Karadeniz Pet

Hepinize merhaba. Bakalim begenecek misiniz?

kayraa kirac

Paylaşımcı Üye
Kuslarimi alali bir saat oldu. Uretimhaneden aldim ama kafes cok pis temizlemek istedim fakat huylanmalarindan korkuruyorum. Disi kusum simdilik huylanmadi. Gelelim kuslara. Erkek kuşum cekoslavakmis bilezigi de var. erkek kusun annesi babasi tepeli. Kardesleei de tepeli sanirim bu kusumda kanatlarinda tepelilik var. Sizce kusum nasil ? Kafesi temizlemem gerekli mi?
795d530c3adad5bb8391a9c9469667ce.jpg

9a009add6852ef40617e2a2c9bf3ec0a.jpg

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayirli olsun bence temizlemen lazim valla ii yasamislar kuslar o pisligin icinde..... :)

Kuşlar güzel maşallah Güle güle Besle kafesi de temizle

Tesekkur ederim. Kafesi temizledim suanda iki yumurtasi var bugun üçüncü gelmeliymis bakalim artik insallah huylanmaz. Sizce gercekten cekoslavak mi bu?

Güzel bir çek erkek sadece onu görebildiğimiz için dişiye yorum yapamıyacam. güle güle besleyin

orjinal :) ben kuş ırklarını şöyle anlatayım size. Dünyada ülkelerinde geçer li iki tür muhabbet kuşu vardır. birisi show kuşları diğeri renk kuşları, yarışmalara katılan gösterişli duruş kuşlarına show kuşu deniyor iri oluyorlar tüyleri kabarık oluyor falan filan. diğerleride renk kuşları olarak adlandırılıyor işte. gelelim bizim ülkemize bizim pazarlama yeteneği fazla olan phetshopcu amcalarımız abilerimiz büyüklerimiz. muhabbet kuşlarının boyutlarına göre isim vermişler, ufak tefek minicik olanlara pakistan kuşu yada suriye kuşu diyorlar, ondan biraz büyüklerine yerli diyorlar, kuyruğu uzun zayıf görünümlü yerlilerden biraz büyüklere çek olarak adlandırıyorlar, çeklerin tombul olanına hollanda diyorlar, biraz daha irileşince ingiliz, biraz daha iri ve gösterişli kuşlara jumbo, sonrada show kuşları geliyor. benim böyle çek diye tabir edeceğimiz bir çiftim var jumbo boyutlarında yavru veriyor. işin özeti bu

orjinal :) ben kuş ırklarını şöyle anlatayım size. Dünyada ülkelerinde geçer li iki tür muhabbet kuşu vardır. birisi show kuşları diğeri renk kuşları, yarışmalara katılan gösterişli duruş kuşlarına show kuşu deniyor iri oluyorlar tüyleri kabarık oluyor falan filan. diğerleride renk kuşları olarak adlandırılıyor işte. gelelim bizim ülkemize bizim pazarlama yeteneği fazla olan phetshopcu amcalarımız abilerimiz büyüklerimiz. muhabbet kuşlarının boyutlarına göre isim vermişler, ufak tefek minicik olanlara pakistan kuşu yada suriye kuşu diyorlar, ondan biraz büyüklerine yerli diyorlar, kuyruğu uzun zayıf görünümlü yerlilerden biraz büyüklere çek olarak adlandırıyorlar, çeklerin tombul olanına hollanda diyorlar, biraz daha irileşince ingiliz, biraz daha iri ve gösterişli kuşlara jumbo, sonrada show kuşları geliyor. benim böyle çek diye tabir edeceğimiz bir çiftim var jumbo boyutlarında yavru veriyor. işin özeti bu
Tamam Ali bey. Bilezik var ama yumurtali takim diye bakamadim. Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:44 -->-> Daha önceki mesaj 18:12 --

Korktugum basima geldi sanirim. Disinin kanatlari düştüm düşecek. Bugun 3 saattir yuvasina girmedi. Dün sorun yoktu geceyi yuvada gecirdi. Neden boyle yapti ki :(

güle güle besleyin..dişinin huylanmamasıda çok iyi olmuş..inşallah sağlıklı yavrularda alırsınız..

güle güle besleyin..dişinin huylanmamasıda çok iyi olmuş..inşallah sağlıklı yavrularda alırsınız..
Hayir aksam 5 den beri yuvaya girmedi. Huylandi sanirim. Napicam bilmiyorum. Suanda bir yumurtasi daha var poposu sis ama o tunekte duruyor moralim bozuldu:(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:24 -->-> Daha önceki mesaj 20:23 --

Tesekkurler Yavuz bey

var mı sıkıntı yumurtalarda? dişi huylamış olabilir demiştiniz?

var mı sıkıntı yumurtalarda? dişi huylamış olabilir demiştiniz?
Yumurtasjni kirip atti. Ama ciftlestiklerini goruyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:44 -->-> Daha önceki mesaj 18:44 --

Hayırlı üretimleriniz olur inşaallah.
Teşekkür ederim.

Geri