petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

hayvan satışı!

Konusu 'Teknik Destek' forumundadır ve Anıl ATIŞ tarafından 12 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
  2. Kamen

Kamen Well-Known Member

Beğenileri:
    255
    Yasak değil.
    Sadece her işte olduğu gibi canlı hayvan alım satımının da bir takım mevzuatları var.

Anıl ATIŞ bunu beğendi.
  3. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    74
    petshoplar hasta vb demeden onlarca kusları 1 kafese koyup pıslık ıcınde ucuza alıp pahalıya satıyorlar tamam vergı verıyorlar ancak yapılan muamele hıc ıyı degıl hayvanlara.Eğer petshoplardan başka kimse hayvan satışı yapamaz ise bu durum dahada kötü olacak üreticiler kuslarını daha ucuza satacak petshoplara ben petshopların denetımlerı dogru duzgun yapılana kadar satışa devam edeceğim he tabiki yasa buna izin vermeme taraftarı ancak bize dur diyeceklerse petshopların kontrollerını ıyı yapmaları gerek.

Anıl ATIŞ bunu beğendi.
  4. Yusuf

Yusuf Active Member

Beğenileri:
    89
    Aynen katılıyorum ayrıca petshop açabilmek için 1 haftalık saçma sapan bi seminere katılıp belge alınabiliyor hayvanlar hakkında hiçbir bilgin olmasa bile hatta katılmayıp parayı vermen bile yeterli

Koray DANIŞMAZ bunu beğendi.
  5. Yavuz OYMAK

Yavuz OYMAK Active Member

Beğenileri:
    106
    vergiyi hangi petshop veriyor koray bey? kuş satınca fiş mi kesiyor yem satınca bile kesmiyor kaldıki kuş vs. satınca fiş kesecekte vergiye yansıyacakta bildiğim kadarı ile 2 den fazla çift evde beslenmiyor, beslense bile en ufak bir şikayette belediye kuşlara el koyabiliyor.Yavru ve ya normal kuş satışına birebirde kim el koyacak hani restoran önlerinde cafelerde sigara içmek yasaktı? Yasa çıkmıştı? Ben gidicem yemek yicem bahçesinde restoranın üstüne sigara içeceğim, dükkan sahibi burda sigara içilmez mi diyecek? Onu diyebilecek esnaf yok o yasayı uygulatacak güçte yok.

insanlar kuş satacak burdan takip mi edecekler milleti dur bakayım sen kuş satmışsın vergi vermi diyecek ancak o vergiyi garibanın evine düşen göktaşını satmasından alırlar. geçenlerde oldu ya adamın bahçesine gök taşı düştü, satın almak isteyenler 1000 leri buldu mali polis geldi dur bi dakka bunun vergisini ver hele dedi.

6. Yusuf

Yusuf Active Member

Beğenileri:
    89
    Haftasonu burada 2 üretici 1 veterinerle görüştüö artık 48 çifte kadar ( altlarındaki yavrular hariç ) hobi amaçlı beslemeye izin veriliyormuş ayrıca hayvan sesi rahatsız edici ses statüsünden çıkarılmış yani kralı şikayet etsin bundan sonra :)

cengiz ve Süleyman Ekinci bunu beğendi.
  7. Yavuz OYMAK

Beğenileri:
    106
    3 ay kadar önce şikayet üstünde burda sevdiğim bir abimin kendi dükkanı boştu o dükkanın camlarını felan boyadı üretimhane olarak baya masraf yaptı ses yalıtımıda yaptı işgüzarın biri şikayet etmiş herşeyini dağıtmak zorunda kaldı 10bin küsür bir ceza çıkarıldı şuan böylemidir bilmiyorum ama takip ettiğim kadarıyla böyle bir yasa çıkmadı

8. Süleyman Ekinci

Süleyman Ekinci Active Member

Beğenileri:
    155
    Bu süper haber :)

9. Yusuf

Yusuf Active Member

Beğenileri:
    89
    Valla yine sizden duymuştum 2 çiftin üstü sorun özellikle sordum ve 2 üretici ellerindeki fazla kuşları çıkarıp özellikle 48 çift bırakmışlar bi bildikleri vardır diye düşündüm yan komşum zabıta karşılaştığımızda soracam

10. Yavuz OYMAK

Beğenileri:
    106
    ben gözümle görüp kulağımla duydum direk amir söyledi hatta yapmayın etmeyin demeye gittik konuşmaya nafile adamlar kuşları salmaya bile kalktılar sonra vazgeçirdik araştıracağım ama eminimki böyle bir yasa çıkmadı

11. cengiz

cengiz Active Member

Beğenileri:
    235
    Çok güzel haber Yusuf bey :D

12. cengiz

cengiz Active Member

Beğenileri:
    235
    Arkadasım hem yerli üretim yetersiz hemde Üretimi engelliyorlar önce kaçak kuşları engellesinler. Sonra bize gelsinler. Kaçak kuşlarla hastalıklar giriyor diğer kuşlara bulaşıyor vs.

13. Kamen

Kamen Well-Known Member

Beğenileri:
    255
    Site apartman gibi yerleşim birimlerinin kendine has yönetmeliklerinde hayvan beslenemez maddesi var ise o yerleşim alanında kendi evinizde olsa bile hayvan beslenemez.
    Açılan konu üzerine internette şöyle bir nedir ne değildir diye bakındım da böyle bir sonuca vardım.

14. cengiz

cengiz Active Member

Beğenileri:
    235
    48 çift diye birsey çıkmışsa petshoplarda üretime girer :)

15. Kamen

Kamen Well-Known Member

Beğenileri:
    255
    Pet shoplat üretimin zahmetine katlanmazlar.
    Emlakçı galerici pet shopcular bunlar sadece aracı olmak suretiyle daha kolay kazanım elde eden insanlardır.

16. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    209
    Cogu petshopun uretimhanesi var 48 ciftden coook fazla ama kaliteli saglam yavrulari satmiyorlar baska yerden temin ediyolar kuslari

Sayfayı Paylaş