petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hep aynı bölgeyi gagalaması

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muhabbetsever01 tarafından 11 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Muhabbetsever01

Merhaba arkadaşlar.Benim 3-4 aylık biri erkek biri dişi 2 kuşum var.
    Sorun erkek kuşumda. Ne zaman tüneğe konsa , yatarken vb. hep gagasını sırtında bir bölgeye gömüyor ve öyle bekliyor. Endişelenecek bir şey var mı ? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Kanatlı hayvanlar öyle uyumayı severler.
    Ancak uyumadıkları zaman da genelde durgunsa, tüylerini kabartıp bu şekilde uyukluyorsa hasta olabilir.

3. Adalet TOSUN

Adalet TOSUN New Member

Beğenileri:
    1
    Levent hocama katılmakla beraber ben şahsen sorun olduğunu düşünmüyorum. Kuşunuzun bulunduğu ortamın soğuk olup olmadığını (özellikle gece) kontrol edin. Havalar serinlemeye başladı yavaş yavaş, geceleri balkonda bırakılan kuşlarda bunu daha çok gözlemleyebilirsiniz. Her kuş yapacak diye birşey yok ancak özellikle havalar soğumaya başladığında kuşlar kafasını arkaya doğru çevirip kanadının altına sokar gagasını ve öyle uyur. Sebebi tüysüz olan ve soğuğa karşı savunmasız olan gagalarını soğuktan korumaktır. Dikkat edin bu durumda kuşlar tüneğin üzerine iyice oturarak uyur, ayaklarını da göremezsiniz. Keza ayakları da soğuğa karşı savunmasızdır. Tüneğe iyice oturarak uyurlar ki ayaklarını da tüylerinin arasına alırlar üşümemek için...

4. Muhabbetsever01

Endişelendiğim şey bunu sadece Erkeğin yapması dişi oldukça hareketli erkekte hareketli fakat ne zaman bir yere konsa hep kafasını gömer. dişide böyle bir şeyi hiç gözlemlemedim. İsterseniz bir fotoğraf çekip foruma koyma ihtimalim var.Böylece ustalarımız daha iyi değerlendirebilir.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

5. Adalet TOSUN

Adalet TOSUN New Member

Beğenileri:
    1
    Aynen, fotoğrafını koyarsanız usta kuşçular daha net yorum yaparlar kuşunuza...

6. Muhabbetsever01

Teşekkürler. Fakat şu anda kütüphane bilgisayarından giriyorum da :) Yeni aklıma geldi söyleyeyim dedim. 1 saat içinde muhakkat fotoğraf yüklemiş olurum . Teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:59 -->-> Daha önceki mesaj 11:30 --

İşte fotoğrafları Adana ' da yaşıyorum . Soğuk etkileyemez yani. Fotoğraf 12:30 gibi çekilmiştir

http://i.hizliresim.com/B9XDrv.jpg

http://i.hizliresim.com/9pX2bZ.jpg

Sayfayı Paylaş