Karadeniz Pet

Hayatımın yeni rengi. :D

• Konbuyu başlatan BurakK.
  • Başlangıç tarihi
B

BurakK.

Guest
Öncelikle merhabalar. Bugün almış olduğum muhabbet kuşum hakkında sizlerden bir kaç şey hakkında destek ve yardım almak istiyorum. Bilgi sahibi olmadığım için sizlere sormak istedim.

Aldığım yer bana 1 buçuk aylık olduğunu ve erkek olduğunu, şu an ki renginin anne rengi ve büyüdükçe zamanla maviye bürüneceğini söyledi ama kafama takıldı bu dedikleri ne kadar doğrudur erkek mi yavru mu öğrenmek istiyorum.
Son olarak kanatları da çok titriyor ve sanki kovalanmışçasına hızlı nefes alıp veriyor, yem yemeyip su da içmiyor. Korkmaya başladım.

Cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden. İyi forumlar.

Bende yeni bir renk keşfettiniz sandım konuya direk daldım :(

ERKEK

aldığın yerin söyledikleri doğrudur.kuş daha yeni geldiğinden titremesi ve bişey yemeyip içmemesi normal.etrafa alışınca yemeye başlar

ilk olarak yem su yemeyip içmemesi normal çünkü yeni bir ortama geldi yabancı etrafı tanıdıktan sonra sorun kalmaz yabancı oldugu için ötmez dalda öyle kalır ve kanatları titrer bir kaç güne alışır sorun yok sanırım

evet kuş yavru şuanda erkek gibi duruyor dostum konuşmayi ögretmek istiyorsan tam sirasi...

ani hareketlerden ve seslerden kaçın bu evrede. ve sitede yetiştirmeyle ilgili bol bol oku, emin ol profesyonellerin dedikleriyle hareket edince, beklediğin de fazla sonuç alıcaksın. ben profesyonel değilim ama 3 hafta önce aldığım kuşumu alıştırdım Allah'a şükür. sana diyeceğim tek bir şey var :
Sabır.

Biraz alıştı hatta kendini bile aştı ufaklık. :D Youtube dan kuş sesi falan açıyorum kafesi parçalıyor. :D Cinsi ne onu sormayı unuttum onun hakkında da bilgi verebilir misiniz?

Aldığınız yer doğru bilgiler vermiş.Kuş sesi dinletmemeni öneririm eğer kuşu kendine alıştırmak istiyorsan.İyi forumlar.

Geri