Karadeniz Pet

Havuç zararlımı?

• Konbuyu başlatan by_ali
  • Başlangıç tarihi
B

by_ali

Guest
Bugün, erkek kuşum öldü :( ofis geceleri serin olduğu için yumurtadan yeni çıkan yavrular üşümesin diye kuşları eve götürmüştüm. öğlen de bir arkadaş tavsiyesi ile havuç rendesi verdim. 3 saat sonra erkek kuşun öldüğünü gördüm. :((( sizce havuç mu dokunmuş olabilir? ve yeni bir damızlık erkek kuş alıp kafese koysam anne kuş yavruları öldürür mü:(

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün, yeni yavru aldığım çiftlerden erkek kuşum öldü :( ofis geceleri serin olduğu için yavrular üşümesin diye kuşları eve götürmüştüm. öğlen de bir arkadaş tavsiyesi ile havuç rendesi verdim. 3 saat sonra erkek kuşun öldüğünü gördüm. :((( sizce havuç mu dokunmuş olabilir? ve yeni bir damızlık erkek kuş alıp kafese koysam anne kuş yavruları öldürür mü:(

aksine havuc çok vitaminli ondan oldugunu sanmam ve kesinlikle havuctan değildir tabi iyice yıkayıpta verdiysen

Geçmiş olsun. Kuşunun havuç yüzünden öldüğünü sanmıyorum.
Ancak yavru kuşlara sebze meyve vermek çok sağlıklı değil. 3 aydan sonra verebilirsin. Aşırıya kaçarsan ishal olurlar.

teşekkür ederim. ilk defa verdim. daha önce hiç vermemiştim. sadece bir kere belli zaman aralıklarıyla puaça hamuru ve kek hamuru vermiştim. onları yedikten sonra kuşda değişme olmadı. fakat bugün havuç verdikten sonra erkek olan maalesef öldü

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:21 -->-> Daha önceki mesaj 17:20 --

Geçmiş olsun. Kuşunun havuç yüzünden öldüğünü sanmıyorum.
Ancak yavru kuşlara sebze meyve vermek çok sağlıklı değil. 3 aydan sonra verebilirsin. Aşırıya kaçarsan ishal olurlar.

Levent bey bir sorum daha olacak; dişi kuş 4 tane yavruyu tek başına bakabilir mi? olgun erkek kuş alıp kafese koysam dişi kuş yavrulara zarar verir mi?

havucun bı zararı olmaz kuşa

bir başka sorum daha olacak; şimdi erkek kuş ölünce dişi kuş yalnız kaldı. dişi kuş yeni doğan bir haftalık yavruları tek başına bakabilir mi? olgun bir erkek kuş alıp yanına koysam, dişi de kıskançlık gibi bir durum olur mu? Dişi yada erkek yavrulara zarar verir mi??

kek ve poğaça hamuru verdim demişsiniz nasıl verdiniz acaba bunlar dokunmuş olabilir

Benim kuşlar günde bir tane yiyorlar sıkıntı olmadı. Aksine yediklerinde renkleri canlanıyor.
Havucu kurulanaya getek yok. Peçete öldürür havuç öldürmez.
Üstünde zirai ilaç kalma ihtimali var.

Havuctan bir sıkıntı olmaz kusunuza üzüldüm bende de aynı durum var erkek öldü ve anne 4 yavruya bakıyor ayrıca yeni erkek alıp atmayın birbirlerine zarar verir

Yusuf usta doğru söylemiş inş sağlıkla büyür yavrular

kek ve poğaça hamuru verdim demişsiniz nasıl verdiniz acaba bunlar dokunmuş olabilir

bildiğimiz pişmiş kekin iç kısmı, ve fırından alınmış puaçanın iç kısmı. ama onları geçen hafta içerisinde çok küçük olarak sadece bir kere verdim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:42 -->-> Daha önceki mesaj 08:40 --

Havuctan bir sıkıntı olmaz kusunuza üzüldüm bende de aynı durum var erkek öldü ve anne 4 yavruya bakıyor ayrıca yeni erkek alıp atmayın birbirlerine zarar verir

sizlerden önce başka arkadaşlar da aynı şeyi söylediler. yavruların büyümesini bekleyeceğim. yavruları ayırdıktan sonra erkek kuş alırım. ilginiz için teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:44 -->-> Daha önceki mesaj 08:42 --

Benim kuşlar günde bir tane yiyorlar sıkıntı olmadı. Aksine yediklerinde renkleri canlanıyor.
Havucu kurulanaya getek yok. Peçete öldürür havuç öldürmez.
Üstünde zirai ilaç kalma ihtimali var.

aniden ölünce havuçtan şüphelendim. dediğiniz gibi ilaç kalıntısı da olabilir, çok iyi yıkanmasına rağmen ilaçları bazen çıkmıyor

Geri