Karadeniz Pet

herkeze selam

• Konbuyu başlatan bora
  • Başlangıç tarihi
B

bora

Guest
öncelikle çok yararlı bir site yapımda emeği geçen herkese teşekkürler...
ismim bora 33 yaşındayım, istanbulda oturuyorum.. kaçak bir muhabbet kuşunu sahiplenmiş bulunuyorum, elimde standart kafes ve kafesin içindeki yemler mevcut tabi gerekli malzemeleri almam gerektiğinin farkındayım bununla ilgili tecrübelerinizden yararlanmak isterim...

elimdeki kafes kuşu yakalayan arkadaşımın almış olduğu ev şeklinde standart bir kafes, benim tercihim silindir şeklinde olanlardan ancak ebat ve boyu hakkında neleri tercih etmeliyim...

şu an yemi yok sadece kafes içindeki ve bir adette ballı yemi mevcut ancak ballı yeme pek dokunmuyor... yem ve vitamin için neler almalıyım ve hangi markaları tercih etmeliyim... evde verilebilecek extra yiyecekler nelerdir, neleri yemesinden sakınmalıyım...

bakımı hakkında az biraz tecrübeliyim, kuş evcil bir kuş biraz yavru gibi geldi bana ama bilemiyorum tabi, ele alışkın bütün gün tepemde geziyor ilk geldiği gün saldım ... hemen de çıktı kafesten, insanlarada alışkın elinizi uzattığında geliyor, sanırım da konuşacak gibi bişeyler fısıldığında ya kabarıyor yada kafa sallıyor....

kısaca bilgi vermeye çalıştım ... konuyla ilgili tavsiyeleriniz bekler şimdiden teşekkür ederim...

foto atma şansınız varsa güzel olur ama diğer yandan ballı kraker almayın zararlı evde marul elma verebilirsin kendi ballı krakerini yapman daha sağlıklı olacaktır

kuşunuz için vitakraft marka yem iyi ama sadece biraz pahalı ben versele laga kullanıyorum çok uygun witte molen bulursanız alabilrsiniz çok iyidir silindir ve küre kafesler uyguun değildir kanaryalar için uygun olur o kafesler

Hocam öncelikle foruma hoş geldin iyi vakitler geçireceğini umuyorum kusunuz erkek ise tek bakacaksanız şayet ortaboy sılındır bır kafes dusunebılırsınız

yem olarak : Champion , vitakrat kullanabılırsınız

mutlaka mıneral blok ve gaga tası (kalamar kemıgı) bulundurun

suyunu 2 gunde bır yenıleyın yemlerını ufleyın

vitamin olarak : Aviosol öneriyorum

eş olarak bakıcam dıyorsanızda kare cıfthaneler var onları tercıh edebılırsınız

Hocam öncelikle foruma hoş geldin iyi vakitler geçireceğini umuyorum kusunuz erkek ise tek bakacaksanız şayet ortaboy sılındır bır kafes dusunebılırsınız

yem olarak : Champion , vitakrat kullanabılırsınız

mutlaka mıneral blok ve gaga tası (kalamar kemıgı) bulundurun

suyunu 2 gunde bır yenıleyın yemlerını ufleyın

vitamin olarak : Aviosol öneriyorum

eş olarak bakıcam dıyorsanızda kare cıfthaneler var onları tercıh edebılırsınız

öncelikle tüm yorumlar için teşkkürler tek olarak bakmayı planlıyorum evcil ve sevimli bir kuş eş olursa sanırım uzak kalıyormuş insanlardan....

ayrıca birşey sormak istiyorum bu kuş kumu falan varmış bunları kullanmak gerekirmi, ayrıca içindeki tünekleri ve oyuncakları ahşap almak istiyorum doğal olması açısından bu konuda ne düşünüyorsunuz...

öncelikle tüm yorumlar için teşkkürler tek olarak bakmayı planlıyorum evcil ve sevimli bir kuş eş olursa sanırım uzak kalıyormuş insanlardan....

ayrıca birşey sormak istiyorum bu kuş kumu falan varmış bunları kullanmak gerekirmi, ayrıca içindeki tünekleri ve oyuncakları ahşap almak istiyorum doğal olması açısından bu konuda ne düşünüyorsunuz...

kuş kumu gerekli yemleri öğütmesi için ayrıo bi kap al içine kum koy kafese as o yer
tünekleri ahşap yap tırnaklarını falan törpüler uzamaz ama haftada bir sıcak suyla temizlemen lazım yoksa bit çoğalır bitlenir kuşun oyuncaklarıda temizlemen lazım sıcak suyla

Ahsap tunek ayak ve parmak saglıgı ıcın daha saglıklı kus kumuna gelınce vıtamın blogu koyarsanız zaten ordan temın edecek hemde gagası vazla uzun olmayacaktır

foto atma şansınız varsa güzel olur ama diğer yandan ballı kraker almayın zararlı evde marul elma verebilirsin kendi ballı krakerini yapman daha sağlıklı olacaktır

ballı yem yapımı güzel bencede peki tarifini alabilirmiyim birde yumurta sarısı falan derlerdi eskiden doğrumudur, ne sıklıkta ve nasıl verilmelidir....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:52 -->-> Daha önceki mesaj 11:51 --

Ahsap tunek ayak ve parmak saglıgı ıcın daha saglıklı kus kumuna gelınce vıtamın blogu koyarsanız zaten ordan temın edecek hemde gagası vazla uzun olmayacaktır

kafeste kare şeklinde bişeyler var resimleri akşama paylaşırım zatende sanırım o bahsettiğiniz şey...

Yuvarlak benım dedıgım boyle renklı taslar var dılını deydırdıgınde tuzlu bı tat alıyorsan o dedıgımsey aynen o oluyor :)

bit, mantar, yada diğer şeylerden korumak için ne yapmak lazım mesela biraz fazla kaşınıyor gibi geldi bana ... ama ilk günden de bişey diyemiyorum .. dikkatimi çeken bir olayda kanatlarını geriye doğru geriyor devamlı ... uçuşlarda da problem yok deli divane gibi geziyor evin içinde...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:57 -->-> Daha önceki mesaj 11:57 --

Yuvarlak benım dedıgım boyle renklı taslar var dılını deydırdıgınde tuzlu bı tat alıyorsan o dedıgımsey aynen o oluyor :)

yok bu alçı gibi kare birşey.....

bit, mantar, yada diğer şeylerden korumak için ne yapmak lazım mesela biraz fazla kaşınıyor gibi geldi bana ... ama ilk günden de bişey diyemiyorum .. dikkatimi çeken bir olayda kanatlarını geriye doğru geriyor devamlı ... uçuşlarda da problem yok deli divane gibi geziyor evin içinde...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:57 -->-> Daha önceki mesaj 11:57 --

yok bu alçı gibi kare birşey.....

gaga taşı mı