Karadeniz Pet

Herşeyden korkuyor önerisi olan var mı?

Eylulgunesli

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar. Bir akrabamızin kuşu birkac haftadır bizle. Zaten kendi evinde de ürkek bir kus. Sahibi yasli ve sanirim severken ürkütmüş hayvancagizi. Ben bize geldiginden beri cok üstüne gitmedim cunku kafesin altını değiştirirken bile inanılmaz korkuyor ağzını açıp kapatıyor. Kafes yanından bazen onunla konuşuyorum dinliyor ama yine de tedirgin. Ellerimi cok göstermemeye çalışıyorum. 9-10 aylık sanirim disi. İnsanlara olan bu korkusunu yenmesi icin onerebileceginiz birsey var mı?

Aynı sorun çifte attığım dişimde de var. Temizlik yaparken, yem su katarken fena derecede ürküyor kafesin içinde. Ayırmayı bile düşündüm ama çok kararsızım :( çok kötü bir durum :( umarım çözüm bulursunuz. Bende böle bir konu açacam sizi takip ettikten sonra :(

Son düzenleme:
Aynı sorun çifte attığım dişimde de var. Temizlik yaparken, yem su katarken fena derecede ürküyor kafesin içinde. Ayırmayı bile düşündüm ama çok kararsızım :( çok kötü bir durum :( umarım çözüm bulursunuz. Bende böle bir konu açacam sizi takip ettikten sonra :(

Aynen bu da yem ve su koyduğumda korkuyor:( gecen gun ayağı tülüne takıldı ilk defa kaçmadı benden tırnağını tülden kurtarmamı bekledi. Ama sonra yine uzaklaştı. Benim kendi kusum o kadar meraklıydı ki parmağımı gösterince falan, karşılaştırınca bunda tık yok asla egitilemeyecek gibi duruyor. Umarım birileri yol gösterir bize

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:20 -->-> Daha önceki mesaj 09:03 --

??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:33 -->-> Daha önceki mesaj 15:20 --

Daha mı cok ilgileneyim yoksa rahat mı bırakayım hic yok mu önerisi olan?

eğitelecek yaşı çoktan geçmiş ve daha önceki sahibi elleriyle korkuttuysa ellerinizle onu alıştıramazssınız eş alabilirsiniz.

Bu saatten sonra cidden eğitilmesi çok zor ama önerebileceğim bisey varsa kuşa bir iki hafta hiç yaklaşmayın yemini suyunu koyun sadece ve koyarkende yavaş hareketleriniz olsun kuşu ürkütecek hareketler yapmayın.
Ve bu surenin sonunda kuşu kafesin kapağını ve ya tavanini filan açın kuş kafesten çıkıp konduktan bi iki dk sonra
Bi eliniz arkada yanına yavaş yavaş ilerleyin.
Parmağınıza konması için uzatın.
Eğer kaçmazsa parmağınızi önüne getirdiğinde şanslısin.
Beklet onun de parmağını mutlaka konacaktır iki uç dk sonra.
Ardından yavaş yavaş oturursun bi yere ve aynı elinin parmaklarıyla göğüsunun oraları oksaya bilirsin.
Olabildiğince sakin olman lazım.
İşe yarasa her gün bu şekil de tekrarlarsin.
İnşallah alışır.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu saatten sonra cidden eğitilmesi çok zor ama önerebileceğim bisey varsa kuşa bir iki hafta hiç yaklaşmayın yemini suyunu koyun sadece ve koyarkende yavaş hareketleriniz olsun kuşu ürkütecek hareketler yapmayın.
Ve bu surenin sonunda kuşu kafesin kapağını ve ya tavanini filan açın kuş kafesten çıkıp konduktan bi iki dk sonra
Bi eliniz arkada yanına yavaş yavaş ilerleyin.
Parmağınıza konması için uzatın.
Eğer kaçmazsa parmağınızi önüne getirdiğinde şanslısin.
Beklet onun de parmağını mutlaka konacaktır iki uç dk sonra.
Ardından yavaş yavaş oturursun bi yere ve aynı elinin parmaklarıyla göğüsunun oraları oksaya bilirsin.
Olabildiğince sakin olman lazım.
İşe yarasa her gün bu şekil de tekrarlarsin.
İnşallah alışır.

Anladım. Biraz Zaman geçsin bunu deneyeceğim. Yanı inanılmaz insancıl bir kus olmasını beklemiyorum bu saatten sonra ama hic degilse korkusunu yensin stres yapmasın herseye. Teşekkür ederim öneri icin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:18 -->-> Daha önceki mesaj 10:14 --

eğitelecek yaşı çoktan geçmiş ve daha önceki sahibi elleriyle korkuttuysa ellerinizle onu alıştıramazssınız eş alabilirsiniz.

Kus benim olsa:) direk es alırdım yanına ama sahibi ikisine birden bakamaz. Artik eğitimi geçtim hic degilse korkusunu yenmesi icin uğraşicam.

Rica ederim

Geri