Karadeniz Pet

Herkese Merhabalar Yeniyim.

• Konbuyu başlatan kerim_ozal
  • Başlangıç tarihi
K

kerim_ozal

Guest
Herkese merhabalar 3-4 yıldır akvaryum hobisi ile ilgileniyorum, uzun zamandır da kuş almak istemiştim ama küçük cocuğumuz olduğu için biraz büyümesini bekledik. Akvaryum bakımında gösterdiğim hassasiyete de güvenerek muhabbet kuşu aldık. Ben biraz doğal yaşamdan yana olduğum için tek kuş sıkılır diye düşündüm ayrı ayrı petshoplardan bi erkek bi dişi kuş aldım. Erkek kuş bir hafta önce alındı artık alıştı diyebilirim ama dişi kuş daha alışamadı sanırım ishal oldu ve gözler hafif kapalı duruyor, erkek kadar hareketli değil ikisi de yem yiyor ama dişi çok su içiyor. Petshopçu Wunder Vogel marka yem, Deep marka vitamin, Yıldırım marka kum, gaga taşı ve markasız kraker verdi (krakeri hiç yemediler) ben Akvaryumdan bildiğim ve sevmediğim için Deep markaya güvenemedim başka bir yerden kaliteli vitamin istedim Apex Axisol marka vitamin verdi. Biraz araştırma yaptım Bonnie, Tropifit, Witakraft gibi yem markaları buldum, Sera (Akvaryumdan da biliyorum ve güvenirim) Vitamin markaları buldum. Hazır aldığım kefesin içindeki plastik tünekleri çıkardım ve kendim dal kestim ve koydum. Erkek çok sağlıklı ve canlı sürekli ötüyor ama dişi o kadar değil ilk aldığımda o da canlıydı ama şimdi o kadar değil belki daha alışamamıştır. Bi ara fotoğraflarını eklerim.

Öncelikle hayırlı olsun. Sizde benim gibi akvaryumu bozup kuşa geçtiniz demek. Umarım kuşunuz en kısa sürede kendini toparlar. Ortama henüz alışamamış olma ihtimali yüksek. Bunun haricinde resim yada video çekip eklediğinizde daha net yorumlar yapılabilir.

Yorumlariniz icin tesekkurler akvaryumu bozmadim hala evde duruyor sadece kuculttum tetra akvaryumu var 50 lt bitki falan da var onuda paylasirim bi ara aksama fotograf koyarim

aramıza hoşgeldiniz

Hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar

hoşgeldiniz...

Herkese teşekkürler hoşbulduk fotoğraf eklemek sadece başka sitedenmi oluyor fotoğraf ekleme site içinde yokmu acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:55 -->-> Daha önceki mesaj 00:57 --

q7fh.jpg

f2qb.jpg

Bunlar kuşlarım biri boncuk diğeri de maviş kızımla koyduk isimlerini.