Karadeniz Pet

Hergün mama

Muhammed Necib Karabulut

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Hergün mama versem kuşlara bi zararı olur mu? Bi de kuşlar kuluçka döneminde çok su içtikleri için eğer suluklarına vitamin koyarsak fazla enerji alıp yakaladıklarından dolayı vücutlarında yaralar çıkıp hasta olabiliyolarmış ne kadar doğrudur?:D

Hergün mama kuşu yağlandırıyor hiç verim alamazsın yavrusu yumurtası olmayan kuşa haftada 1 yeter de artar. Vitamin zaten hergün verilmez 3 günde 1 o bile yoruyor hayvanları

Bir bilim adaminin yazisi adini hatirlamiyorum. Ben de okumustum. Fazla havuc kisinti olabilir. En iyisi 2 gunde 1 hem kilo da almazlar o zaman.

Son düzenleme:
Peki yumurtası yavrusu varsa?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:26 -->-> Daha önceki mesaj 18:24 --

Gerçekten olabilir ben de niye çok kaşınıyolar deyip hep parazit ilacı sıkıyodum eyvallah çok saol kordon

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:27 -->-> Daha önceki mesaj 18:26 --

Nen çiftime vitamin vermiyorum bi sorun olur mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:28 -->-> Daha önceki mesaj 18:27 --

Ben çiftine vitamin vermiyorum bi sorun olur mu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:30 -->-> Daha önceki mesaj 18:28 --

Peki karma yem kullanıyorum içinde az miktarda Nijer var yeterli olur mu? Yoksa mamalarına da mi katiyim?Yoksa hiç Nijer kullanmayım mı ? Çifyim daha hiç yumurtlamadı yumurtlamasını istiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:32 -->-> Daha önceki mesaj 18:30 --

Peki arada sırada suluğina kızışması için az bal katsam o da yağlandırır mı?

Eğer kuşların yumurtlamadıysa haftada 1 mama , vitamin çok vermek istiyorsan 3 günde 1 Nijer yeme 1 çay kaşığı ekleyebilirsin. Bal genelde kanarya ya kullanılır muhabbete kullanan da var ama ben kullanmıyorum. Yumurtlayınca haftada 2-3 mama veririsin yavrulayınca 2 günde 1 verirsin.

Anladım peki ben kuşları ayırıyım dedim 1 gün ayırdım fakat baktım dışkısı biraz büyük bi de kuşlar ilk gÜnden deli oldu ben de geri attım zaten kızışmışlardı şimdi artık çiftleşiyo gibiler MAŞAALLAH Sübhanallah

Geri