Karadeniz Pet

hegen s01 almak istiyorum

hakan mıngır

Yeni Üye
Arkadaşlar şimdi benim 1.5 yaşında bir muhabbetim var iyi anlaşıyoruz ama kafesini sevmiyorum dedikleri kadar varmı cidden tül olayı olmaması ve dekoratif durması + ama temizlemesi falan kolaymı kısaca o paraya değermi planım şu hegen alıcam 2 tane v tahta tunek alıcam kalın kendir ipinde halat apıcam kemirmeyi çok sever kendisi bir tanede kendir ipinden yine merdiven yapmayı planlıyorum kısaca doğal gözükmesini istiyorum kafesin aklımda güzel planlar var ama kafes için soru işaretlerim var bu kafesi kullanan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim .

Merhaba Hakan, ben iki aylik yavruma ikinci el Hagen Vision S01 aldim, ozellikle esim cok memnun kaldi. Yem kaplari zeminin iki tarafina konumlandirilmis, kus kanat cirpinca kabuklar pleksiglas cerceve sayesinde etrafa dagilmiyor. Yemleri degistirmek cok kolay. Bir de kapisi iceriye acilip platform seklini alabiliyor, kus kafesden cikip ucuyorsa geri donusu icin iyi dusunulmus.
Bu kafesin cikabilen tavasi yok, tava ile kafes arasina pislik girebilecegi ve temizlemesinin zor olacagi icin boyle dizayn etmisler. Alt bolmeyi komple sokuyorsunuz temizlik icin.
Iki begenmedigim noktasi var:
Kafesin ustunde ortada tasima sapi yok.
Yavru kuslar tabana indikten sonra plexiglas nedeniyle yukari tirmanirken zorlaniyorlar, onun icin ekstradan merdiven koymak isi cozer.

Bu kafes guzel ama cok pahali, eger bulabilirsen ikinci el alirsan memnun kalirsin diye dusunuyorum.
Ben de keten ipinden halat takmistim bir kafesin icine, ozellikle disi kusum kemirmeyi cok seviyordu. Liflerini cekmek cok hoslarina gidiyor

Son düzenleme:
Korhan aklımdaki soru işaretlerini sildin çok teşekkür ederim almaya karar verdim o zaman dizaynı yapınca resimleri atarım

Hakan; Turkiye'de ne kadar S01 lerin fiyati?

ben 2 hafta önce 140 liraya almıştım. Bende memnunum ancak tavalı olsa daha iyi olurmuş. Zira yuvada takılı temizlik yapmak bence zor oluyor. Bunların altına uygun dekoratif sehpa nereden alabiliriz? Bilen var mı?

temizleme bende pek sorun olmaz tek kuş zaten bi de biraz araştırdım aksesuarlarıda var çeşit çeşit yemlikleri tünekleri banyolukları kuşlar için geceleri kafese örtmek için bile hagen vision örtü yapmışlar =) tabi ben sadece kafes alıcam internette 140 tl ye buldum hepsi buradadan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:28 -->-> Daha önceki mesaj 22:25 --

ama türkiyeden almayabilirim arada belçikaya gidiyorum oradanda alabilirim yurt dışından hayvan getirebilsem senegal istiyorum yavruda getirilmiyo işte oradan adamların afri gri çiflikleri cacadu çiflikleri falan var çok hoş bide hepsi bilezikli bebelgeli ne zaman doğduğu cinsiyeti gibi bilgileri yazıyo bide parazit veya hastalık taşıyıp taşımadığı falan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:30 -->-> Daha önceki mesaj 22:28 --

köpek karnesi gibi papağan için var

Kafesin fiyati Ingiltere de ki satis fiyati ile hemen hemen ayni. Burada Hagen Visionun kafes sehpalari var, TL olarak yaklasik 110 TL ye denk geliyor. Sehpayi satan bir siteden fotograf cekip gonderiyorum.
ZVdE8z.jpg

selam,

vision s01 kafes ve sonradan aldığım sehpayı görebilirsiniz,son derece kullanışlı oldu,özellikle taban malzemesini serdikten sonra mükemmel oldu,kuşlarım memnun ben memnun,hanım memnun :)

selam,

vision s01 kafes ve sonradan aldığım sehpayı görebilirsiniz,son derece kullanışlı oldu,özellikle taban malzemesini serdikten sonra mükemmel oldu,kuşlarım memnun ben memnun,hanım memnun :)

Mukemmel olmus taban malzemesi ne kullandiniz ? Ben bgn sanibird siparisi verdimde

Family is Sacred !

temizleme bende pek sorun olmaz tek kuş zaten bi de biraz araştırdım aksesuarlarıda var çeşit çeşit yemlikleri tünekleri banyolukları kuşlar için geceleri kafese örtmek için bile hagen vision örtü yapmışlar =) tabi ben sadece kafes alıcam internette 140 tl ye buldum hepsi buradadan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:28 -->-> Daha önceki mesaj 22:25 --

ama türkiyeden almayabilirim arada belçikaya gidiyorum oradanda alabilirim yurt dışından hayvan getirebilsem senegal istiyorum yavruda getirilmiyo işte oradan adamların afri gri çiflikleri cacadu çiflikleri falan var çok hoş bide hepsi bilezikli bebelgeli ne zaman doğduğu cinsiyeti gibi bilgileri yazıyo bide parazit veya hastalık taşıyıp taşımadığı falan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:30 -->-> Daha önceki mesaj 22:28 --

köpek karnesi gibi papağan için var

Hakan, Belcika'ya gittiginde Vitakraft yem almani da tavsiye ederim. Bildigim kadariyla Turkiye de yok, ama cok kaliteli bir yem.

