Karadeniz Pet

Hayırlı Geceler Önemli Biraz Arkadaşlar Bakar mısınız

• Konbuyu başlatan Paşa01
  • Başlangıç tarihi
P

Paşa01

Guest
öncelikle herkese hayırlı geceler bugün bir gaga taşı aldım kuşuma fakat onu kafese takıyorum kuşum yaklaşmıyor elime alıyorum kuşu taşıda ona diğer elimle veriyoruım ısırıyor arkdaşlar muhabbet kuşunu bu gaga taşına nasıl alıştırırım bir diğer sorum ise gaga taşını kemirmesine rağmen hala ağzından sesler geliyor sizce bu normal mi ?

Zamanla alışır hocam sen kafeste kolay ulaşabileceği yere koy. ağzından ses gelmesi normal diş gıcırtatıyor gibi düşün :)

İyi akşamlar öncelikle. Gaga taşı yerine kalamar kemiği takmanızı tavsiye ederim ilk olarak.Ayrıca kuş istediği zaman gagasını düzeltmek için kullanacaktır meraj etmeyin.Gagasıyla ses çıkarması çıtırtı şeklinde mutlu olduğunu gösterir.

samet hocam herzaman çıktığı bi tünek var kafesin kenarında oraya astım sizce yeri iyi midir yoksa yemliğin yanına mı asayım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:15 -->-> Daha önceki mesaj 02:14 --

abdullah hocam kalamar kemiği derken bildiğimiz şu balık kılçığı mı ?

samet hocam herzaman çıktığı bi tünek var kafesin kenarında oraya astım sizce yeri iyi midir yoksa yemliğin yanına mı asayım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:15 -->-> Daha önceki mesaj 02:14 --

abdullah hocam kalamar kemiği derken bildiğimiz şu balık kılçığı mı ?

mürekkep balığı kemiğide geçer her petshopçuda kuşçuda vardır ya da internetten alabilirsin

Kesinlikle balik kemigi kullanmalisiniz ben kuşumu kalsiyum eksikligi nedeniyle kaybettim hekim balik kemigi çok önemli dedi gaga taşi falan boş kemik olacak onu hem yiyor hem de gagasini törpülüyor muhakkak edinin..

Bendekiler de pek dokunmuyor heralde verdiğim mamadan alıyordur alacağını

Bende hem gaga tasi hem kalamar var cani hangisini isterse onu kemiriyor

Bende ikiside var ikisini de canı istemiosa demekki :)

Geri