Karadeniz Pet

Herşeyimize ortak arkadaşım Şaşkın :)

Ahmet Karaboğaz

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır aranıza katılamıyordum. Böyle bir fotoğrafla dönmek istedim.Kuşum bana geleli 8 ay oldu. Ortalama 9-10 aylık.

Fotoğraftan da görüldüğü gibi soframızdan bile eksik etmiyoruz. Hiç yanımızdan ayırmıyoruz zaten yakamızı da bırakmıyor :)

Tek bir sıkıntımız var. Daha önce de birçok erkek kuş besledim ama bu çok hareketli çok hiper aktif. Güzel bir şey aslında. Evi tamamen kuşuma göre düzenledim. Ancak nerede parlak bir şey görse örneğin çekmece sapı, çatal, kaşık, çaydanlık gibi çok agresifleşiyor ve belli bir süre sonra kusmaya başlıyor. Hastalıktan dolayı olmadığını biliyorum ama sürekli kusmasından kaynaklı ileride hastalanabileceğinden korkuyorum. Fikirlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Şaşkın43.jpg

Parlak materyaller’de kendini gördüğü için yem kusup kur yapıyor. Kuş kızışmış , agresif olması normal.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Maşallah, çok sağlıklı görünüyor, çok parlak tüyleri... Gözlerinden de çok mutlu olduğu belli... Tebrik ederim sizi evcilinize bu denli değer verdiğiniz için :)

Size olan ilgisinden veya konuşmasında azalma olabilir.

Son düzenleme:
Birşey daha sormak istiyorum. Bizim oğlan sürekli ağzımın dibinde. Şöyle söyleyeyim çok güzel konuşuyor. Öğrenme kabiliyeti çok iyi ama. Ben konuşurken ağzımın dibine kadar giriyor. Kafasını dudaklarıma dayıyor. Ben konuşurken hem konuşuyor hem kanatlarını çarpıyor. Neden acaba ? Şüphelenmeye başladım bana mı yazıyor :):)

Aynen öyle :D
Muhabbet kuşu besleyenler, bu hareketleri hep çiftleşme isteği olarak algılar ama genellikle arkadaş olma belirtileridir bunlar. Çok şanslısınız, kuşunuz sizi çok seviyor.

Çok mutlu oldum şimdi. Ben de onu çok seviyorum bir de yem kusması olmasa daha da güzel olacak :)

O da olumlu bir durum. Tek sıkıntı temizlik olsun, gerisi sorun değil.