:56 -->-> Daha önceki mesaj 12:56 --

[/COLOR]
havucu şiddetle tavsiye ederim sadece havuç veriyorum yedikten sonra öyle bir yaramaz oluyolarki kafesten kafese sıçrıyolar :)

olsa havuçla yapcaktım evde havuç yok maav falan da yok

Son düzenleme:
Ben yukarıdaki tarif gibi mama yaptığımda bir iki tırtıklaayıp bırakıyodu. Dün sadece yumurta rendeledim beyazı ve sarısı birlikte deli gibi yedi süprdü. Bidahaki sefere havuç ve yumurta vericem sadece yine yemezsa sadece yumurta rendesine devam. Şimdiye kadar denemediğime pişman oldum. Kuş 7-8 aylık belki zamanında yumurta sevdiğini farketsem belki daha iri olurdu

Ben yukarıdaki tarif gibi mama yaptığımda bir iki tırtıklaayıp bırakıyodu. Dün sadece yumurta rendeledim beyazı ve sarısı birlikte deli gibi yedi süprdü. Bidahaki sefere havuç ve yumurta vericem sadece yine yemezsa sadece yumurta rendesine devam. Şimdiye kadar denemediğime pişman oldum. Kuş 7-8 aylık belki zamanında yumurta sevdiğini farketsem belki daha iri olurdu

bende deniyim sağolun öneriniz için :)

Geri