Karadeniz Pet

Hayvan Piskolojisi ve Eğitimi

KuşumYasuo

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhaba yine karsinizdayim.
Konumuz hayvan piskolojisi kuslarinda bir beyni ve ayni zamanda piskolojisi vardir onlarda bizler gibi sıkıntıya girer gerekirse küser darılabilir.Bunlari engelleyebiliriz mumkunse taze yemler guzel ve iyi ek gidalar verebilirsiniz.Kuslarinda sevdigi renkler vardir bunlar genelde acik renklerdir yesil beyaz sari pembe onlarin sevdigi renklerdir kiyafetleriniz bu renkler olursa dikkatlerini cekebilir onlari yanliz birakmak sesinizi ona yukseltmek o arkadasinizin size darilmasina yada kusmesine neden olur bu halsizlik kafesden cikmama gibi belirtilerdir .dogru bir egitimle guzel sonuclar cikabilir ben odul ve ceza yontemini kullaniyorum elimi isirinca sert bir tonla hayir diyorum kafese geri sokuyorum eger egitimi kecip mesela parmaga gelince odul mamasi yada dal dari veriyorum ve oda bunu yaparsam karsiligini alirim zihniyeti oluyor.
Gunde onla 15 dk konusarak efferim ogluma canim kusum nadilsin gibi sozler cok hosuna gidecek ve cevap vereceklerdir bu gunluk konusmalar kusunuzun size saygisini ve hoslulugunu artdiracaktir

Benimde yarin hayvan piskolojisi ve dogru egitim hakkinda sinavim var korkuyorum kuslarima dert yaniyorum icimi dokuyorum;);)

Geri