petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Herkese Merhabalar Yeniyim.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve kerim_ozal tarafından 2 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. kerim_ozal
    Gizli

Herkese merhabalar 3-4 yıldır akvaryum hobisi ile ilgileniyorum, uzun zamandır da kuş almak istemiştim ama küçük cocuğumuz olduğu için biraz büyümesini bekledik. Akvaryum bakımında gösterdiğim hassasiyete de güvenerek muhabbet kuşu aldık. Ben biraz doğal yaşamdan yana olduğum için tek kuş sıkılır diye düşündüm ayrı ayrı petshoplardan bi erkek bi dişi kuş aldım. Erkek kuş bir hafta önce alındı artık alıştı diyebilirim ama dişi kuş daha alışamadı sanırım ishal oldu ve gözler hafif kapalı duruyor, erkek kadar hareketli değil ikisi de yem yiyor ama dişi çok su içiyor. Petshopçu Wunder Vogel marka yem, Deep marka vitamin, Yıldırım marka kum, gaga taşı ve markasız kraker verdi (krakeri hiç yemediler) ben Akvaryumdan bildiğim ve sevmediğim için Deep markaya güvenemedim başka bir yerden kaliteli vitamin istedim Apex Axisol marka vitamin verdi. Biraz araştırma yaptım Bonnie, Tropifit, Witakraft gibi yem markaları buldum, Sera (Akvaryumdan da biliyorum ve güvenirim) Vitamin markaları buldum. Hazır aldığım kefesin içindeki plastik tünekleri çıkardım ve kendim dal kestim ve koydum. Erkek çok sağlıklı ve canlı sürekli ötüyor ama dişi o kadar değil ilk aldığımda o da canlıydı ama şimdi o kadar değil belki daha alışamamıştır. Bi ara fotoğraflarını eklerim.

2. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Hoş geldiniz. İyi forumlar :)

3. Akif GÜZEN
    Gizli

Öncelikle hayırlı olsun. Sizde benim gibi akvaryumu bozup kuşa geçtiniz demek. Umarım kuşunuz en kısa sürede kendini toparlar. Ortama henüz alışamamış olma ihtimali yüksek. Bunun haricinde resim yada video çekip eklediğinizde daha net yorumlar yapılabilir.

4. kerim_ozal
    Gizli

Yorumlariniz icin tesekkurler akvaryumu bozmadim hala evde duruyor sadece kuculttum tetra akvaryumu var 50 lt bitki falan da var onuda paylasirim bi ara aksama fotograf koyarim

5. Yeliz KOCAGÜN

Beğenileri:
    0
    aramıza hoşgeldiniz

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar

7. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    hoşgeldiniz...

8. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
  9. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Hosgeldiniz iyi forumlar

10. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    aileye hoş geldin.iyi muhabbetler

11. kerim_ozal
    Gizli

Herkese teşekkürler hoşbulduk fotoğraf eklemek sadece başka sitedenmi oluyor fotoğraf ekleme site içinde yokmu acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:55 -->-> Daha önceki mesaj 00:57 --

Bunlar kuşlarım biri boncuk diğeri de maviş kızımla koyduk isimlerini.

Sayfayı Paylaş