taban malzemesi olarak Diatomit hammaddesi olan Wİse Cat kedi kumu olarak satılan doğal malzemeyi kullanıyorum,kuşlar ızgaranın arasından alıp kemiriyorlar,kuşların yiyeceğini bildiğim için kullanmadan önce Ankara Kazan da bulunan işletme sahibi ile görüştüm gıda sektöründe dahi kullanıldığını (zeytinyağı süzme vb.) söyledi,ayrıca yöre halkı karın ağrısı,ishal gibi mide bozukluklarında bu maddeyi çiğniyorlarmış,7 lt lik oaketini 6,5 tl ye aldım.

Türkiye'de diatomit tüketimi:

1. Filtrasyon,dolgu,yumuşak parlatıcı ve izolasyon malzemesi alanlarındadır.Süzme diatomiti; şeker şurubu,meyve suyu, şarap, gaz yağı, zeytin yağı süzmesinde ve kuru temizleme cihazlarında kullanılmaktadır.

2. Dolgu maddesi olarak diatomit;boya ve tarım koruma ilaçlarında, izolasyon maddesi olarak; ateş tuğlasında kullanılmaktadır. Ayrıca kozmetik, ilaç, kimya sanayiinde de diatomitten yararlanılmaktadır. Endüstri dışında yöre halkıda tebeşir veya badana yapımı gibi amaçlarda diatomit kullanılır.

3. Meyve suyu sanayi ile alkolsüz içkilerin filtrasyonunda diatomit kullanılmaktadır.

4. Dolgu ve taşıyıcı malzeme olarak diatomit; kağıt, lastik, kimya, gübre, ilaç ve kozmetik sanayi kollarında kullanılmaktadır.

taban malzemesi olarak Diatomit hammaddesi olan Wİse Cat kedi kumu olarak satılan doğal malzemeyi kullanıyorum,kuşlar ızgaranın arasından alıp kemiriyorlar,kuşların yiyeceğini bildiğim için kullanmadan önce Ankara Kazan da bulunan işletme sahibi ile görüştüm gıda sektöründe dahi kullanıldığını (zeytinyağı süzme vb.) söyledi,ayrıca yöre halkı karın ağrısı,ishal gibi mide bozukluklarında bu maddeyi çiğniyorlarmış,7 lt lik oaketini 6,5 tl ye aldım.

Türkiye'de diatomit tüketimi:

1. Filtrasyon,dolgu,yumuşak parlatıcı ve izolasyon malzemesi alanlarındadır.Süzme diatomiti; şeker şurubu,meyve suyu, şarap, gaz yağı, zeytin yağı süzmesinde ve kuru temizleme cihazlarında kullanılmaktadır.

2. Dolgu maddesi olarak diatomit;boya ve tarım koruma ilaçlarında, izolasyon maddesi olarak; ateş tuğlasında kullanılmaktadır. Ayrıca kozmetik, ilaç, kimya sanayiinde de diatomitten yararlanılmaktadır. Endüstri dışında yöre halkıda tebeşir veya badana yapımı gibi amaçlarda diatomit kullanılır.

3. Meyve suyu sanayi ile alkolsüz içkilerin filtrasyonunda diatomit kullanılmaktadır.

4. Dolgu ve taşıyıcı malzeme olarak diatomit; kağıt, lastik, kimya, gübre, ilaç ve kozmetik sanayi kollarında kullanılmaktadır.

Tesekkur ederim bilgi icin...

Family is Sacred !

tamam gittiğimde bakarım birde son bir şey kaldı taban malzemesi olarak talaş koymayı planlıyodum ama tozlu olduğudan kuşların akciğerleri için zararlıymış diye okudum önerebileceğiniz bişey varmı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:35 -->-> Daha önceki mesaj 23:35 --

bu arada yorumlarınız icin hepinize TESEKKURLER

Cetin Bey guzel aciklamis taban malzemesini.

Cetin Bey'in kullandigi wise cat'e baktim internetten, sanirim 7 litrelik paketlerde satiliyor.
Kafesin taban olcusu 48 x 38 cm olarak kabul edersek ve sen de 1 cm kalinliginda taban malzemesi koyarsan , bu paket 4 kere degistirmeye yeter gibi gorunuyor. 2 cm kalinliginda koyarsan 2 kere degistirirsin sanirim. Sen de bir kus olduguna gore taban malzemesi degistirme periyod araliklarin, 4 kusu olan Cetin Bey den daha uzun olur.

Merhaba;

Yaklaşık 1 ay önce gittigidiyor üstünden 150 TL'ye hagen vision s01 aldım ve taban içinde sani bird taban kumu kullanıyorum.

Çok memmunum ve herkese tavsiye ederim. :)

Son düzenleme:

Türkiye den alacak olursan hepsiburada dan alma derim ben aldım mika plastik kısmı kırık geldi iade ürünü gelişigüzel kutunun içine tıkıştırıp göndermişler arkadaşım yuvalık için kafes telini kesmiş ve parçlarını kaybetmiş ona verdim bende başka siteden sipariş verdim haftaya o kafesese geçecem

Geri