Karadeniz Pet

Havuş Stoklamak ?

murataydın

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar . dün havuc alıyordum annemın gazlamasına geldim.
yazın havuc cok az olur oda kötü olur dedi . Kuşlara mama yapıyorsun ozaman napacan dedi. ( ispiyonluyormus gibi oldu ;) ) Bende düsündüm ki havucu buzluga atıp muhafaza ede bilirmiyiz ? donup cözüldügünde kuşlara zararlı bi hale gelirmi ?

Son düzenleme:
Pazardan almayacaksan, yerel marketleri ve manavlarıda bilemeyecem ama ben en güzel havucu Migrostan alıyorum. Tabi bazen orada da kötü oluyor ama çoğu zaman iyidir.

Boşuna dondurma diyosunuz yani abi . banada yakun haylı market var aslında .

Havuç iyi iyi :) ama taze alınan herzaman daha iyi dondurma bence stoga gerek yok kardeşim

Ver yesinler, ama yine de mamayı abartma ki yağlanmasın yavrucaklar kardeşim ;)

abi pazartesi cuma mama veriyorum
salı - persembe vitamın
cumartesi - pazarda sularına 2-3 damla limon damlatıyorum .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:15 -->-> Daha önceki mesaj 09:13 --

Havuç iyi iyi :) ama taze alınan herzaman daha iyi dondurma bence stoga gerek yok kardeşim

yazın gelen havucun tazeligi tartısılır abi ama bende dondurmaktan vazgectim zaten :) yorumun ıcın teşekkür ederim .

abi pazartesi cuma mama veriyorum
salı - persembe vitamın
cumartesi - pazarda sularına 2-3 damla limon damlatıyorum .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:15 -->-> Daha önceki mesaj 09:13 --

yazın gelen havucun tazeligi tartısılır abi ama bende dondurmaktan vazgectim zaten :) yorumun ıcın teşekkür ederim .
Yeterli kardeşim. Daha fazlasını da verme.

Hep havuç vermen gerekmiyor. Yazın da yaz sebzelerinden ver. Kabak vet salatalık ver. Hem bunlar çok su içerir kuşun şu ihtiyacını da karşılar. Pancar falan da verebilirsin. Illa havuç olacak diye bişey yok yani.

Fatih Çevik

Hep havuç vermen gerekmiyor. Yazın da yaz sebzelerinden ver. Kabak vet salatalık ver. Hem bunlar çok su içerir kuşun şu ihtiyacını da karşılar. Pancar falan da verebilirsin. Illa havuç olacak diye bişey yok yani.

Fatih Çevik
Pancar iyi güzel oluyor da etrafa saçıyorlar. Ağızları burunları kıpkırmızı oluyor :) Katil gibi oluyorlar ama çok faydalı gerçekten.

Günümüzde yaz kış hemen hemen her meyve sebze bulmak mümkün artık. Havuçta bunlardan biri ama burda söylenmek istenen sanırım şu; kış sebzesi olan havuç yazın da market pazar vs bulunuyor olsa da büyük ihtimalle sera vs gibi yerlerde yetişen ürünlerdir. Bunu yazın alınan havuçun kokusundan,tadından, dayanma süresinden anlayabiliriz. Dolayısıyla mevsiminde yetişmeyen sebze ve meyveler vitamin değeri açısından da düşük olabiliyor. Yazın havuç birkaç gün geçti mi (buzdolabında korunsa bile) buruşmaya pelte gibi olmaya başlar.
Fakat bunun çözümü dondurucuda muhafaza etmek değil malesef. Donup çözüldükten sonra havuç havuçluktan çıkıyor, özünü yitiriyor.

Geri