Karadeniz Pet

Herkse selam ve yapıcaklarım

• Konbuyu başlatan Tolgs
  • Başlangıç tarihi
T

Tolgs

Guest
herkese merhaba
İsmim Tolga
24 yaşındayım
bi aksilik olmazsa yarın muhabbet kuşu almayı düşünüyorum.
erkek düşünüyodum ama bugün gidip görme fırsatı buldum, yeşil renkte dişi bi oraya bi buraya uçuyodu sorduğumda 2 aylık dediler. erkek istememe rağmen tüylerinin parlaklığı ve hareketliliği ilgimi çekti:)

orada 45 liraya normal sayılabilecek büyüklükte bi kafes vardı. malzemesi pirinçten dedi.
bide 125 liraya bi tane vardı. yanlarına tül koymamak için kendi plastiği vardı daha baya bi büyük normale göre.
yaz için banyo yeri var dedi. yavrulayacağı zaman onada yer ayarlayabilirsin dedi. tam bilmediğim için mantıklı geldi aslında. şimdi 45 liraya alıp 7 8 ay sonra bi tane daha almak maliyetli olur.

internette söylediğim kafesin linkini buldum

http://urun.gittigidiyor.com/evcil-hayvan/hagen-vision-s01-kafes-essiz-tasarim-99021958

sabah kahvaltıdan sonra ve işten gelince akşam evde nargile içiyorum.
ya balkonda yada içmeme kararı aldım.
ailem heyecanla kuşu bekliyor ;) :):)

durum böyleyken böyle:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
büyük ihtimal bahsettiğin kafes hagen vision marka kafes sitedeki herkes bu kafeslerin hastası :) gerçekten kaliteli ve sağlam kafes imkanın varsa al hem rahat edersin temizlikte vs.. tavsiyem dişi alma erkek al ben yavru erkek aldıgım zaman hemen alıştırıyorum ama dişilerde olmuyor alıştıran arkadslar varmış ama ben beceremedim dişiyi eğitmeyi

İleride, şimdi alacağınız kuşa eş alırım diyorsanız kesinlikle şimdiden 2 aylık bir erkek bir de dişi alın. Çünkü ileride eş tutturmak epey bir zor. Benim erkeğe getirdiğim 8' nci dişi. Ya erkek beğenmiyor, ya da getirdiğim dişi beğenmiyor. O yüzden size tavsiyem; ileride yavru da alırım diyorsanız çift almanız en mantıklısı. Şimdiden hayırlı olsun.

marmara forumda ki petshopta gördüm kafesi. markayı hatırlamıyorum fakat gördüğüm kafes buydu:) bide 2 katlı gibi olanı vardı o daha büyük olanı.

bi tane çift vardı orada. devamlı yanyanaydılar. gagalarını birbirine sürtüyolardı. dedi ki petshoptaki adam bunlar eş dedi öpüşüyolar dedi:)

çiftleştirme ve yavru alma gibi bi planım yok fakat satıcı dedi ki 7 8 aylık olduğunda eş isteyecektir dedi. durum böyleyse ve kuşların eş beğenmeme durumu varsa o iki kuşu alayım mı?

marmara forumda ki petshopta gördüm kafesi. markayı hatırlamıyorum fakat gördüğüm kafes buydu:) bide 2 katlı gibi olanı vardı o daha büyük olanı.

bi tane çift vardı orada. devamlı yanyanaydılar. gagalarını birbirine sürtüyolardı. dedi ki petshoptaki adam bunlar eş dedi öpüşüyolar dedi:)

çiftleştirme ve yavru alma gibi bi planım yok fakat satıcı dedi ki 7 8 aylık olduğunda eş isteyecektir dedi. durum böyleyse ve kuşların eş beğenmeme durumu varsa o iki kuşu alayım mı?

Tek olarak alacağınız kuş, ileride sizin ilginize bağlı olarak eş istemeyebilir de. Yeterli ilgi gösterilirse kesinlikle eş istemezler, hatta insanlarla çok iç içe olan muhabbet kuşları 2'nci bir kuşu asla istemez etraflarında.

Tek olarak alacağınız kuş, ileride sizin ilginize bağlı olarak eş istemeyebilir de. Yeterli ilgi gösterilirse kesinlikle eş istemezler, hatta insanlarla çok iç içe olan muhabbet kuşları 2'nci bir kuşu asla istemez etraflarında.

hocam, çalışan insanım neticede fakat günde dolu dolu 1 saatimi genelde de 2 3 saatimi ayırırım. izin günlerimde daha uzar bu süre. bu süre hangi sınıfa giriyor? az ilgilenme mi? çok ilgilenme mi?

