Karadeniz Pet

HER KULUCKADA 2 yavru aliyorum

Mert Yildirim

Paylaşımcı Üye
arkadslr benim ciftim neden her kuluckada 6 yumurta yapip 2 yavru cikariyor dis 1.5 yasinda erkekde 1 yasinda ? Sorun nedir vitaminde veriyorum yedikleri onunde yemedikleri arkalarinda :D

Vitaform takviyesi bu konuda yararlı diye biliyorum bende aldım ama daha yeni olduğundan sonuç görmedim henüz araştırın isterseniz

bu birazda kuşun cinsine bağlı bazı cinsler 3 çıkarır bazılarıda 8 yavru çıkarır

yuvalıgında sıkıntı olabılır yumurtalar tam cevıremıyorsa yada aşiri kalsıyum yuklemesı yapıyorsan yumurtayı kıramıyor olabılır

Eğer yumurtalar döllenmiyorsa öncelikle tahta tünek takın, sonra e vitamini takviyesi yapın, bunun için mama içine çimlenmiş buğday ucu ekleyebilirsiniz, bira mayası da eklemenizi öneririm. Eğer döllenme oluyor ama yumurtalardan yavru çıkmıyor ise yuva tabanında oval çukur olmasına dikkat edin, oval çukur yumurtaların dağılmasını önler, bunun için en ideali plastik folluklu yuva, çukur derin olduğu için yumurtalar dağılmıyor ve soğumuyor, yumurta içindeki embriyo ölümünün diğer nedeni ortamdaki nem oranı, bunun için yuvaya karşılıklı olacak şekilde delikler açın, oda içine kaplar içinde su koyun ki nem dengesi sağlansın, özellikle kalorifer önüne asılan plastik kaplarda su ekleyin...

tahta vitaminde takili yuvlaikdada sorun yok her turlu vitaminleri asili mineral kalamar, mamalarina findik ceviz katarim ciftlestiklerinde , haftada 1 mama yaparim 1 kuluckadan sonra dinledirim erkek holladna disi yerli. 1.5 yasindalar

Cinsinden kaynaklanıyo bence

H7G-R1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri