petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

HER KULUCKADA 2 yavru aliyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mert Yildirim tarafından 3 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    arkadslr benim ciftim neden her kuluckada 6 yumurta yapip 2 yavru cikariyor dis 1.5 yasinda erkekde 1 yasinda ? Sorun nedir vitaminde veriyorum yedikleri onunde yemedikleri arkalarinda :D

2. Sinan ÇELİK

Vitaform takviyesi bu konuda yararlı diye biliyorum bende aldım ama daha yeni olduğundan sonuç görmedim henüz araştırın isterseniz

3. Abdurrahman CENGİZ

bu birazda kuşun cinsine bağlı bazı cinsler 3 çıkarır bazılarıda 8 yavru çıkarır

4. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    yumurtalarmı boş yoksa doluda yumurta içindemı ölüyor ?yani hepsi döllü yumurtamı ?

5. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    bazen yavru uicinde oluyor bazen 2 yavru cikiyor

6. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    yuvalıgında sıkıntı olabılır yumurtalar tam cevıremıyorsa yada aşiri kalsıyum yuklemesı yapıyorsan yumurtayı kıramıyor olabılır

7. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Eğer yumurtalar döllenmiyorsa öncelikle tahta tünek takın, sonra e vitamini takviyesi yapın, bunun için mama içine çimlenmiş buğday ucu ekleyebilirsiniz, bira mayası da eklemenizi öneririm. Eğer döllenme oluyor ama yumurtalardan yavru çıkmıyor ise yuva tabanında oval çukur olmasına dikkat edin, oval çukur yumurtaların dağılmasını önler, bunun için en ideali plastik folluklu yuva, çukur derin olduğu için yumurtalar dağılmıyor ve soğumuyor, yumurta içindeki embriyo ölümünün diğer nedeni ortamdaki nem oranı, bunun için yuvaya karşılıklı olacak şekilde delikler açın, oda içine kaplar içinde su koyun ki nem dengesi sağlansın, özellikle kalorifer önüne asılan plastik kaplarda su ekleyin...

8. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    tahta vitaminde takili yuvlaikdada sorun yok her turlu vitaminleri asili mineral kalamar, mamalarina findik ceviz katarim ciftlestiklerinde , haftada 1 mama yaparim 1 kuluckadan sonra dinledirim erkek holladna disi yerli. 1.5 yasindalar

9. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    Cinsinden kaynaklanıyo bence

H7G-R1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş