Karadeniz Pet

Hepsi benden korkuyor :)

Koray DANIŞMAZ

Süper Moderatör
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhaba arkadaşlar 2 adet 5 katli kafes im var biri pvc diğeri ahsap kuşların yanına pek gitmiyorum yalnız gittiğimde felaket korkuyorlar nasıl davranmam gerek acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:10 -->-> Daha önceki mesaj 13:55 --

Arkadaşlar

Sakin bir şekilde yanlarında dur daha fazla vakit ayır onlara inşaallah cirpinmalari duracaktir

Bende evin içine 1 çift bakıyorum.Kuşlar üretimhanede bakılmışlar 1 yaşındalar. 2 aydır evdeler ve aşırı derecede ürkekler. İlk zamana göre kafeste kendilerini çarpma azaldı ama yinede devam ediyo. Mama yapıyorum radyodan müzik dinletiyorum çok az da olsa ilerleme var bu durum bazen canımı sıksa da alışıcaklar diye umuyorum. Bir de yavru alırsam tam olucak ama bu ürkekle zor görülüyor. Kolay gelsin sizede..

Benim kilerde öyle yanlarında durmak lazım ve kendilerine zarar vermeyeceğimize inanmaları lazım. biraz da sessiz bırakıyorsan ondan dolayı da kaynaklanıyor olabilir. müzüik felan açabilirsin. siz olmadğınız zamanlarda dinletebilirsiniz.

Evet sessiz bırakıyorum galiba o yüzden olabilir inşallah düzelecek bakalim

Daha fazla ilgi ve daha fazla onlara zarar vermeyeceğiniz konusunda güvenlerini kazanırsanız ve sesli kalabalık bir odada yaşarlarsa alışma süreci daha hızlı geçecektir sadece biraz sabır...

Geri