Karadeniz Pet

hediye olarak alınan kuş

• Konbuyu başlatan kaantalha
  • Başlangıç tarihi
K

kaantalha

Guest
bi tanıdık bakamadığı gerekçesiyle kuşu bizimkilere vermiş bende okul yeni bittiğinden eve dün geldim.Yasını cinsiyetini sordum onu bile bilmiyorlar.

ne yasını ne cinsini nede cinsiyetini biliyorum yani. kendime alıştırmaya çalışıyorum kafesten çıkardığımda elime yada parmağıma konmuyo ama omzuma yada kafama oralarda olmazsa kafesin üstüne konuyo :) nasıl alıştırabilirim bilmiyorum. omzuma yada kafama konduğumda hiç durmadan saçımı kulağımı yada tisörtümü ısırıyo hatta şuan omzumda. kafese sokmak zaten ölüm :)

resimlerini koyayım şimdi yaşını vb. özelliklerini soylerseniz sevinirim.

2013-06-15-103.jpg

2013-06-15-104.jpg

2013-06-15-105.jpg

2013-06-15-106.jpg

2013-06-15-107.jpg

Kuşunuz dişi ve 1.5 yaşından büyük. Dişi kuşlar hırçın olurlar ve çok ısırırlar. Bu kuş hem yaşını almış hem de dişi olduğundan dolayı size alışması zor değil imkansız gibi bir şey.

Benim fikrimde yaşını geçmiş dişi.. Fakat güzel kuş maşaallah güle güle besleyin.

Kesinlikle dişi, bana 2-3 yaşlarında gibi geldi ama emin değilim bu arada aynayı çıkarmalısınız eğer eş almak istiyorsanız güzel kuş lakin belirtmeliyim yaşı geçtikce yumurta sayısı azalabilir,sakat yavru çıkabilir,tıkanmalar olabilir :)

yorumlar için çok teşekkür ederim bi kaç sorum daha olucak fazla ötmüyo ? elimde yiyecek varken elime geliyo ama normalde gelmiyo bu yaştan sonra alıştıramaz mıyım ?

Geri