Karadeniz Pet

Henüz yavru olan kuşum ayağını incitti

Seren Küçük

Yeni Üye
Merhaba. Tahmini 2 ya da 3 aylık kuşum epey bir hiperaktif olduğundan kafesin her yerinde gezinirdi. Birkaç kez düştüğüne tanık oldum, ve bugün baktığımda yürümekte ciddi derecede zorlanıyor ve bir tarafına doğru yatık duruyor sürekli. Dün ayaklarını kontrol ettiğimde bir şeyi yoktu ama bugün sağ ayağı doğru düzgün tepki vermiyor. Yemini suyunu aşağı aldım ama iyileşmesi için ne yapmak gerek? Sakat mı kalacak benim güzelim ya...

Fotoğraf yüklerseniz yorum yapabiliriz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:38 -->-> Daha önceki mesaj 16:37 --

Bazen kuşlarda oluyor geçici Felç gibi 1 hafta sonra kendiliğinden düzeliyor

Şey, fotoğraf çekmek için bile elime almaya çekiniyorum. Çünkü çok korkuyor. Bir kere ama güzelce inceledim ama anormal hiçbir şey görmedim. Hareket ederken kanatlarından yardım alıyor ve dediğim gibi sağ ayağı pek tepki vermiyor...

Geçici Felç olabilir kırık çıkık şişme yok ise 1 hafta içinde düzelir

Bir kaç gün gözlemleyin büyük ihtimal geçer veterine götürün diyecem hiç ilgilenmiyorlar paranızı alıp 1 hafta sonra geçmese fakülteye gidin diyecekler

Fotoğraf çekebildim.
http://i.hizliresim.com/2gD4JE.jpg
Sürekli bu şekilde yatık duruyor ve hareket ettiremiyor ayaklarını. Geçici felç ise bir şey yapmak gerekir mi ayrıca ve geçer mi kesin?

Veterinere götürün derim. Benim de böyle bisey geldi başıma ve cok şükür iyilesti simdi. Siz derhal götürün. Kendi kendine iyilesmesini beklemek vicdansızlık oluyor. Kuzucuk nasıl durmuş baksanıza, yattığı taraftan bile cani acınaya başlar. Siz götürün veterinere, zaten cok pahali bir sey tutmuyor. Hem de vebal altına girmezsiniz. Biran önce götürün siz vakit kaybetmeyin.

Arkadaşlar, götüreceğim de geçici bir şeydir değil mi bu? Çünkü aniden oldu ve daha küçücük, kocaman bir ömür var önünde, hep böyle yaşasın istemiyorum çok üzülüyorum.

Arkadaşlar, götüreceğim de geçici bir şeydir değil mi bu? Çünkü aniden oldu ve daha küçücük, kocaman bir ömür var önünde, hep böyle yaşasın istemiyorum çok üzülüyorum.

Veterinere götürmeden bilemezsiniz. Ama öncesinde muhakkak sorun veterinere muhabbet kusuna bakıyorlar mı diye. Söyledigi tedaviyi de tekrar buraya yazın ki doğru ya da yanlış olarak bir yorum yapılabilsin. Siz nasıl kendinizde bir hastalık olduğunda doktora gidiyorsanız bu minik canlılarn da bu hakkı var. Sonuçta kendi istekleriyle gelmediler bizim evimize. Onlara iyi bakmakla görevliyiz.
Ne kadar erken giderseniz veterinere o kadar cabuk ve iyi sonuc alırsınız. Ve iyileşmesi de bir o kadar zahmetsiz olur. Siz bence hemen yarın götürün veteriner hekime. Site içinde güvendiğimiz hekimlerin olduğu bir konu var, belki olduğunuz sehirden de böyle bir veteriner vardr orda.

Geri