Karadeniz Pet

hazırlanan mama dolapta dayanır mı

Limon&Fıstık

Meraklı Üye
Kolay gelsin cümleten herkese ben bişey soracaktım 2 çift muhabbet kuşum var mama yaptım onlara yumurtalı havuçlu verdim severek yiyorlar arttı dolaba koysam 2 gün sonra versem bozulur mu acaba zarar verir miyim kuşlarıma:confused:

az yapın fazlasını atın kendine yumurta hasla ceyrek parcasını rendele kuslara

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:07 -->-> Daha önceki mesaj 15:06 --

kafestede 2 saatten uzun tutmayın bu sıcaklarda

az yapın fazlasını atın kendine yumurta hasla ceyrek parcasını rendele kuslara

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:07 -->-> Daha önceki mesaj 15:06 --

kafestede 2 saatten uzun tutmayın bu sıcaklarda

Tşk ederim dikkat edecem az yapim öz yapim evet fazla kalmamalı haklısınız 2 güne 1 yapmam yeterli olur değil mi yoksa 2 güne 1 vermem fazla mı olur

Şahsen ben 1 yada 2 gün dolapta saklıyorum bozulmuyor . Yumurtayın haslayın dolaba koyun 2 gün sonra yine yenilebiliyor.

Mamayı güzel yapmışım ki daha 6 gündür bende olan yeni aldığım çiftim mama için kavga ediyor diğer çiftim de zaten tadını biliyordu her çifte tek mamalık koyuyorum birbirleriyle didişiyolar birlikte yiyemiyorlar biri tüneğe geçiyor diğeri yemeğe geçiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:32 -->-> Daha önceki mesaj 15:31 --

Şahsen ben 1 yada 2 gün dolapta saklıyorum bozulmuyor . Yumurtayın haslayın dolaba koyun 2 gün sonra yine yenilebiliyor.

Yani kuru mama yumurta ve havuç karışımını mı saklıyorsunuz bozulmuyor doğru mu anlamışım

Son düzenleme:
Mamayı güzel yapmışım ki daha 6 gündür aldığım çiftim mama için kavga ediyor diğer çiftim de zaten tadını biliyordu her çifte tek mamalık koyuyorum birbirleriyle didişiyolar birlikte yiyemiyorlar biri tüneğe geçiyor diğeri yemeğe geçiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:32 -->-> Daha önceki mesaj 15:31 --

Yani kuru mama yumurta ve havuç karışımını mı saklıyorsunuz bozulmuyor doğru mu anlamışım

evet dun yaptım kuru mama ve yumurtayı artanı dolaba koydum bugun sımdı eve gıdınce tekrar verıcem

olur tabikide. Yaglanma yapar fazlasıda zarar. Kulucka döneminde hergün verebilirsiniz. Diger zamanlar haftada 2 yada 3 yeterli

Çok iyi anladım tşk ederim o zaman az ve öz yapacam haftada üç verecem çünkü yeni çiftimin dişisinin çere rengi beyaz gibi hemen kahverengiye dönsğn kızışsın ki çiftleşme olsun

Geri