Karadeniz Pet

Hep aynı bölgeyi gagalaması

• Konbuyu başlatan Muhabbetsever01
  • Başlangıç tarihi
M

Muhabbetsever01

Guest
Merhaba arkadaşlar.Benim 3-4 aylık biri erkek biri dişi 2 kuşum var.
Sorun erkek kuşumda. Ne zaman tüneğe konsa , yatarken vb. hep gagasını sırtında bir bölgeye gömüyor ve öyle bekliyor. Endişelenecek bir şey var mı ? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Levent hocama katılmakla beraber ben şahsen sorun olduğunu düşünmüyorum. Kuşunuzun bulunduğu ortamın soğuk olup olmadığını (özellikle gece) kontrol edin. Havalar serinlemeye başladı yavaş yavaş, geceleri balkonda bırakılan kuşlarda bunu daha çok gözlemleyebilirsiniz. Her kuş yapacak diye birşey yok ancak özellikle havalar soğumaya başladığında kuşlar kafasını arkaya doğru çevirip kanadının altına sokar gagasını ve öyle uyur. Sebebi tüysüz olan ve soğuğa karşı savunmasız olan gagalarını soğuktan korumaktır. Dikkat edin bu durumda kuşlar tüneğin üzerine iyice oturarak uyur, ayaklarını da göremezsiniz. Keza ayakları da soğuğa karşı savunmasızdır. Tüneğe iyice oturarak uyurlar ki ayaklarını da tüylerinin arasına alırlar üşümemek için...

Endişelendiğim şey bunu sadece Erkeğin yapması dişi oldukça hareketli erkekte hareketli fakat ne zaman bir yere konsa hep kafasını gömer. dişide böyle bir şeyi hiç gözlemlemedim. İsterseniz bir fotoğraf çekip foruma koyma ihtimalim var.Böylece ustalarımız daha iyi değerlendirebilir.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Endişelendiğim şey bunu sadece Erkeğin yapması dişi oldukça hareketli erkekte hareketli fakat ne zaman bir yere konsa hep kafasını gömer. dişide böyle bir şeyi hiç gözlemlemedim. İsterseniz bir fotoğraf çekip foruma koyma ihtimalim var.Böylece ustalarımız daha iyi değerlendirebilir.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Aynen, fotoğrafını koyarsanız usta kuşçular daha net yorum yaparlar kuşunuza...

Teşekkürler. Fakat şu anda kütüphane bilgisayarından giriyorum da :) Yeni aklıma geldi söyleyeyim dedim. 1 saat içinde muhakkat fotoğraf yüklemiş olurum . Teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:59 -->-> Daha önceki mesaj 11:30 --

İşte fotoğrafları Adana ' da yaşıyorum . Soğuk etkileyemez yani. Fotoğraf 12:30 gibi çekilmiştir

http://i.hizliresim.com/B9XDrv.jpg

http://i.hizliresim.com/9pX2bZ.jpg

Geri