Karadeniz Pet

Havuçsuz ve yumurtasız mama

Mine Şahin

Yeni Üye
Iyi aksamlar. Kuslarima kuru mama yaptim. Icine havuc ve yumurta koymadan denedim yediler. Ertesi gun yaptigim kuru mamanin icine havuc ve yumurta da koydum fakat bu sefer yemediler. Acaba mamayi kuru sekilde versek, icine havuc ve yumurta koymazsak kuslara bi yarari olur mu? Yoksa mutlaka koymak gerekir mi? Cevaplarinizi bekliyorum arkadaslar

Yumurta kemik yapısı için gerekli kalsyum deposu olduğundan diğer katkılarda olmayan kalsyum ihtiyacını karşılayacaktır. Yumurtasız yapılsn mamalar kalsyum yönünden eksik olacaktır.

Bu şekilde de verebilirsiniz tabiki
ama yumurtanın yeri ayrıdır.

Hm anladim. Koyayim en iyisi yumurta eninde sonunda yerler heralde

nemlendirerekmi verdin yoksa öylece kuru haldemi verdin ilk mamayı

ikinci havuçla yaptığın çok sulu olmuş olabilir yada çok kuru

nemlendirerekmi verdin yoksa öylece kuru haldemi verdin ilk mamayı

ikinci havuçla yaptığın çok sulu olmuş olabilir yada çok kuru
Yok nemlendirmedim. Direk resimdeki gibi kuru halde verdim. Az once tekrar verdim kuru mama. Yine bir iki yediler.
f30eca08ce304ed2be67ea079dd540a3.jpg

benimkilerde aksine içinden yumurta ve yumurta kabuğunu seçip onları yiyolar..

Yumurtada katarsaniz çok iyi olur maşallah kuslariniza

yusuf abi ben sitenin mamasını aldım fakat havuc yumurta koyuyorum cok lapa gibi oluyor havucun suyunuda aldım peceteyle neden oluyor

Miktarını ayarlayamamışsınızdır havuç ve yumurtayı azar azar ekleyin karıştırarak nemli hale gelince daha fazla eklemeyin

Sıvı şeyleri çok karistiriyorsundur daha az kat yumurta iyi pissin

Yumurta kemik yapısı için gerekli kalsyum deposu olduğundan diğer katkılarda olmayan kalsyum ihtiyacını karşılayacaktır. Yumurtasız yapılsn mamalar kalsyum yönünden eksik olacaktır.

Yumurtada kalsiyum olduğunu ilkkez duyuyorum.
Benim bildiğim;Protein ve karbonhidrat bulunur.

Geri