Karadeniz Pet

Hep yerde ve çok uyuyolar

Mavi olan erkek sari ise dişi uzun suredir hep yerde takiliyolar
Bunun sebebi ne olabilir( 8 aylik lar)

Acilen veterinere götürün.
Neden tahta tünek yok? ve gazete kullanmayın kemirmişler kenarını?

Burnu tıkalımı yada nesef alıp vermesinde sorunlar varmı en önemlisi ishalmi dışkı kontrolu yapın yem yiyormu iştahsızlık problemi varmı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:25 -->-> Daha önceki mesaj 18:22 --

Mavi olan erkek sari ise dişi uzun suredir hep yerde takiliyolar
Bunun sebebi ne olabilir( 8 aylik lar)

Son düzenleme:
kuşlarınız son derece keyifsiz. kendilerini güvende hissettikleri yer olduğu için tabana iniyorlar. kuşlarınızın yerini rahatsız edilmeyecekleri şekilde düzenlemenizi ve kafesi temizleyip uygun şekle getirmenizi tavsiye ederim. ayrıca hasta gibi duruyorlar. tabana iniyorlarsa gazete kağıdı kullanmayın, tam bir bakteri yuvasıdır.
yemini suyunu tazeleyin, vitamin verin. kafesi temizleyin. gazete kağıdı yerine düz beyaz kağıt kullanın, kemirecek şeyler olsun kafeslerinde ve rahatsız edilmediklerinden emin olun. en uzun kişinin baş seviyesinde bir yere koyun.

Mavi olan bana çok güvenir hicbir insana gitmez bana gelir ama mutsuz olabilirler kemirebilcek gagatasi ve proteinleri var

Peki kuşlar serbest iken yine böyle bir kenara inip uyuyorlar mı ? Yoksa hareketliler mi ?

Acilen veterinere götürün.
Neden tahta tünek yok? ve gazete kullanmayın kemirmişler kenarını?

Burnu tıkalımı yada nesef alıp vermesinde sorunlar varmı en önemlisi ishalmi dışkı kontrolu yapın yem yiyormu iştahsızlık problemi varmı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:25 -->-> Daha önceki mesaj 18:22 --

Tahta tünek var yukarda diskisi ishal olmus Nefes kontrolünü nasil yapacagim?
Yem yemesinden skinti yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:37 -->-> Daha önceki mesaj 19:36 --

Peki kuşlar serbest iken yine böyle bir kenara inip uyuyorlar mı ? Yoksa hareketliler mi ?

İlk basta ucuyolar sonradan uyuyolar

Kuşlarınıza vitamin takviyesi veriyorsunuz değil mi ?

Ustalardan yardım bekliyecez bende merak ettim bu konunun cevabını

imzamda sana yardımcı olucak linkler hepsine bakmanı öneririm mama ve vitamin takviyesi.

Bir sorun olduğu belli. Sera vitaminleri ile desteklemenızı öneririm. Ishalse sera drapiur kullanın.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence bu kuslar agir stres altindalar sari olan hasta gibi maviyla ayni ortamda durmasi bence uygun degil acaba siz evde yokken evden birileri kuslari korkutuyor olabilir mi

Zararli die duydum o yüzden almadim

öncelikle geçmiş olsun kuşların hal ve haraketlerini bana anlatabilirmisin mesela kaşıntıları varmı. kaşıntıları yok ise dışkıları nasıl isal durumu varmı vede ayak sıcaklıkları ne durumda kuşların durduğu ortamın ısısı nedir. ayakları normalde senin elinden daha sıcak olmalı hızlı cevap verirsen daha çabuk yardımcı olabilirim sana dışarı gitmem gerekiyor çünkü özellikle ayak sıcaklığını söylemen gerekiyor bana.

Son düzenleme:
bu kuşlar hasta ve üşüyor bence kuşları sıcak bir yere alın ve vitamin takviyesi 1 hafta bence birde kulara mama falan verin takviye olarak en önemlisi sıcak tutun bvence

Kuşların altını sık değişin ayrıca ortamları soğuk mu

Benimde bir tane kusum hasta idi veterinete goturdum diskisi ishaldi ve bunu labaratuvarsa inceledi. Diskisida kurt yumurtalari gordu. Kurtlanmis yani hemen kurt dokme ilaci verdim. Simdi iyiye gidiyor.
Yani veterinere gotur. Hastalar.

Geri