Karadeniz Pet

Herkese Merhabalar ...

BerkanxX96Xx

Yeni Üye
Merhabalar , uzun süren bir akvaryum hobisinden sonra böyle bir hobiye geçiş yaptım . Bir arkadaş vasıtasıyla yanıma arkadaş bu vatandaşı alarak yola çıktım.. Petshop daki dayı 1,5-2 aylık olduğunu söyledi - dişi dedi. Ne kadar doğru bilmiyorum , bunu sayenizde öğrenmeyi düşünüyorum ..
gZNnnN.jpg

RoaXJn.jpg

Arkadaşımın bir kaç taktiği ve kuşun küçük olması itibariyle kolay alıştı denebilir. En azından elimi ısırmadan elime geliyor .. Shaco çok mutlu selamı var diyemiycem çünkü vatandaş ilk gün (dün) ağzına attığı yemi 2 gündür gevşeliyor.Sanki yutamıyor gibi ..
Petshopcu dayı bu en dandik en kuyturuk yemi verdi ...Akvaryum hobisi gereği bir kutu yeme 30 tl verirken bunu 2 tlye almak bana aşırı dandik geldi.
28MykL.jpg

Dedim kuş kumu felan vermiycenmi gerek yok dedi şunu taktı köşeye bu nedir ne değildir ?
nLvkm5.jpg

Kafesin son durumu bu şekilde. Ben canlıların bir köşeye sıkıştırılmasına karşı olduğum için tüm ev onundur .. Kişisel ihtiyaçları için yeterince müteşşekkir olduğunu düşünüyorum bu kafesin . Oyuncakları var ama bu petshopcu o kadar piskopat oyuncaklar verdiki oyuncak ses yapıyor ben bile korkuyorum . Çıkardım piskopat oyuncağıda .. Kafes bu şekilde şuan ..
MLzXg2.jpg

Eksiklerim nelerdir ne yapmam gerekir bütün önerilerinize açığım . Bide şu yem konusuna bir bakarsanız çok mutlu olurum ..

Hepinize çok teşekkürler . Saygılar . Keyifli Hobiler ..
:)

Son düzenleme:
Foruma ve hobiye hoş geldin.
Kuş 2-2,5 aylık dişi. Maşallah, güle güle besle.
O mineral blok gerçekten faydalı. Kuş kumu ve kalamar kemiği de alırsan daha iyi olur kuş açısından.
Yem olarak orijinal kaplı ambalajda olanları tercih edersin. İçinde böyle renkli boyalı ekmek kırıntıları olmasın. Zilli toplu bir oyuncak takarsan evde yalnız kaldığında canı sıkılmaz.

11614841979069711154.jpg

Kuşunuza maşallah yavru bir disi Güle güle besleyin iyi eğitimler

Hoşgeldin kardeşim kuş hobisine. Ben de senin gibi akvaryum hobisinden geçiş yaptım.
Bir kutu yeme 30 lira verdiğine göre kaliteli avrupa malı yem kullanıyordun muhtemelen. Bu hobide de her kalitede ürün var.
Sana verilen o poşetteki yem son derece dandik, tohum çeşitliliğinin ve kalitesinin yetersiz olduğu ayrıca hijyenik açıdan problemli bir yem.
Bunu akvaryum hobisindeki çin malı ucuz balık yemleri gibi düşünebilirsin.
Bence derhal o yemi kullanmayı bırakıp Versele Laga marka muhabbet kuşu yemi almalısın.
Ayrıca kuşları sadece tohumla beslemek sağlıklı değil meyve, sebze, mama, vitamin gibi ek besinlerle takviye yapman da lazım.
Zaman içinde bunları öğrenirsin. Ayrıca o petshop'un verdiği yemden ne tarz bir petshop olduğu belli.
Onun tavsiyelerini dikkate almayıp sorularını bu forumda sorarsan kuşların için çok daha hayırlı olur.
Son bir tavsiye; kuş alışverişlerini internetten yaparsan hem çok daha fazla kaliteli ürüne ulaşırsın hem de dükkan fiyatından daha ucuza bulabilirsin.