Karadeniz Pet

Hep kavga

ermann

Paylaşımcı Üye
Yemlik kavgası(biri yem yediğinde diğeri onu kovmaya o yemlikden yemeye çalışıyor),
Yer kavgası(aynı yerde durmak için kavga ediyorlar),
Gaga taşı kavgası(biri gaga taşı ile ilgilensin diğeri gelip kovmaya çalışıyor),
Kuyruk yakalama kavgası(erkek sürekli dişinin kuyruğunu yakalamaya çalışıyor),
Meyve sebze kavgası(kafesden havuç elma vs gibi şeyler veremiyorum 10 tanede uzatsam 1 tanesi için kavga ediyorlar),
Kuşları kafese koyduğumda yukarıda yazdığım kavgaları yapıyorlar dışarıda da sadece elma havuç vs. verdiğimde kavga ediyorlar kavga dediysem gagasıyla vurma ve kovalama şeklinde şiddetli değil.Bu sorunları yaşayan tavsiye verebilecekler var mı?

Son düzenleme:
dişimin yanına eş aldığımda bu durum başıma gelmişti ama bir hafta kadar sonra ben bişey yapmadan geçti.
Kuşlar 4 aya yakın oldu birlikteler.Normalde çok iyiler eş kuşlar ne yapıyorsa hepsi var ama bu kavgaları da yapıyorlar.Ne yapacağımı bilmiyorum ayırıyorum arada ama değişen birşey olmuyor birleşince gene aynı

senin işin baya zormus erman herşey İçin kavga ediyorlarsa kuşlarda kıskançlık yada ilk yeme kavgası olmasın ?

benim eski dişimde bunlar oluyordu erkek açlıktan ölecekti nerdeyse bide erkeği dövmesi cabası :D verdik bu kızımı aldık pek iyi anlaşıyorlar maşallah

benim eski dişimde bunlar oluyordu erkek açlıktan ölecekti nerdeyse bide erkeği dövmesi cabası :D verdik bu kızımı aldık pek iyi anlaşıyorlar maşallah
bu garibim dişinin elinden çok çekiyor değiştiricem az kaldı :)
beyazkus.jpg

Erkek albino. Satmayın derim çok güzel kuşmuş. Geniş bir kafes alın bu önerim ve geniş kafes aldıktan sonra biraz ayrı olarak besleyin.

erkeği değiştirme bence erman çok şirinmiş dişiyi değiştir

dişiyi degişitir dostum.
Dişiyi yeni alsaydım tereddüt etmeden değiştirebilirdim fakat 4 ay oldu petshop dan aldığım zamanki ile şimdiki hali çok farklı renkleri bile değişti parlaklaştı.Planımda daha büyük kafes almak var kafes ufak geliyorsa düzeleceklerdir çünkü her gün salıyorum kuşları kafese pek alışık değiller.
u01cy.jpg

Geri