petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hayatımın yeni rengi. :D

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve BurakK. tarafından 19 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. BurakK.

BurakK. Guest

Öncelikle merhabalar. Bugün almış olduğum muhabbet kuşum hakkında sizlerden bir kaç şey hakkında destek ve yardım almak istiyorum. Bilgi sahibi olmadığım için sizlere sormak istedim.

Aldığım yer bana 1 buçuk aylık olduğunu ve erkek olduğunu, şu an ki renginin anne rengi ve büyüdükçe zamanla maviye bürüneceğini söyledi ama kafama takıldı bu dedikleri ne kadar doğrudur erkek mi yavru mu öğrenmek istiyorum.
    Son olarak kanatları da çok titriyor ve sanki kovalanmışçasına hızlı nefes alıp veriyor, yem yemeyip su da içmiyor. Korkmaya başladım.

Cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden. İyi forumlar.

2. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Bende yeni bir renk keşfettiniz sandım konuya direk daldım :(

ERKEK

3. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    aldığın yerin söyledikleri doğrudur.kuş daha yeni geldiğinden titremesi ve bişey yemeyip içmemesi normal.etrafa alışınca yemeye başlar

4. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ilk olarak yem su yemeyip içmemesi normal çünkü yeni bir ortama geldi yabancı etrafı tanıdıktan sonra sorun kalmaz yabancı oldugu için ötmez dalda öyle kalır ve kanatları titrer bir kaç güne alışır sorun yok sanırım

5. BurakK.

BurakK. Guest

:) Hayatıma katmış olduğum güzellik manasında demek istedim :) Çok teşekkür ederim bu kadar çabuk cevaplanacağını tahmin etmiyordum.

6. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Okan abi benden önce danrandın:D:D

7. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

evet kuş yavru şuanda erkek gibi duruyor dostum konuşmayi ögretmek istiyorsan tam sirasi...

8. Taylan

Taylan New Member

Beğenileri:
    1
    ani hareketlerden ve seslerden kaçın bu evrede. ve sitede yetiştirmeyle ilgili bol bol oku, emin ol profesyonellerin dedikleriyle hareket edince, beklediğin de fazla sonuç alıcaksın. ben profesyonel değilim ama 3 hafta önce aldığım kuşumu alıştırdım Allah'a şükür. sana diyeceğim tek bir şey var :
    Sabır.

9. BurakK.

BurakK. Guest

Biraz alıştı hatta kendini bile aştı ufaklık. :D Youtube dan kuş sesi falan açıyorum kafesi parçalıyor. :D Cinsi ne onu sormayı unuttum onun hakkında da bilgi verebilir misiniz?

10. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Aldığınız yer doğru bilgiler vermiş.Kuş sesi dinletmemeni öneririm eğer kuşu kendine alıştırmak istiyorsan.İyi forumlar.

Sayfayı Paylaş