Karadeniz Pet

Hediye kuş geldi yaşını ve cinsini merak ediyorum bakabilirmisiniz?

• Konbuyu başlatan İZZET DEMİRBAŞ
  • Başlangıç tarihi
İ

İZZET DEMİRBAŞ

Guest
Bir arkadaşım kuş hediye etti kafes aldım yem kuş kumu vs ihtiyaçlarını tamamladım.dün siteden okumuştum ağaç tünek faydalı diye bugun dışardan bi ağaç bulup yerleştirdim.kuşun yaşını ve cinsini bilmiyorum anlayan arkadaşlar bakıp yardımcı olabilirlermi acaba?birde ilk defa kuş besleyeceğim alışması için neler yapmalı neler yapmamalı acaba?şu anda da çok sessiz ve hareketsiz bir sorunu olabilirmi?gagasının ucuda hafif siyah bu bir sorunmudur?:confused::confused:

Erkeğe benziyor. Gagası siyah ise çok küçüktür. Biraz zaman tanıyın, fazla yaklaşmayın. Sonra eğitime geçersiniz.

tavsiye ettiğiniz yerleri okudum teşekkür ederim fakat aklıma takılan birkaç şey daha var hediye eden arkadaş daha kanatları tam yok ucamaz dedi 2 aylık olduğunu varsayarsak nekadar süre sonra uçabilir birde hiç sesi çıkmıyor ne zamana cıvıldar en azından

birde kuşun alışması için illa yüksekte bekletmek ve 2-3 hafta kadar ele almamak kafesten çıkarmamak mı lazım çok sabırsızım bir an önce elime alıp sevmek dışarı salmak istiyorum bunları sabretmesem de hemen yapsam ne olur?

+++++++++++++++++++++44

tavsiye ettiğiniz yerleri okudum teşekkür ederim fakat aklıma takılan birkaç şey daha var hediye eden arkadaş daha kanatları tam yok ucamaz dedi 2 aylık olduğunu varsayarsak nekadar süre sonra uçabilir birde hiç sesi çıkmıyor ne zamana cıvıldar en azından

İlk günlerinde böyle olması doğal bugün yarın ötmeye başlar daha küçük olduğu için ona arada sırada kuş sesi dinletebilirsiniz onu mutlu edecektir. 1 aya tam da olmasa uçmaya başlar sorun olmaz. Ayrıca tünekleri paralel koyun.

lütfen yardım edin hakkaten çok zor muş kuşa uzaktan bakmak ona zarar vermek te istemiyorum ama sabredemiyorumda ilk defa bir kuşum oldu

+++++++++++++++++++++44

İlk günlerinde böyle olması doğal bugün yarın ötmeye başlar daha küçük olduğu için ona arada sırada kuş sesi dinletebilirsiniz onu mutlu edecektir. 1 aya tam da olmasa uçmaya başlar sorun olmaz. Ayrıca tünekleri paralel koyun.

çok teşekkür ederim cevap için ağaç tüneği bugün dışardan buldum uzun olduğu için tam ayarlamadım inşallah onuda ayarlayacağım..

çok teşekkür ederim cevap için ağaç tüneği bugün dışardan buldum uzun olduğu için tam ayarlamadım inşallah onuda ayarlayacağım..

Rica ederim. Ahşap tünek hayvan dükkanlarında 1,5-2 TL. Aslında hayvan dükkanından alsanız daha iyi olur hem tam yuvarlak olmuş olur hem de kuşun ayağına uygun olmuş olur. Hayırlısı olsun.
Ayrıca mecbur sabredeceksiniz eğer sabretmezseniz kuşun güvenini kaybettiğinizde sabredeceğiniz bir zaman bile kalmayabilir çünkü güvenini kaybedince kazanmanız zor oluyor. 1hafta sonrasında elinizi sokup sevebilirsiniz ama 1 hafta içinde yanına gidin kısık ve tatlı bir sesle konuşun, elinizi koyun kafes tellerine ürkütmeden, elinize, sesinize ve size alışsın o vakte kadar.

çok teşekkürler bugün vakitsizlikten gidemedim ağaç tünek almaya diğer kendi koyduğumuda çıkardım hemen kuşa bişey olmasında..içimi rahatlattınız en azından bir hafta sabretmeye çalışayım ilginiz için sağolun..