hocam, çalışan insanım neticede fakat günde dolu dolu 1 saatimi genelde de 2 3 saatimi ayırırım. izin günlerimde daha uzar bu süre. bu süre hangi sınıfa giriyor? az ilgilenme mi? çok ilgilenme mi?
Yani ilgiden kastım, onu alıştırmak için ayıracağınız vakit, alıştıktan sonra oyun oynama, sevme, vs vs. işte :) Yani standart bir süre söyleyemem elbette ama her gün aynı saatlerde ilgi görmeyi çok severler :)
Bu arada yukarıda bir arkadaş da belirtmiş; erkeğin yeri her zaman için ayrıdır. Dişiler zordur. Hoşgörüsüzler biraz, öyle çok öpülmeye, sevilmeye gelmezler :) Erkek candır ama :)

Yani ilgiden kastım, onu alıştırmak için ayıracağınız vakit, alıştıktan sonra oyun oynama, sevme, vs vs. işte :) Yani standart bir süre söyleyemem elbette ama her gün aynı saatlerde ilgi görmeyi çok severler :)
Bu arada yukarıda bir arkadaş da belirtmiş; erkeğin yeri her zaman için ayrıdır. Dişiler zordur. Hoşgörüsüzler biraz, öyle çok öpülmeye, sevilmeye gelmezler :) Erkek candır ama :)

İlk tercihimi değiştirmeyip erkekte ısrarcı olucam o zaman:)
Dolu dolu derken, gerçekten ona zaman ayırmaktan bahsetmiştim zaten:)

O zaman toplamak için söyliyim: Bahsi geçen kafes ve erkek kuş.

Ben yeşil rengi çok yakıştırıyorum ama beyaz kafa mavi gövde çok güzel göründü gözüme bugün.
Ton vermek gerekirse,
kar beyazı kafa, gök mavisi gövde.
Çok uyumlu:)

kendi kafamı karıştırdım:confused::rolleyes:

İlk tercihimi değiştirmeyip erkekte ısrarcı olucam o zaman:)
Dolu dolu derken, gerçekten ona zaman ayırmaktan bahsetmiştim zaten:)

O zaman toplamak için söyliyim: Bahsi geçen kafes ve erkek kuş.

Ben yeşil rengi çok yakıştırıyorum ama beyaz kafa mavi gövde çok güzel göründü gözüme bugün.
Ton vermek gerekirse,
kar beyazı kafa, gök mavisi gövde.
Çok uyumlu:)

kendi kafamı karıştırdım:confused::rolleyes:

Ben sizin için 2 tane link yolladım özelden (bu sitede) :) Kafanız karışmasın. Kuşu da dediğim gibi "ev hobicisi" nden ya da üreticisinden başka birinden almayın mümkün oldukça :)
http://www.muhabbetkusu.com.tr/yavru-muhabbet-kusu-satanlar/2aylik-yavrular-istanbul-11658.html
Buna da bir bakın isterseniz.

kafes çok güzel kuş meselesine gelince bencede çift almalısın çünki başta yavru almak gibi insanın bi niyeti olmuyor genelde ama ileride bunun peşine çok düşersin :) o zamanda arkadaşların dediği gibi uygun eş bulmak çok zor oluyor en azından şöyle düşün aldığın kuşu o kadar çok seveceksinki zamanla bu yüzden o yaşlandıktan sonra sana ondan hatıra kalmasını isteyeceğin başka kuşlar olmasını isticeksin :) bence ileriyi düşün ve kesinlikle çift al :) yavrular olur kuşundan sana hatıra kalır yaşlanınca ayrıca eşine dostunada hediye edersin yeni olcak yavrulardan bence gayet hoş bi durum olur :)

kafes çok güzel kuş meselesine gelince bencede çift almalısın çünki başta yavru almak gibi insanın bi niyeti olmuyor genelde ama ileride bunun peşine çok düşersin :) o zamanda arkadaşların dediği gibi uygun eş bulmak çok zor oluyor en azından şöyle düşün aldığın kuşu o kadar çok seveceksinki zamanla bu yüzden o yaşlandıktan sonra sana ondan hatıra kalmasını isteyeceğin başka kuşlar olmasını isticeksin :) bence ileriyi düşün ve kesinlikle çift al :) yavrular olur kuşundan sana hatıra kalır yaşlanınca ayrıca eşine dostunada hediye edersin yeni olcak yavrulardan bence gayet hoş bi durum olur :)

İş tek yavruyla kalmıyor kesinlikle doğru :) Hastalık bir sardımı bırakmıyor adamı.

aynen öyle bu kuş sevgisini yaşayan birisi olarak kesinlikle ve ısrarla çift almanızı öneririm ki ilerde boş yere eş bulmak için yorulmayın diye :)

Ben sizin için 2 tane link yolladım özelden (bu sitede) :) Kafanız karışmasın. Kuşu da dediğim gibi "ev hobicisi" nden ya da üreticisinden başka birinden almayın mümkün oldukça :)
http://www.muhabbetkusu.com.tr/yavru-muhabbet-kusu-satanlar/2aylik-yavrular-istanbul-11658.html
Buna da bir bakın isterseniz.

hocam ilginiz için teşekkür ederim. bende özelden cevap verdim. burada da konuyu çıtlatıyım. metrobüs ile yaklaşık 30 durak gitsem kuşa eziyet olur mu? işin içinde olmamama rağmen eziyet etmiş gibi hissederim.

eğer birbirine alışırsa seninle oynamazlar diye bişey okumuştum. eğer böyle bişey varsa ne yalan söyliyim üzülürüm :(

hocam ilginiz için teşekkür ederim. bende özelden cevap verdim. burada da konuyu çıtlatıyım. metrobüs ile yaklaşık 30 durak gitsem kuşa eziyet olur mu? işin içinde olmamama rağmen eziyet etmiş gibi hissederim.

O kadarcık yoldan hiç bir şey olmaz :) Bazı büyük petshoplar otobüslerle getirtiyorlar başka şehirlerden :)

bu konunun detaylarını o kadar bilmiyorum onu üstadlara danışmak gerekir.. Ama emin ol bir çift bakıp onlardan yavrular almak onların iyi bir çift olup birbirleriyle ilgilendiklerini görmek sana gösterdiği ilgiden daha fazla memnun eder seni :) bu durumu şöyle düşün sevdiğin birine ona çok sevdiği bir hediye alıp onun mutlu olmasına senin daha fazla mutlu olması gibi :)) sonuçta ilgi alaka tamam göstermeliyiz ama onunda bir eşi yavruları olması en doğal hakkıdır diye düşünmekteyim nacizane fikrim yani :)

Orası kesim.hic bir kus kendi cinsi varken sizin yuzunuze bakmazlar.bence tekle baslayin.kuşlar soguk olursa kötü tecrübe yaşarsınız,kuştan sogursunuz.önce tek beslemeye doyun daha sonra 2.kusu alın.hem petshoptan almak yerine yeni yeme duşmus ev üretimi alirsaniz cok sey kazanirsınız.formdan ayni ilde yaşadıgıniz arkadaslarin bebekldrinden sahiplenin.memnun kalirsiniz.
Petshoplar 5aylik kuşu 2aylik die hasta kusu turlu bahanelerle saglikli die satiyorlar.yok tüye girdi yok bebek ondan böyle hareketsz diyorlar.helede anlamiyorsa alan tamam.1in üzerine 5 katip satarlar.
Egerki yok ben illa alcam dersenizde kafes dibinde duran kuslardan uzak durun.bide satıcınin önerdigi kuştan uzak durun.kendi begendiginizi alin.

Güzel seçim :) Umarım satılmamıştır ve umarım erkektir. Pek anlayamadım buradan :)

Orası kesim.hic bir kus kendi cinsi varken sizin yuzunuze bakmazlar.bence tekle baslayin.kuşlar soguk olursa kötü tecrübe yaşarsınız,kuştan sogursunuz.önce tek beslemeye doyun daha sonra 2.kusu alın.hem petshoptan almak yerine yeni yeme duşmus ev üretimi alirsaniz cok sey kazanirsınız.formdan ayni ilde yaşadıgıniz arkadaslarin bebekldrinden sahiplenin.memnun kalirsiniz.
Petshoplar 5aylik kuşu 2aylik die hasta kusu turlu bahanelerle saglikli die satiyorlar.yok tüye girdi yok bebek ondan böyle hareketsz diyorlar.helede anlamiyorsa alan tamam.1in üzerine 5 katip satarlar.
Egerki yok ben illa alcam dersenizde kafes dibinde duran kuslardan uzak durun.bide satıcınin önerdigi kuştan uzak durun.kendi begendiginizi alin.

bende tek olarak başlamayı düşünüyorum. açıkcası hep tek kalmasını istiyorum şuanda:)
arkadaşların sattığı kuşu aldığımda beni bile bezdiren metrobüs yolculuk eziyetini çekicek ve ondan sonrada baya yürüme mesafesi var eve. taksi kısa diye almıyo ama kuşla yürümek için uzun hele ki bu hava şartında. arabam olsa alırdım. 60km taksi ile gitmek istemiyorum açıkcası. metrobüs yolculuğundan ve hava şartından etkilenmezse bu arkadaşlardan alabilirim

selam hoş geldin kardeşim hayırlı olsun sağlıklı hobiler dilerim inşallah aradığın kuşu bulursun.

bende tek olarak başlamayı düşünüyorum. açıkcası hep tek kalmasını istiyorum şuanda:)
arkadaşların sattığı kuşu aldığımda beni bile bezdiren metrobüs yolculuk eziyetini çekicek ve ondan sonrada baya yürüme mesafesi var eve. taksi kısa diye almıyo ama kuşla yürümek için uzun hele ki bu hava şartında. arabam olsa alırdım. 60km taksi ile gitmek istemiyorum açıkcası. metrobüs yolculuğundan ve hava şartından etkilenmezse bu arkadaşlardan alabilirim

Hmmm anladım imkanın kısıtlıysa tabi yapcak bişey yok.ozaman kabarık olani,tabanda durani ve saticinin önerdigi kustan uzak durun derim.ve burnu akıntılı olandan