Karadeniz Pet

herkese selam

• Konbuyu başlatan Halis ÖZKAN
  • Başlangıç tarihi
H

Halis ÖZKAN

Guest
merhabalar ben çorumdan katılıyorum konyalıyım burada memurum ve evde 8 çift muhabbet ve 4 çift kanarya besliyorum hobi amaçlı evde üretiyorum.yaklaşık 6 aydır bu merakım oldu.kanaryalarımdan çok verim aldım fakat muhabbetlerde baya bi sabrettim fakat suanda bütün hepsi kuluçkadalar kuş sayım az oldugu için oldukça iyi bakmaya çalışıyorum.çalıştıgım kurumda yaklaşık 350 den fazla mesai arkadasım var ve hepsi yumurtadayken bile satın aldılar diyebilirim ve bu da beni tetikliyor işin açıkçası herkese bol bol sağlıklı yavrular almaları dileğiyle...

öncelikle aleykum selam aramıza hoşgeldiniz Çoruma Konyaya selam olsun kuşlarınızin en yakın zamanda resimlerini görmek isteriz. Hayırlı üretimler. :)

Maşallah evde o kadar çift beslemek cesaret ister :) bende besliyorum ama ses gider diyede çok korkuyorum ..Sizin ev müstakil mi apartman daire tipimi.

Bu duygunuz çok iyi anlıyorum ..Bu kadar kıymet ve değer verilince insanın daha çok çift besleyesi geliyor...Tabii en önemlisi hayvan sevgisi olması..Yoksa parası için beslenmemeli düşüncesindeyim..(EV İÇİN)

evim daire odamın birini onlara ayırdım güneş görüyor.biraz ses yapıyorlar fakat gece ışıgı loş şeklınde yapıyorum seslerı kesılıyor.ama üst komşuma bir çift hediye ettim adam binayı yıksalar sesını cıkarmaz artık havalara uctu.alt komsuma da goturecem ve ses sorununu bu şekılde çözecem inşallah onlara sevdırmelıyımkı sıkayet etmesınler :D

Valla sen işi derinden çözmüşsün :) Ben korkumdan demeyimde rahatsız etmemek adına çoğaltmaya korkuyorum ve 6 çiftin üzerine çıkamıyorum :(

yem üfleme makinası aldım camdan üflememek için sadece sesleri var oda gece 23 e kadar onada sabredsınler artık valla ben daha artıracam show ve tepeli almayı düşünüyorum.bırde sağolsunlar alkol alıyorlar komsularım arasıra seslerı gelıyor ben ıdare edıyorum ve site toplantısındada sesınız gelıyor ama ben sıkayetcı degılım dedım yanı benım ımkanlarımı onlar genişletiyorlar :)

sen aşmışsın olayı valla :) o zaman çiftleri çoğaltmaya devam :) acaba gerçekten çok ses gidermiki alt ve üst komşuya rahatsız edecek derecede..

yok ya sanmıyorum zaten bunlara gunun heranı bagrışmıyorlar bı sabah güneşi gördüklerinde biraz sesleri çogalıyor sonra ara ara ötüyorlar gece de ısıgı kapatırsın olay biter zaten ben yavru beslesınler dıye çam ağacına takılan ledlerden yaptım ötmüyorlar

o zaman çokta çekinmeye gerek yok..Ben alt ve üst komşularımı tanımıyorum..Samimi olsam soracam valla çok merak ediyorum :)

gıcırdayan kapı

evim daire odamın birini onlara ayırdım güneş görüyor.biraz ses yapıyorlar fakat gece ışıgı loş şeklınde yapıyorum seslerı kesılıyor.ama üst komşuma bir çift hediye ettim adam binayı yıksalar sesını cıkarmaz artık havalara uctu.alt komsuma da goturecem ve ses sorununu bu şekılde çözecem inşallah onlara sevdırmelıyımkı sıkayet etmesınler :D

gıcırdayan kapıyı yağlayacaksınki hem sesi kesilsin hem vazifesini daha iyi yerine getirsin :D hesabı

sabah namaza kalkyorum ısıgı bile açmyorum yoksa bi cingar çıkıyo :D abdest alırken su sesine bagırıyolar .d geçen ygs sabahı üst komşumuz saolsun 3.kez geldi :) 1 hafta önce gttim 1 secade 1 tesbh hediye aldm ondan bu yana ne olduysa rahatsz olmuyorlar ;) yavru alablrsem 1 tane vericem de nasip

çok ses geldiğinden dolayı şikayet amaçlı mı geldi komşunuz..

bu hastalık fena sardı beni :) hayırlsı artk

aynen sabah 5 te bagırıyo çagrıyo bide diyo kızm sınava gricek :D dedim çok haklsınz abi snrada dedim şimdi kızınz kesin rahatlamştr :)