Rica ederim. Ahşap tünek hayvan dükkanlarında 1,5-2 TL. Aslında hayvan dükkanından alsanız daha iyi olur hem tam yuvarlak olmuş olur hem de kuşun ayağına uygun olmuş olur. Hayırlısı olsun.
Ayrıca mecbur sabredeceksiniz eğer sabretmezseniz kuşun güvenini kaybettiğinizde sabredeceğiniz bir zaman bile kalmayabilir çünkü güvenini kaybedince kazanmanız zor oluyor. 1hafta sonrasında elinizi sokup sevebilirsiniz ama 1 hafta içinde yanına gidin kısık ve tatlı bir sesle konuşun, elinizi koyun kafes tellerine ürkütmeden, elinize, sesinize ve size alışsın o vakte kadar.

Bulunduğu ortama alışsın sonra kafes içinde elinize alıştırırsınız, kuşu tutmaya çalışmayın parmağınızı uzatın o kendisi çıksın.

mrb kardeşim kuşu eğer konuştırcaksan sakın kuş sesi ve ayna qösterme bunları yaparsan o kuş konuşma yeteneğini kaybeder odada bir kuşun olduqunu sanar ve bütün ilqisini ona verir onunla ilqilenir ayna ve kuş sesii vb.. qibi şeylerle .. kuş yabancı bir ev ortamına qirdiği zaman 1 hafta qibi bi süre içerisinde ötmez kafesten çıkarma bulunduqu kafesi ve evi tanısın nezaman tanır ve sana qüvenirse ötmeye baslar...... yardımcı olduysam tşk ederim ..

Öncelikle merhabalar...

Kuşun kanatlarının çekik olduğu birtek benim mi dikkatimi çekti farkettiysen kanatları çok kısa. Saldığınızda büyük ihtimalle uçamayacaktır. Hem kanatlarının çekilmesi sırasında korkması onun eğitimi için kötü bir anı...

mrb kardeşim kuşu eğer konuştırcaksan sakın kuş sesi ve ayna qösterme bunları yaparsan o kuş konuşma yeteneğini kaybeder odada bir kuşun olduqunu sanar ve bütün ilqisini ona verir onunla ilqilenir ayna ve kuş sesii vb.. qibi şeylerle .. kuş yabancı bir ev ortamına qirdiği zaman 1 hafta qibi bi süre içerisinde ötmez kafesten çıkarma bulunduqu kafesi ve evi tanısın nezaman tanır ve sana qüvenirse ötmeye baslar...... yardımcı olduysam tşk ederim ..

merhabalar..öncelikle 3 gün gibi bir süre hiç ötmedi hatta kafeste bile hareketsiz duruyordu..yanında kitap okurken yada birşeyler dinlerken ötmeye başladı bugun sabah ise kendi kendine ötmeye başladı herhalde iyi şeyler bunlar..bununla beraber kitapta özellikle bazı kelimelerle ötmeye başlıyor o kelimeyi tekrar ettikce ötüyor anlam veremedim nedendir..birde sabahtan akşama kadar yanında konuşup birşeyler öğretmeye çalışıyoruz daha erkenmidir yoksa yavaş yavaş öğrenirmi?birde hiç su içerken görmedim vede su hala aynı gibi duruyor hiç su içmezlermi?yardımlarınız için teşekkürler..

Öncelikle merhabalar...

Kuşun kanatlarının çekik olduğu birtek benim mi dikkatimi çekti farkettiysen kanatları çok kısa. Saldığınızda büyük ihtimalle uçamayacaktır. Hem kanatlarının çekilmesi sırasında korkması onun eğitimi için kötü bir anı...

merhabalar...kanatlarının çekik olmasından ne kastettiğinizi anlayamadım...birde kanatlarını, kanatlarının altını sürekli yoluyor uçacak gibi sürekli açıp kapatıyor(çırpmıyor sadece açıp kapatıyor)..birde 2 gündür içinde çok hareketlenmeye başlıyor çıkmak istiyor açtım kafesin kapısını çıkıp biraz dolaşıyor uçmayı denemiyor..çok hareketleniyor bazen ozamanlar çıkıyor fakat eğer biryere tünedi ise kafes kapısı açık olsa bile hareket etmiyor...canı isterse çıkıyor yani:pmesela şu anda yine durmadı açtım kapıyı uçarak eşimin sırtına geldi sonra elimi uzattım parmağımda bu msjı yazerken;) birde dün kafesteyken dışından elimi uzattım ısırmaya çalıştı çok üzülmüştüm ama şimd kolumda bütün duyguları yaşatıyor aslan parçası bana...

birde çoğunlukla kafeste ayaklarını geriye doğru gerdiriyor bu normalmidir?

Daha yavru olduğu için yaptığı doğal bir harekettir.

Geri