petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hep kavga

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ermann tarafından 28 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Yemlik kavgası(biri yem yediğinde diğeri onu kovmaya o yemlikden yemeye çalışıyor),
    Yer kavgası(aynı yerde durmak için kavga ediyorlar),
    Gaga taşı kavgası(biri gaga taşı ile ilgilensin diğeri gelip kovmaya çalışıyor),
    Kuyruk yakalama kavgası(erkek sürekli dişinin kuyruğunu yakalamaya çalışıyor),
    Meyve sebze kavgası(kafesden havuç elma vs gibi şeyler veremiyorum 10 tanede uzatsam 1 tanesi için kavga ediyorlar),
    Kuşları kafese koyduğumda yukarıda yazdığım kavgaları yapıyorlar dışarıda da sadece elma havuç vs. verdiğimde kavga ediyorlar kavga dediysem gagasıyla vurma ve kovalama şeklinde şiddetli değil.Bu sorunları yaşayan tavsiye verebilecekler var mı?

#1 ermann, 28 Ekim 2013
    Son düzenleme: 28 Ekim 2013
  2. Kadir SEZGİN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    dişimin yanına eş aldığımda bu durum başıma gelmişti ama bir hafta kadar sonra ben bişey yapmadan geçti.

3. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Kuşlar 4 aya yakın oldu birlikteler.Normalde çok iyiler eş kuşlar ne yapıyorsa hepsi var ama bu kavgaları da yapıyorlar.Ne yapacağımı bilmiyorum ayırıyorum arada ama değişen birşey olmuyor birleşince gene aynı

4. kartall82

kartall82 Guest

senin işin baya zormus erman herşey İçin kavga ediyorlarsa kuşlarda kıskançlık yada ilk yeme kavgası olmasın ?

5. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Kıskançlık var yada kafes ufak olduğu için alışamadılar.Genelde fırsat buldukça salıyorum ufak kafese girince stres mi yapıyorlar diye düşünüyorum.

6. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    benim eski dişimde bunlar oluyordu erkek açlıktan ölecekti nerdeyse bide erkeği dövmesi cabası :D verdik bu kızımı aldık pek iyi anlaşıyorlar maşallah

7. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    bu garibim dişinin elinden çok çekiyor değiştiricem az kaldı :)

8. Yılmaz Ç.

Erkek albino. Satmayın derim çok güzel kuşmuş. Geniş bir kafes alın bu önerim ve geniş kafes aldıktan sonra biraz ayrı olarak besleyin.

9. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Tşkler. 80 lik kafes bakıyorum şimdi yakın zamanda alıcam.

10. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    erkeği değiştirme bence erman çok şirinmiş dişiyi değiştir

11. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

dişiyi degişitir dostum.

12. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Dişiyi yeni alsaydım tereddüt etmeden değiştirebilirdim fakat 4 ay oldu petshop dan aldığım zamanki ile şimdiki hali çok farklı renkleri bile değişti parlaklaştı.Planımda daha büyük kafes almak var kafes ufak geliyorsa düzeleceklerdir çünkü her gün salıyorum kuşları kafese pek alışık değiller.

13. Hayat

Hayat Guest

Allah yardımcın olsun kardeşim işin zor valla :)

Sayfayı Paylaş