petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hazır mama ne kadar durmalı kafeste

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Erkan GÜNEŞ tarafından 23 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Erkan GÜNEŞ

Beğenileri:
    3
    Arkadaşlar versele laga hazır maması aldım ve içine birşey katmadan kafese koydum kafeste kaç saat durduktan sonra almalıyım?

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Ertesi gün alınmalı kafesten, nemli mama zaten kurur kuşlar yemezler.

3. Erkan GÜNEŞ

Beğenileri:
    3
    Akşam 6 gibi koymuştum yarım akşam alsam bi sorun olmaz sanırım en azından kuruyunca zararlı olmaz heralde...

4. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Max. 8 saat tutmanız yeterli. Zaten bu zaman zarfını geçtiği vakit kuşlarınız yemeyeceklerdir. Hayvanlar bizlerden daha akıllı :)

5. Erkan GÜNEŞ

Beğenileri:
    3
    zaten pek beğenmediler :) sebze mamasını daha çok seviyorlar buna burun kıvırıyolar :)

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Bir sorun olmaz. Kuşların mamaya alışması zaman alabiliyor. Sevdikleri meyve veya sebzelerle mamayı karıştırıp verirseniz kolay alışabilirler.

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Hazır mama kolay bozulmaz. 1 hafta da dursa kuşlar açısından zararlı değil. Üzerine gelebilecek toz ve kuşların kendi kakaları kuşlar için zararlı olabilir. Bunun dışında Mamanın kuruyken bile kuşlar tarafından yendiğini görmüştüm. Yine de sabah koyduğun mamayı akşam kaldırmakta fayda var. En kötü ertesi gün sabahı.. Bu içine haşlanmış yumurta koyduğun mamalar için geçerli değil. Onlar 4-5 saatte bozulur ve küflenmeye başlar.

Sayfayı Paylaş